Puanlama

84
Animal Pak, çoğu diğer Animal ürünü gibi daha “profesyonel” antrenman yapan sporculara tavsiye edilen ve bu kişilere pazarlanan bir ürün.
Performans: 89%
Fiyat: 80%

Tüm dünyada sporcuların aklına vitamin denince ilk akla gelen ürün Animal Pak desek yanlış olmaz herhalde. Animal firmasının bayrak gemisi, multi vitamin ürünlerinin kralı olan bu supplementi sizler için inceledik.

Animal Pak – Sporcu Vitamini İnceleme

Animal Pak ‘in içeriği gerçekten zengin, hatta belki de piyasadaki en “yoğun” içerikli supplementlerden bir tanesi bu desek yanlış olmaz herhalde.

Gel gelelim vitamin supplementlerinin ne kadar işe yaradığı veya gerekli olduğu tartışması dönerken, bu kadar komplike bir ürünün kullanımına gerçekten ihtiyaç olup olmadığı sorusuna. Bu sorunun cevabı için incelememizi sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

Animal PAK – Multivitamin İnceleme

1) İçerik ve Performans

İçerik zenginliği ve bunun kişinin spor performansına gösterdiği etki hakkında Animal PAK için çok da tartışma yaratmaya gerek yok. Piyasada bundan daha yoğun ve fazla içeriğe sahip bir multivitamin bulmak oldukça güç.

Ürünün içeriğinde o kadar çok madde var ki, bunları buraya tek tek yazmak yerine ürünün içerik listesini birebir koymak daha mantıklı ama kısaca değinmek gerekirse;

Animal PAK ‘in bir servisinde (2 paket)

40 kalori
4 gram karbonhidrat
6 gram protein
9900IU Vitamin A
1 gram Vitamin C
Riboflavin, Niacin, Vitamin B6, Magnezyum, Çinko, Bakır, Krom, Fosfor, Kalsiyum Biotin, Folik Asit, Glutamin, Tirozin vs. vs. pek çok alt başlıkta pek çok madde bulunmakta.

Bunlar kendi içlerinde de “performans kompleksi”, “antioksidan kompleksi”, “sindirim kompleksi” şeklinde alt gruplara da ayrılmış durumdalar.

Görüldüğü üzere, Animal PAK sadece bir vitaminden çok daha fazlası ve dolayısıyla etkileri de herhangi bir multivitaminden fazla.

Fiyatıyla bu içerik seviyesini kıyasladığımızda oldukça yüksek denilebilecek bir puan alıyor bizden.

 

2) Lezzet ve Kullanım Kolaylığı

Lezzet açısından hap şeklinde bir ürün olduğu için çok fazla bir lezzetten bahsetmek söz konusu değil fakat aç karnına içildiğinde kişinin ağzına mideden gelen ve hoş olmayan bir tat getirdiği de bir gerçek.

Kullanım kolaylığı konusundaysa, çoğu Animal ürünün gibi “PAK” da sınıfta kalıyor. Önerilen bir servisi 22 tabletten oluşuyor (gerçi çoğu kişi sadece 1 paket yani 11 hap kullanmayı tercih ediyor) ve bu da hap yutmakla ilgili sorun yaşamayan bir kişi için bile çok ama çok büyük bir rakam. Bu yüzden bu değerlendirmede epey not kırıyoruz.

universal-animal-pack

3) Bulunabilirlik ve diğer faktörler

Bu ürün piyasada her zaman sürekliliği olmayan bir supplement ve Animal Pak sevenler genellikle ürünü bulduklarında fazladan satın almaktalar.

Diğer faktörlere gelince, ürünün içeriğinin çok ama çok kompleks olmasından ötürü, bazı kişilerde istenmeyen reaksiyonlar, alerjiler ve benzeri yan etkilerin görülmesi olası. Bunların hangi maddelerin hangi dozlarından ortaya çıktığını da kestirmek ürünün içeriği yüzünden güç olabiliyor.

Sonuç olarak; Animal Pak, çoğu diğer Animal ürünü gibi daha “profesyonel” antrenman yapan sporculara tavsiye edilen ve bu kişilere pazarlanan bir ürün. Bu kadar yoğun içerikli bir multivitamine ihtiyaç olup olmadığı ise bambaşka bir tartışma konusu ve gerçekten içeriğinde bazı maddelerin ortalama günlük ihtiyacın kat kat fazlası olması kafada soru işareti uyandırabiliyor.

Özetle her ne kadar performansı ve etkisi tartışılmaz olsa da, kişinin kendi ihtiyaçlarına uygun olup olmadığını değerlendirmesi açısından kişiye özel karar verip incelenmesi ve bu doğrultuda kullanılması gereken bir ürün.

 

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir