Supplementler konusunda BSN firmasını Türkiye özellikle antrenman öncesi ürünü N.O Xplode ve Syntha 6 ile tanıdı fakat BSN’in ürünleri sadece bunlardan ibaret değil. Ülkemizde her ne kadar bulunması biraz daha zor olsa da, Amino X ürünü ile BCAA konusunda da oldukça başarılı bir ürün üretmeyi başarmış BSN.

En iyi BCAA ‘lar listemizde nasıl oldu da BSN Amino X ikinci sıraya yerleşti merak ediyorsanız bu yazıyı sonuna kadar okuyun!

İşte BSN Amino X İncelememiz!

1) İçerik ve Performans:

Aslında BCAA ürünleri üç aşağı beş yukarı hepsi birbirinin aynısı çünkü zaten BCAA denilince akla gelen üç tane madde var, bunlar Valine, Leucine ve Isoleucine. Bunların her birinin ne işe yaradığını xxx yazımızda incelemiştik.

BSN Amino X ‘in içeriğine gelince;

Bu ürünün bir servisinde (14,5g)

BSN Anabolik Karışım adı veridiği, 10 g

  • L-Leucine
  • L-Valine
  • L-Isoleucine
  • L-Alanine
  • Taurine
  • ve L-Citrulline içeren karışım

Buna ek olarak Efforsorb EnDura adını verdiği 2g’lık

Malik Asit, Citrik Asit içeren karışım

Ve 160 mg sodyum bulunmaktadır.

Buradaki en büyük problem, BSN ‘in genelde yaptığı şeyden, yani maddeleri kendi adını verdiği özel formülasyon grupları altında toplayıp, hangi maddeden ne kadar var belirtmeme huyundan Amino X’te de vazgeçmemiş olması. Ama maddelerin listelenme sırasına bakarsak (ki genelde FDA kurallarınca çok bulunandan az bulunana doğru gider), 10 gramlık BCAA karışımında en çok Leucine bulunmakta ve bunu Isoleucine ve Valine takip etmekte, ki bu bir BCAA’dan bekleyeceğimiz performansı almamız için gerekli olan miktarı sağladığını tahmin ediyoruz.

Bu negatif yönünü de ele aldığımızda, bu ürün bizden birazcık düşük puan alıyor içerik konusunda.

2) Lezzet ve kullanım kolaylığı:

Lezzet ve kullanım kolaylığı konusunda gelince BSN Amino X için söylenebilecek herhangi bir olumsuz şey yok, çünkü hem lezzet açısından oldukça güzel hem de karıştırılmasında problem yaşatmıyor, keza piyasadaki pek çok diğer BCAA ürünü de böyle.

3) Fiyat / Performans ve Bulunabilirlik:

Belki de Amino X’in en favori olduğu noktalardan bir tanesi, fiyat performans oranı. Gerçekten özellikle kaliteli içeriğine oranla, fiyatı uygun denilebilecek seviyede ve piyasadaki pek çok rakibinden bu alanda ileride.

Bulunabilirlik konusunda ise, zaman zaman satıcıların ellerindeki stokta bulunmasa da BSN firması ülkemizde iyi temsil edildiği için, bu konuda da fazla sıkıntı yaşatmıyor bu ürün.

İnceleme Özeti:

Lafı çok uzatmaya gerek yok, BSN Amino X, her ne kadar içeriğini ortaya koymak konusunda Scivation Xtend kadar açık seçik olmasa da, ki bu BSN in çoğu zaman ürünlerinde uyguladığı bir strateji, ve biz bu yüzden bir miktar puan kırsak da, diğer pek çok alanda çok yüksek puan alarak, BCAA ‘lar klasmanında en iyi ürünler arasında yer almayı hak ediyor.

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir