Puanlama

69
Animal Nitro, (nispeten) pahalı ve zor bulunan bir ürün. Gerçek bu. Bunun dışında da içerik olarak esansiyel amino asitlerle zenginleştirilmiş olmasına rağmen, bizce bu özellik, yüksek fiyatının hakkını vermeye yeterli değil.
Fiyat: 60%
Performans: 78%

Animal firması, Universal Nutrition bünyesi altında bulunan ve ülkemizde de en çok “Animal Pak” adlı multivitamin ürünüyle tanıdığımız bir firma. Bu yazımızda da Animal Nitro ürününü inceleyeceğiz.
Animal ürün serisi, genel olarak fazla gösterişe dayalı olmayan bir alüminyum ambalaj içerisinde bulunur ve hem içerik hem de tanıtım açısından gösterişten ziyade performans sporcularına hitap etmektedir.

Gel gelelim en iyi BCAA ürünleri listemize (şimdilik) son sıradan da olsa girmeyi başarmış Animal Nitro ‘ya. Bu ürünün neden son sırada olmasına rağmen tercih etmek isteyebileceğinizi, incelememizi okuduğunuzda anlayacaksınız.

İşte Animal Nitro incelememiz:

1) İçerik ve Performans:

İçerik açısından Animal Nitro ürünü aslında oldukça zengin ve kaliteli, en azından bir BCAA ürününe göre. Daha önce de bahsettiğimiz gibi, Animal ürün serisinde, üretici firma kaliteden pek nadiren ödün veriyor. Bu ürünün toz değil hap şeklinde olduğunu belirtmemizde bu noktada fayda var.

Animal Nitro ‘nun bir servisinde (2 paket);

Leucine 3.5 gram
Isoleucine 1.7 gram
Valine 1.8 gram

Ve yaklaşık 5 gram Esansiyel Amino Asit kompleksi (Human Muscle Protein Complex adı altıda)

500 mcg Vitamin B6 ve 10mg Niacin bulunmakta.

Bu değerleri incelediğimizde, BCAA (Leucine, Isoleucine ve Valine) değerlerinin oldukça uygun oranlarda olduğunu görüyoruz, buna ek olarak da bulunan 5 gram esansiyel amino asit miktarı, kas gelişimi ve antrenman sonrası iyileşme hızının artması için oldukça faydalı bir katkı. Bu noktada eleştirilebilecek tek konu, bu esansiyel amino asitlerin, tam olarak hangi miktarda bulunduklarının “Human Muscle Protein Complex” adlı özel formülasyon adının altına gizlenmiş olmaları.

Görüldüğü üzere oldukça sadece bir formülasyon olmasına rağmen, yine de zengin içeriğe sahip olmayı başarıyor Animal Nitro.

2) Lezzet ve Kullanım kolaylığı:

Ürün (diğer Animal Ürünleri gibi) hap şeklinde olduğu için kullanım kolaylığı konusunda diğer BCAA supplementleri ile karşılaştırmamız, kullanım kolaylığı açısından biraz zor. Burada olay biraz kullanıcının kişisel tercihlerine kalmış durumda. Eğer sürekli bir toz karışımı hazırlamak zorunuza gidiyorsa belki Animal Nitro sizin için daha uygun bir ürün olabilir, aynı zamanda bu durum tabi taşıma kolaylığı açısından da bir avantaj, çünkü bir tozu küçük bir kaba koyup taşımak, kendisinden küçük ambalajlı hapları taşımaktan daha zahmetli. Yine aynı şekilde ürünün hap olması, bazı kullanıcıları hoşuna gitmeyebilir neticede pek çok kişi özellikle bu üründeki gibi büyük hapları yutmakta sıkıntı çekebiliyor. Dediğimiz gibi, burada konu kişisel tercihinize kalmış durumda.

Lezzet konusunda ise pek diyecek bir şey yok, çünkü Animal Nitro haplarının bir aroması bulunmamakta.

 3) Fiyat / Performans ve Bulunabilirlik:

Fiyatı oldukça yüksek bir ürün Animal Nitro, yani bu en azından ambalaj üzerinde tavsiye edilen 2 paketlik servisler halinde kullanmanız takdirinde böyle. Fakat böyle yapmadığınız takdirde ise, bir serviste aldığınız BCAA miktarını efektif olarak yarı yarıya azaltmış oluyorsunuz. Bu sebepten ötürü fiyatı oldukça pahalı sayılabilecek bir ürün.

Performansı ise gayet iyi olan bir ürün, daha önce de dediğimiz gibi zengin bir içeriğe ve kaliteli maddelerden oluşan iyi bir formülasyona sahip.

Bulunabilirlik ise Animal Nitro’nun yaşattığı başka bir problem. Ürün Türkiye piyasasında oldukça zor bulunuyor.

 

İnceleme Özeti:

Animal Nitro, (nispeten) pahalı ve zor bulunan bir ürün. Gerçek bu. Bunun dışında da içerik olarak esansiyel amino asitlerle zenginleştirilmiş olmasına rağmen, bizce bu özellik, yüksek fiyatının hakkını vermeye yeterli değil.

Ne zaman tercih edebilirsiniz? Eğer fiyatı sizin için sorun değilse ve toz yerine hap şeklindeki BCAA ürünü kullanmak istiyorsanız, o zaman Animal Nitro fiyat performans oranıyla sizi (ancak o zaman) mutlu edecektir.

Ürünü Satın Al

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir