Her sene düzenlenen ve milyonlarca katılımcının oy kullanarak listeleri belirlediği Bodybuilding.com supplement ödülleri bu sene de sahiplerini buldu. Bu seneki Mr. Olympia yarışmalarıyla birlikte sonuçları da açıklanan bu listelerin tüketicilere sadece bir fikir vermesi açısından önemli olduğunu düşünüyoruz. bodybuilding.com’un ticari kaygıları da düşünerek tarafsızlığı üzerinde tartışmalar sürse de, listede bir kaç ürün dışındakilerin tamamının yıllardır piyasada bulunan sağlam ürünler olması, insanların çok fazla tereddüte düşmemesini sağlıyor.

Güvenilirliği milyonlarca kişinin oylarına dayanan bu anket sonuçlarındaki supplementleri de siz okurlarımız ve Türk tüketiciler açısından haber değeri olduğunu düşündüğümüz için sizinle paylaşmak istiyoruz.

Bodybuilding.com 2014 Yılının Supplement Ödülleri – Sonuçlar

Yılın Supplementi – Yılın Protein Tozu Ödülleri

Optimum 100% Gold Standard

optimum-gold-whey

satinal

Yılın En lezzetli Proteini Ödülü

MusclePharm Combat

mp-combat-whey-best

satinal

Yılın Pre-Workout Supplementi ve Tadı

Cellucor C4

cellucor-c4-2014

inceleme-yakinda

Defalarca söyledik, Optimum Nutrition Gold Standard hala piyasadaki en başarılı whey protein ağırlıklı ürünlerden bir tanesi, bu sebepten ötürü de bu ürünün tekrar tekrar en iyi seçilmesi bizi pek şaşırtmıyor. Bu konuda yapılabilecek tek eleştiri ise, listenin her yıl kendisini sürekli tekrar etmiş olması, fakat en nihayetinde insanların kendileri oy verdiklerini düşünürsek, pek de şikayet etme hakkımız yok.

MusclePharm Combat’ın en lezzetli protein / besin takviyesi seçilmesi belki subjektif bir değerlendirme gibi gözükebilir ve açıkçası bodybuilding.com sitesinde hangi flavor’un bu ödülü aldığı yazmadığı için insanların neye göre tercih yaptıklarını bilemiyoruz. Yine de bizim tecrübelerimize göre de bu ürün gayet lezzetli, o konuda tartışmaya girmeye gerek yok…

Cellucor C4 ülkemizde de satışı yapılan ama daha önce hakkında şöyle bir haber yaptığımız bir ürün. Ürünü hala piyasada bulmak mümkün ama satın almadan önce okumak isteyebilirsiniz diye düşündük…

Yılın Antrenman Sonrası Gıda Takviyesi Ödülü

BSN Amino X

aminox-odullu

detayliinceleme

Yılın Creatine Takviyesi Ödülü

Beast Creature

2014-kreatin-odulu-beast-sport

inceleme-yakinda

Yılın Saf İzole Protein Tozu Ödülü

Dymatize ISO-100

iso-100-2014

detayliinceleme

Keza BSN Amino X de daha önce incelemesine sitemizde yer verdiğimiz ve kendi klasmanında kesinlikle ilk 5 içerisinde bulunan bir ürün. Eğer siz de antrenman sonrasında / esnasında kullanılacak ve vücudunuzun direncini artıracak bir ürün arıyorsanız denemenizde fayda olabilir.

Beast firması ise henüz yabancı olduğumuz bir firma ama milyonlarca kullanıcı bu firmanın “Creature” ürününü (ki bir Kreatin için gayet yaratıcı bir isim olduğunu belirtelim…) seçtiyse, bir bildikleri vardır diyip geçiyoruz…

Dymatize Iso 100 ise yine sitemizde detaylı bir incelemesine yer vermiş olduğumuz bir başka protein tozu.

Yılın Yağ Yakıcısı Ödülü

Cellucor Super HD

image_prodprod690008_largeImage_X_450_white

inceleme-yakinda

Yılın Multivitamini Ürünü

Animal PAK

animal-pak-2014

detayliinceleme

Yılın Kazein Proteini

Dymatize Elite Casein

elite-kazein-2014

inceleme-yakinda

Cellucor bu sene iki ürünle en iyiler listesine girmeyi başarıyor ve Super HD gerçekten de bizim de performansını merak ettiğimiz bir yağ yakıcı. En kısa zamanda incelemeyi arzu ediyoruz doğrusu…

Yıllardır dünyanın en iyi multivitaminleri arasında gösterilen ve özellikle ileri seviye sporcuların göz bebeği olan Animal Pak hakkında fazla yoruma gerek yok ama detaylı incelemesini okumak isterseniz bolca bilgi verdiğimiz yazıyı gözden geçirebilirsiniz.

Kazein ürünleri ülkemizde raflarda çok fazla yer bulamasa da Dymatize Elite Casein piyasda yaygınlaştığı takdirde Optimum Casein’in tahtını sallayabilir gibi duruyor. Detaylı incelememiz çok yakında gelecek.

Yılın Protein Barı / Yenilebilir Ürün Ödülü

Quest Nutrition Bars

oreo-aromali-supplement

inceleme-yakinda

Yılın “Kadınlar İçin” Ödülü

Labrada Jamie Eason Whey

kadinlar-icin-protein-tozu-odulu

inceleme-yakinda

Bizim Seçtiklerimiz

incelediğimiz en iyi ürünler

nlogo

Sitemizde incelediğimiz ürünler arasındaki en iyileri görmek için tıklayın

Quest ve Labrada bizim Türkiye piyasasında tamamen yabancı olduğumuz iki marka.

Gel gelelim Oreo aromalı bir protein barın neden tercih edildiğini anlamak da hiç zor değil. Kadınlara yönelik pazarlanan bir Whey proteinin ne erkeklere yönelik olandan ne farkı var, onu biz de gerçekten çok merak ediyoruz ve ürünü ele geçirip detaylı incelemesini yazabilirsek bunu sizlere de açıklayacağız.

Yukarıdaki ürünler bu seneki BodyBuilding.com anketinin sonuçlarını yansıtıyor ama eğer siz ülkemiz piyaysında daha yaygın bulunan ürünlerden bir seçmece istiyorsanız, bizim sizler için ince eleyip sık dokuyup seçtiğimiz en iyiler listelerimize göz atabilirsiniz!

Eğer bu anketin kaynağı olan siteyi incelemek istiyorsanız ise şu linki kullanabilirsiniz.

Bodybuilding.com platformunda 2014 yılında en çok satış adedine ulaşan supplementler ise şu şekilde oldu*:

Protein tozlarında ilk üç sıra:
  1. Optimum Nutrition Gold Standard
  2. Cellucor COR-Performance Whey
  3. BSN Syntha 6
Antrenman sonrası ürünlerde ilk üç sıra:
  1. Optimum Nutrition Essential AmiN.O. Energy
  2. BPI Sports Best BCAA
  3. BSN Amino X
ve Pre-Workout ürünlerde ilk üç sıra:
  1. Cellucor C4 Extreme
  2. BSN N.O.Xplode
  3. JYM Pre JYM

Tüm ürün gruplarında listeleri görmek için bodybuilding.com resmi sitesini kullanabilirsiniz

* sitenin kendi açıklamasına göre

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir