Puanlama

85
İçerik listesinde hangi maddeden ne kadar var sorusunu sordurmasına rağmen, genel performansı ile ve fiyat performans oranı ile gayet iyi bir performans artırıcı olduğunu söyleyebiliriz BSN N.O. Xplode 2.0 için
Fiyat: 90%
Performans: 87%
Tad: 79%

BSN firmasının N.O. Xplode 2.0 ürünü, ülkemiz piyasasına ilk giren performans artırıcı ürünlerden ve bu yüzden de tüketiciler tarafından aranan bir ürün olduğunu söylesek hatalı olmayız.

Çoğu kişiyi antrenman öncesi (pre-workout) performans artırıcılar ile tanıştıran bu ürün, yenilenen formülü ile bir süredir tekrar ülkemiz piyasalarında bulunabiliyor. Bir dönem eski formüldeki ürünün bulunabilirliğinde ciddi sıkıntılar yaşanıyordu.

Bakalım BSN N.O. Xplode 2.0 , rakipleri olan diğer performans artırıcı ürünlerle nasıl rekabet ediyor.

Not: Bu ürün N.O. Xplode ‘un eski versiyonu ile veya kafein içermeyen N.O Xplode ürününden farklıdır.

 

Pre-Workout / Antrenman öncesi performans artırıcı inceleme:

1) İçerik ve performans:

Bir ölçeği 22.5 gram olan bu üründe servis başına

40 kalori
10 gram karbonhidrat
20 mg Vitamin B6
300 mikrogram folik asit
120 mikrogram Vitamin B12
65 mg Kalsiyum
175 mg fosfor
55 mg magnezyum
350 mg Sodyum
85 mg potasyum ve

Toplamda 19.5 gram miktarında, çeşitli amino asit, kreatin ve nitrik oksit sağlayıcı karışım bulunmaktadır. Bu karışımın içinde Beta-Alanine, L-Arginine ve kafein gibi maddeler de bulunmaktadır.

İşin kötü tarafı ise, bu özel karışım içerisinde bu maddelerin hangisinden ne kadar bulunduğu, üretici firma olan BSN tarafından (firmanın çoğu diğer ürününde olduğu gibi) belirtilmemiş olmasıdır.

Bu yüzden üründe ne kadar kreatin var, arjinin seviyesi yeterli mi vb. gibi soruların cevabını bulmamız mümkün değil.

İçerik listesine baktığımızda ortaya oldukça kapsamlı ve çeşitli türde kreatinleri ve performans artırıcı maddeleri bir araya getiren bir ürün varmış gibi gözüküyor. Burada farklı türde kreatin kullanılmış olması, normal monohidrat kreatinden fazla fayda göremeyen kullanıcılar için bir avantaj olabilir.

Bunun dışında ise, dikkat çeken bir başka unsur, üründeki yüksek miktardaki sodyum. Rakiplerine göre biraz fazla olan bu miktar, sodyum tüketimini limitlemek isteyen pek çok kullanıcı için üründen vazgeçmelerine sebep olabilecek bir faktör olabilir.

İçerik konusunda bize yetersiz bilgi vermesi ve biraz fazla sodyum içermesinden ötürü, tam puan veremiyoruz BSN N.O Xplode 2.0 ‘a bu konuda.

2) Lezzet ve Kullanım Kolaylığı:

Tat konusu, öyle gözüküyor ki, pre workout ürünlerde üretici firmaların tam olarak çözemediği bir problem haline gelmiş durumda. Bu üründe de durum pek farklı değil ve ürün genel kullanıcı profilinin tamamında olumlu etki bırakmayı başaramıyor. Her ne kadar katlanılmaz bir lezzet olmasa da, diğer pek çok supplement grubundaki doya doya içme hissiyatını yaşayamıyorsunuz.

Burada üretici firmalar bu tarz keskin lezzetlere sahip pre workout ürünleri yaratmakta bilinçli bir karar veriyor olabilirler. Neticede insanlar, genelde keskin lezzete sahip içecekler tarafından stimüle edilmeye alışmışlardır (çeşitli keskin lezzetli içkiler, sert kahveler vb.). Bu yüzden de bu şekilde bir tat tercih ediliyor olabilir. Bu konuda kendi başına bir araştırma yazısını hak ediyor.

Karıştırma kolaylığı konusunda ise BSN NO Xplode, kullanıcısını yormuyor. Kolayca karışan bir ürün.

3) Fiyat / Performans oranı ve Bulunabilirlik:

Fiyat olarak 1100 gram miktarındaki ürün için, (aşağı yukarı 50 servis ediyor) rakiplerine göre rekabetçi bir fiyatla karşı karşıyayız diyebiliriz. Bu fiyat çoğu kullanıcı için kabul edilebilir bir seviyede desek yalan olmaz.

Bulunabilirlik konusunda geçmişte büyük sorunlar yaşayan bir firmaydı BSN ve Türkiye temsilciliği. Bu sorun günümüzde aşılmışa benziyor ve pek çok satış firmasının stoğunda mevcut bulunan bir ürün haline geliyor BSN N.O . Xplode 2.0

4) İnceleme özeti:

İçerik listesinde hangi maddeden ne kadar var sorusunu sordurmasına rağmen, genel performansı ile ve fiyat performans oranı ile gayet iyi bir performans artırıcı olduğunu söyleyebiliriz BSN N.O. Xplode 2.0 için.

bsn-no-xplode

2 Yorum

  1. 04/08/2014 at 14:08 — Cevapla

    bu ürün abd menşeli ürün tanıttığınız ama piyasada yok piyasada satılan ürün ise ingiltere üretimi üründe tam bir vasat hiç bir işe yaramıyormuş bende kolayca bulabileceğimiz ürünleri incelerseniz seviniriz

  2. yunus
    17/08/2015 at 17:36 — Cevapla

    ingiltere menşeili ürünü bizzat ben kullanıyorum. kötü yorumlara inanmayın idman öncesi inanılmaz bir enerji veriyor ve yerinizde duramıyorsunuz. 10/10 bir ürün.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir