İki katı protein, yarı yarıya yağ içeriği

fairlife-sut-resimThe Coca Cola company, ABD’de Fairlife alt markası altında farklı bir süt ürünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Başlangıçta sadece Indianapolis şehrinin bazı süpermarketlerinde satışa sunulan bu ürün, Coca Cola gibi dev bir firmadan beklenmeyen bir kategoride bir ürün gibi gözüke bilir aslında ama işin aslı pek de öyle değil.

Alkolsüz soft içecek sektöründe dünyanın en bilinen firması olan Coca Cola, elbette sadece kendiyle aynı ismi taşıyan ürünü üretmekle kalmıyor ve aynı zamanda dünya çapında 200’den fazla markaya sahip dev bir kuruluş ve “sağlıklı ürünler” piyasasında da pek çok ürün çıkarmış piyasaya. Türkiye’de fazla bilinmeseler ve satışları sınırlı veya hiç mevcut olmasa da özetle Coca Cola sağlıklı yaşamak isteyen insanların da ilgisini çekebilecek ürünler üretiyor.

Her neyse, dönelim konumuza; ürünün şu an üretilen 4 farklı çeşidi var ama biz sporcular için daha uygun olabilecek yağsız bol proteinli türünü tanıtmak istedik sizlere kısaca

Fairlife markası adı altında pek çok ABD süpermarket zincirinde satışa sunulacak ve yağsız ürünün içeriği aşağıdaki gibi;

240 ml’lik (bir bardak) servisinde

  • 13 gram protein (normal sütte 8 gram)
  • 370 mg kalsiyum (normal sütte 276 mg)
  • 6 gram şeker (normal sütte 12 gram)
  • 0 Laktoz (normal sütte tabi ki var)

Görüldüğü sıradan süte göre oldukça zengin bir protein içeriği var (%50 daha fazla) ve ABD’de deneyenler ürünün tadının biraz daha koyu kıvamlı süt gibi olduğunu belirtiyorlar. Zaten ürün sentetik bir ürün değil ve bildiğimiz süt, sadece geçirildiği işlemleden ötürü daha fazla protein içeriğine sahip.

Bakalım ABD’de bu ürün tutacak mı ve tutarsa, diğer ülkelerde satışı ne zaman gerçekleşecek.

Ürünün resmi sitesinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir