BPI Sports firmasının 1.M.R. adlı antrenman öncesi ürünü, yurt dışındaki kullanıcıları tarafından oldukça beğenilen bir ürün. Ülkemiz piyasasında da bir süredir mevcut olan bir ürün ve biz de performans artıcılar klasmanında bulunan bu ürünü sizler için incelemeye karar verdik.

Bpi Sports firması aslında geçmişi çok eskilere dayanan bir firma değil, bu yüzden de ürünlerine bir miktar şüpheyle yaklaşmak doğru bir tercih olabilir. Amerikan asıllı bir firma olan BPI Sports hakkında şu an için söyleyebileceğimiz en önemli şeylerden biri ise, dünyaca ünlü vücut geliştirme sporcusu ve dört kez Mr. Olmypia olma başarısını göstermiş Jay Cutler ‘ın adını taşıyan ürünleri bünyesinde bulundurması.

Gel gelelim BPI Sports ürünleri arasında adını en sık duyduğumuz 1.M.R. ürününün incelemesine.

 

Pre-Workout / Antrenman öncesi performans artırıcı inceleme

1) İçerik ve performans

Bir ölçeği 5 gram olan bu üründe (buradan da oldukça konsantre yapıda bir ürün olduğunu anlıyoruz, yani kutunun küçük olduğuna aldanmamak lazım…), servis başına

6 kalori
1.5 gram karbonhidrat
1 mg Thiamin
30 mg Niacin

Ve özel karışım (PRE-WORKOUT 1MR™ ENERGY and PUMP MATRIX) adı altında toplam 3.5 gram, Beta-Alanine, Creatine, Taurine, Arginine, Kafein, Guarana gibi maddeler bulunmaktadır. (listenin tamamı için tıklayın)

Görüldüğü üzere oldukça minimal bir ürün, fakat bazı supplement firmalarının yaptığı aynı şeyi yapıp, hangi maddeden ne kadar var tam olarak belirtme ihtiyacı duymuyor BPI Sports. Bu bizim için ürünü net olarak değerlendirebilmemiz açısından büyük bir dezavantaj ama yine de eldeki verilerden yola çıkarak şunu söyleyebiliriz.

Ürün, “gereksiz” denilebilecek hemen hemen hiçbir madde içermiyor ve bu da elbette olumlu bir nokta. Bu kadar çok performans arttırıcı maddenin bir arada bulunmasından dolayı kullanıcılarda ne gibi etkilerin ortaya çıkabileceği ise tartışma konusu. Her ne kadar bizim bu değerlendirmemiz süresinde ortaya anormal bir etki çıkarmamış da olsa, pek çok kullanıcı için kafein, taurin, guarana, beta alanine, arginine gibi pek çok performans artırıcı maddenin bir üründe eş zamanlı bulunması, bir miktar “ağır” gelebilir. Tabi bunu denemeden bilmenize imkan yok.

Her pre-workout üründe olduğu gibi BPI Sports – 1.M.R ürününde de dikkat edilmesi gereken şey önce ürüne olan toleransınızı test etmek. Bunun için önce belirtilenden az miktarda kullanıp vücudunuzun ne tepki verdiğini ölçmekte fayda var.

Performans olarak oldukça başarılı bir ürün olduğunu söyleyebiliriz, her ne kadar mucizevi sonuçlar vermese de özellikle antrenmana konsantre olma anlamında büyük etki yarattığını söylemek mümkün.

Eksi noktası ise, etkisinin azalması ile ortaya çıkan yorgunluk hissiyatı. Bu aslında benzer ürünlerde sıklıkla görülen bir etki ama bize sanki bu üründe daha yoğun yaşanıyormuş gibi geldi.

 

2) Lezzet ve Kullanım Kolaylığı:

Ürünün lezzeti konusunda konusunda söylenebilecek pek bir şey yok. Muhtemelen siz de bizim gibi çok memnun kalmayacaksınız ürünün ağzınızda bıraktığı tattan. Umarız ülkemizde yakında “karışık meyve” lezzetinden başka bir lezzette bulmak da mümkün olur bu ürünü.

Kullanımı ise sorunsuz, özellikle yoğunlaştırılmış bir ürün olmasından ötürü kutusu da ufak ve antrenman yapmaya giderken yanınızda bile taşıyabilirsiniz.

 

3) Fiyat / Performans ve Bulunabilirlik

Fiyat performansı yüksek bir ürün olduğu söylenebilir, her ne kadar piyasada kuvvetli rakipleri olsa da. Bulunabilirliği ise gerçekten sıkıntılı bir konu, özellikle bu yazının yayınlandığı tarihte ülkemizde (güvenilir satış yapan) firmaların hiçbirinde bulması mümkün değildi ürünün. (Eğer yasaklanma gibi bir durum varsa bu sayfayı en kısa zamanda güncelleyeceğiz…).

 

İnceleme özeti olarak şunu söyleyebiliriz; evet ürün kaliteli bir ürün ama bazı dezavantajları var (formülasyonunun belirsizliği, piyasada zor bulunması ve lezzet).

 

 

 

 

 

 

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir