Puanlama

84
İçeriğinde hiçbir ıvır zıvır madde bulunmayan, sadece saf bir protein tozu içeriğine sahip, glüten ve şeker içermemesiyle ön plana çıkan bir ürün.
Lezzet: 83%
Performans: 95%
Fiyat: 75%

Dymatize İso 100, oldukça güvenilir olan bu firmanın incelediğimiz ikinci ürünü. İlk incelediğimiz Dymatize supplementi bizden oldukça yüksek puan alarak kendi alanında yüksek fiyat performans oranıyla zirveye oturmuştu, peki çok daha rekabetçi olan saf protein tozu segmentinde İso 100 acaba nasıl performans gösteriyor, işte cevabı:

Dymatize ISO 100 – Protein Tozu İnceleme

1) Fiyat – Performans

Bildiğiniz üzere bizim incelemelerimizde en çok değer verdiğimiz faktörlerden bir tanesi, ürünlerin gösterdiği fiyat performans oranıdır.

Dymatize, aslında saf bir protein tozu olmanın ve Hydrolized şeklinde pazarlanmanın etkisiyle, biraz yüksek fiyattan piyasaya giriyor, fakat bu konuya inmeden önce, ürün içeriği ve formülasyonu üzerinde durmamız lazım:

Dymatize İso 100 Whey’in bir ölçeğinde (31 gram)

  • 110kcal enerji
  • 0,5 gram yağ
  • 5 mg kolesterol
  • 100 mg sodyum, 280 mg potasyum
  • 0 şeker
  • 25 gram protein

(lezzet seçeneklerine göre farklılık gösterebilir)

Görüldüğü üzere oldukça saf bir içeriğe sahip olan bu protein tozu, hidrolize olmasıyla ön plana çıkartılıyor. Bunun ne kadar avantaj sağlayacağı tartışılır ama kaliteli bir whey protein türü olduğu ortada.

Gel gelelim fiyat performansına, piyasa fiyatı 200-240 TL arası değişen bu ürünün (2,2 kiloluk paketi için) , bir ölçeği aşağı yukarı 3 TL gibi bir fiyata geliyor, bu da çok hesaplı bir protein olmadığını gösteriyor.

Bu sebepten ötürü bizim değerlendirmemizde biraz düşük not alıyor.

2) Lezzet ve Kullanım Kolaylığı

Bizim deneme şansı bulduğumuz Kurabiye tadındaki versiyonunun tadı oldukça güzeldi ve benzer bir aromaya sahip Ronnie Coleman Protein tozundan daha iyiydi diyebiliriz.

Kullanım kolaylığı açısından da herhangi bir sorun yaşatmayan ürün, tam yağlı sütle gayet iyi gidiyor ve sorunsuz şekilde karıştırılabiliyor.

3) Bulunabilirlik ve Diğer

Ürünü bulmanın çok kolay olmadığı gerçeğini bir kenara bırakırsak, Dymatize herhangi başka bir probleme sahip olmayan bir gıda takviyesi.

 

Sonuç: İçeriğinde hiçbir ıvır zıvır madde bulunmayan, sadece saf bir protein tozu içeriğine sahip, glüten ve şeker içermemesiyle ön plana çıkan bir ürün Dymatize 100 İso fakat bu fiyata alınabilecek daha iyi ürünler olduğu gerçeğini de değiştirmiyor.

Dymatize İso 100 nasıl kullanılır?:

Bir ölçeği su ya da süte (ya da isterseniz başka bir içeceğe) karıştırın ve için.

Başlangıç seviyesi: Antrenmanlardan hemen sonra bir ölçek
Orta seviye: Sabah kalkar kalkmaz ve antrenmanlardan sonra bir ölçek
İleri seviye: Günlük protein ihtiyacına göre arzu edilen zamanlarda

Kimler kullanabilir: Bu ürün spora yeni başlayanlar kadar ileri seviye sporcular için de uygun.

isdo100

 

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir