Sevgili kullanıcılarımızın haberdar olmalarını istediğimiz bir gelişme yaşandı geçtiğimiz günlerde ve bu haberin yankıları yavaş yavaş medyada da ses getirmeye başladı.

Ülkemizde de satışı yapılan Oxyelite Pro başta olmak üzere, Animal Stak ve C4 Extreme ürünlerinin, kolestatik karaciğer hastalıklarına sebebiyet verebileceği, ABD’de yapılan bazı incelemeler doğrultusunda belirlenmiş oldu.

Özellikle ABD hükümetinin, Hawaii de rapor edilen 29 hepatit (sarılığa neden olan karaciğer enfeksiyonu) vakasından bir tanesi ölümle sonuçlanan, 24’ünün USP Labs markasının ürettiği Oxyelite Pro ürünüyle bağlantılı olduğu açıklandı.

İlgili haberi okumak için tıklayın (not: İngilizce) => http://romanoroberts.com.mx/oxyelite-pro-linked-to-24-cases-of-hepatitis-one-death/

Her ne kadar USP Labs bu iddiaları reddetmiş olsa da, bu ürünün ABD içindeki dağıtımını durdurdu.

Eş zamanlı olarak, ABD ordusunun yaptığı bir incelemeye göre, Animal Stak ve C4 adlı ürünlerin de aynı hastalığa sebebiyet verdiği açıklandı.

İlgili haberi okumak için tıklayın (not: ingilizce) => http://www.anabolize.com/index.php/2013/10/c4-and-animal-stack-associated-with-cholestatic-liver-injury/

Bu da, bu markaların bu ürünlerinde kullanılan ve ortak bir üreticiden geldiği varsayılan bir hammaddenin sebebiyet verdiği bir durum olarak tahmin edilmekte.

Bu ürünlerin hangi üretim serisinde bu sorunun mevcut olduğu ve ülkemize gelen serilerde bu problemin mevcut olup olmadığı şu an tam anlamıyla muallakta.

Ülkemizde de bu ürünlerin satışının yapıldığı göz önünde bulundurulduğunda, vatandaşlarımızın ve kullanıcılarımızın bu konuda hassasiyet göstermelerini isteriz! Sağlığınız her şeyden daha önemli.

Konu hakkında elimize detaylı bilgi geçmeye devam ettikçe sizlere sunacağız!

Lütfen bu haberi konuyla ilgili olan tanıdıklarınızla da paylaşarak onların da haberdar olmasını sağlayın!

Kaynaklar:

http://romanoroberts.com.mx/oxyelite-pro-linked-to-24-cases-of-hepatitis-one-death/

http://www.anabolize.com/index.php/2013/10/c4-and-animal-stack-associated-with-cholestatic-liver-injury/

 

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir