İlk olarak BSN Syntha-6 olarak karşımıza çıkan bu ürün yeni versiyonu olan BSN Syntha-6 Edge ürününü bu incelemede ele alacağız. Öncelikle  belirtmek gerekirse BSN Syntha Türkiye’de ünlü bir spor dergisinde yer alan en iyi 10 protein tozu arasına girmiş bir markadır. Kompleks olarak piyasaya sunduğu protein tozunu detaylı olarak inceleyeceğiz.

İlk olarak biraz kompleks proteinden bahsedelim. Kompleks protein tozu, birden fazla proteinlerin karşımından elde edilir. Tam anlamıyla kompleks proteinler whey, yumurta proteini, süt protein(kazein), ve soya proteinden oluşur. Genel amaçlarıda farklı emilim süreleri sayesinde kullanan kişilerde hep kısa hep uzun sürede protein ihtiyaçlarını gidermektir.

1) İçerik ve Performans

Aşağıdaki içerik tablosunda ne kadar az bir içerik veya çok yetersiz bir ürün gibi gözükse de ürünün genel mantığı kompleks bir protein tozu olması yazımızın ilk kısmında da bahsettiğimiz gibi farklı proteinlerin karşımı ile içinde buluna 24 gramlık protein miktarı hem sizin kısa süreli ihtiyacınız hemde uzun süreli protein ihtayıcınızın bir bölümünü karşılayacaktır. Ama her ne kadar kompleks olsa da ürünün içeriğinde BCAA bulunmaması bizim görüşümüz ürünün çok büyük bir eksiği olarak karşımıza çıkıyor ve onun yanında ekstra olarak protein miktarının biraz daha fazla olsa harika bir ürün olabileceğini söyelebilirim.bsn syntha-6 edge protein tozu 1780 gr

BSN Syntha-6 Edge’in dikkat çeken özellikleri: 

 • Emilim süreleri birbirinden farklı olan 6 kaliteli protein kaynağı içeriyor
  • İzole Whey Proteini
  • Hidrolize Whey Proteini
  • Konsantre Whey Proteini
  • İzole Süt Proteini
  • Miselar Kazein
  • Kalsiyum Kazeinat
 • Her 1 servisinde 24gram protein içeriyor
 • İnanılmaz lezzet
 • Kompleks karbonhidrat içeriği sayesinde spor sonrası karbonhidrat ihtiyacını karşılıyor

2) Lezzet ve Kullanım Kolaylığı

Gelişmiş ve lezzetli olarak sunulan BSN Syntha-6 Edge üç adet aromaya sahip bunlar; çilek, kurabiye ve çikolata olarak karşımıza çıkıyor. Bizim kullandığımız kadarıyla çikolata aroması tadı gayet güzel hoş onun yanında diğer aromalarda araştırdığımız kadarıyla tüketicler tarafından olumlu yorum almış gibi gözüküyor. Kullanım kolaylığı ise toz formda olan bu ürün kolay bir çözünürlük sağlayarak  kalitesini ortaya koyuyor.

3) Fiyat ve Bulunabilirlik

Genel olarak Amerika ve İngiltere menşeili olan bu ürün fiyat bakımından supplement pazarında ucuz protein olarak görülüyor tabiki de bu bizim ülkemizdeki fiyatlandırmalar arasında eğer kaliteli bir kompleks protein arıyorsanız gayet uygun bir fiyatta olduğunu söyleyebiliriz. Bulunabilirlik konusunda  ise şuanda çoğu supplement mağazasında satışa sunulmaktadır.

bsn syntha edge protein tozu 1780 gr

Kullanım Tavsiyesi

Başlangıç Seviyesi

1 Servis (37 gram) ürünü 300 ml suyla karıştırarak antrenmandan hemen sonra tüketiniz.

Orta Seviye

1 Servis (37 gram) ürünü 300 ml suyla karıştırarak antrenmandan önce ve hemen sonra tüketiniz.

İleri Seviye

1 Servis (37 gram) ürünü 300 ml suyla karıştırarak sabah kalktığınızda, antrenmandan önce ve hemen sonra tüketiniz.

İnceleme Özeti

Detaylı olarak incelemeye aldığımız BSN Syntha-6 Edge ürünün hangisupplement incelmesinden iyi not aldığını söyleyebiliriz. Özellikle kompleks proteini sayesin günün çoğu bölümünde protein ihtiyacınız giderecektir. Ama içerik kısmında da bahsettiğim gibi protein miktarı biraz daha fazla olsa çok çok iyi bir ürün olacağınıda belirtmek isterim.

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir