Daha önce ülkemizde pek fazla bulunmayan farklı firmaların da tavuk proteini içeren ürünlerine denk gelmiştik fakat ilk defa 4+ Nutrition kadar büyük ve köklü bir firma bu alana el atmaya karar vermiş görünüyor.

Ülkemizde henüz satışı bulunmayan 4+ Nutrition ürünleri piyasaya ne zaman girer bilinmez ama protein tozu tercihleri arasında farklı tipte ürünler görmek eminiz ki herkesi mutlu edecektir.

Elbette tavuk proteini içeren ürünlerin beraberinde bazı tartışmaları da getirmesi doğal, örneğin aynı beef protein içeren ürünlerde olduğu gibi bu tarz ürünlerde de üretim aşamasıyla ilgili tüketicilerin kafasında çeşitli soru işaretleri bulunması normal.

Halihazırda zaten tavuk eti oldukça tartışmalı (ama bir o kadar da vazgeçilemez) bir protein kaynağıyken, bir de bu kaynağı konsantre ve nasıl üretildiği çok da belli olmayan kaynaklardan tüketmek herkesin arzu etmeyeceği bir tüketim şekli olacaktır şüphesiz ki.

Yine de çeşitlilik sunması açısından ülkemize çok yakın zamanda girmesini isteyeceğimiz bir ürün olacak.

Elbette o zamana kadar kaliteli protein tozu arayanların whey ve casein başta olmak üzere en bilinen yollardan şaşmaması gerekiyor.

 

 

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir