Piyasadaki gıda takviyelerinin en iyilerini seçtiğimiz yazılarımıza bir yenisini ekliyoruz. Bu sefer de sizler için 2014 ve 2015 yıllarının en iyi amino asit gıda takviyelerini seçtik.

Aslında bundan önce en iyi bcaa’ları incelemiştik ama her ne kadar onlar da amino asit sınıfında olsalar da, farklı nitelikte ürünler olduğu için genel amaçlı amino asitleri ayrıca ele almanın daha doğru olacağını düşünüyoruz.

İşte bu yılın en iyi amino asitleri

#1 – BSN Amino X

BSN Amino X en iyi amino asitler listemizde şu an birinciliği göğüslüyor. Aslında diğer gıda takviyeleri söz konusu olduğunda da genelde başarılı performanslar çizen BSN markasının bu ürünü neden 1. sırada ve bizce en iyisi?

Neden 1. sırada?

Aslında birincis sırayı alan BSN Amino X, en yakın rakiplerine pek de fark atamıyor ama gerek içeriğinin oldukça dengeli gerekse fiyatının bu içerik özelliklerine göre ucuz değil ama gayet uygun olmasıyla şimdilik bu yeri hak ediyor.

amino-x-en-iyi

#2 – XPRO Amino 6000

XPRO çok tartışmalı bir supplement firması ve bunun başlıca sebeplerinden biri Türk sermayesi ile yurt dışında üretiliyor olması. Teknik olarak tam anlamıyla Türk malı bile sayılamayacak bir firmaya çoğu insan sadece bu yüzden olumsuz yaklaşıyor ama işin aslı pek de öyle değil.

Neden 2. sırada?

Xpro Amino 6000’in 2015 yılında ikinci sırada olmasının sebebi basit: fiyat performans oranı fazlasıyla başarılı. Ayrıca bu gıda takviyesinin hem içeriği amino asit profili açısından gayet zengin hem de fiyatı bu kaliteli içeriğine kıyasla fazlasıyla başarılı. 1. sıradaki ürünün bir tık gerisinde olması sebebinden ötürü kıl payı ikinci sıraya düşüyor bu yüzden de yaptığımız detaylı inceleme sonucunda.

xpro-amino-6000-iyi

satinal

#3 – Optimum Amino Energy

Optimum yine bu sıralamada da pek çok diğer en iyiler sıralamalarında olduğu gibi kendine yer bulmayı başarıyor. Peki ama neden Amino Energy 3. sırada?

Neden 3. sırada?

Başlıca sebeplerden bir tanesi fiyat, fiyatı diğer ürünlere göre biraz daha pahalı. Karşılaştırmak gerekirse en iyisi bu ürünün enerji verici özelliğini ön plana çıkarmak diye düşündük ve bu yüzden de üçüncü sırayı hak ettiği kanaatine vardık.

optimum-amino-energy-urun

satinal

#4 – Gaspari AminoMax 8000

Ülkemizde artık pek de fazla ürünü bulunmayan Gaspari yine de Amino Max 8000 ile dikkatimizi çekmeyi başardı.

Neden 4. sırada?

Normal şartlarda piyasada kendisinden iyi rakipleri varken bu listede 4. sıradan kendine yer bulmasının başlıca sebebi, içeriğinde bir miktar kreatin oluşu ve bu şekilde çoğu rakibine göre kendine bir farklılık yaratmayı başarabilmiş olması. Dezavantajları ise haplarının büyük ve yutmasının bir hayli sıkıntılı oluşu

gaspari-amino-max-urun-foto-on

satinal

Liste sizi tatmin etmedi mi? Beğendiğiniz veya en sevdiğiniz supplementi bulamadınız mı? Öyleyse lütfen aşağıdan bizimle değerli yorumlarınızı paylaşın veya gidip yukarıda incelediğimiz amino asitlerin sayfalarından oy kullanın ve siz de bu listeyi belirlememizde yardımcı olun!

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir