Creatine ile başka ne birlikte kullanılır, ne kombine edilir?

Dünyanın gelmiş geçmiş en çok kullanılan sporcu performans artırıcılarından biri olan creatine (yani Türkçesiyle kreatin) pek çok farklı supplement ile birlikte tüketilerek daha etkili hale getirilebilir.

Eğer siz de kullandığınız kreatinden daha fazla verim almak istiyorsanız aşağıdaki maddeler ile birlikte kullanabilirsiniz.

Beta Alanine: Bir tür amino asit olmasının yanında iyi bir performans artırıcıdır ve bu sebepten ötürü pek çok pre-workout üründe kendine yer bulmaktadır. Kreatine ile birlikte de gayet efektif şekilde kullanılabilir. Ülkemizde tek başına Beta-Alanine bulmak ise maalesef zordur.

Beta Alanine anasayfa

Leucine (bkz. BCAA’lar): Üç BCAA’dan biri olan Lösin ile de kreatine maddesi gayet iyi gitmektedir.

Kafein her ne kadar creatine’in vücuttaki etkisini azaltıyormuş gibi gözükse de, doğru kombine edildiği takdirde gayet etkili bir ikili oluşturabilmektedir kreatin ile.

Kahve ve spor hakkında yazımız

Ayrıca not: Kreatine kas yapmak ve kilo almak gibi pek çok kombinasyonumuzun da parçasıdır ve sıklıkla protein tozu ile birlikte eşzamanlı veya gün içerisinde ayrı ayrı zamanlarda kullanılabilmektedir. Bu konuda hakkındaki daha detaylı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz!

Özetle

kreatine hemen hemen tüm kas yapıcı ve performans artırıcı gıda takviyeleriyle birlikte kullanılabilir, sadece tüketim esnasında bol su içmeye ve kahve ile aynı anda tüketmemeye özen gösterin!

Not: Ayrıca aşırı fazla miktarda kreatin kullanmamaya da özen gösterin, günlük (her gün) aşağı yukarı 5 gram hemen herkes için ideal miktardır

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir