Hangi Supplement? olarak sizler için uzun süredir farklı dallardaki en iyi supplementleri mercek altına alıyoruz ve bu sayede siz okurlarımızın supplement kullanacakları zaman en iyi, en güvenilir ve kendilerine en uygun özellikteki sporcu besin desteklerini seçmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Zaman içerisinde mevcut incelemelerimize yenilerini ekleyip her zaman sizlerin karşısına güncel içerikle çıkmak da bir başka hedefimiz.

Bu sayfada ise tüm supplementler arasında incelediklerimizin ve en iyiler olduklarına karar verdiklerimizin bir arada tutacağız. Siz de özellikle spora yeni başlıyor ve hangi supplementleri kullanmalıyım diye merak ediyorsanız, bu sayfa sizin için iyi bir başlangıç noktası olabilir.

Sizler için incelediğimiz ve yorumladığımız supplementleri, Fiyat – Performans, İçerik Formülasyonu, Bulunabilirlik ve Lezzet gibi faktörleri değerlendirerek aşağıdaki listelere ulaştık.

İşte şimdiye kadar sizler için incelediğimiz (ve gelecekte inceleyecek olduğumuz…) en iyi supplementler !

En iyi Protein Tozları

Protein tozları günümüzde hemen hemen her spor dalından amatör ve profesyonel sporcuların sıklıkla kullandığı ve faydaları tartışılmaz şekilde bilimsel olarak kanıtlanmış supplementlerdir.

Kendi içlerinde yavaş – hızlı sindirilen, Whey, Casein vb. ağırlıklı maddeler içeren alt türleri vardır. Bizler öncelikli olarak Whey Protein ağırlıklı en iyi supplementlerin sizler için bir listesini çıkardık ama ilerleyen zamanlarda gerek Casein gerek diğer türleri ağırlıklı olarak içeren gıda takviyelerinin de incelemesine sayfalarımızdan ulaşabileceksiniz.

İşte bu yılın en iyileri!
İşte bu yılın en iyileri!

 

En iyi Kilo Aldırıcı ‘lar

Gerek kadın gerek erkek kilo almaktan yana sorun yaşayan insanların can dostu olan kilo aldırıcılar, çoğu zaman protein tozları ile karıştırılmaktadırlar ama aralarındaki en büyük fark, kilo aldırıcıların içeriğinde genellikle yoğun olarak karbonhidrat bulunmasıdır.

Genellikle insanların kafasında kilo aldırıcıların kullanımı konusunda da bazı soru işaretleri vardır ve biz sizler için bunları giderebilmeniz için bazı yazılar hazırlamıştık. Eğer kafanızda konu ile ilgili soru işaretleri varsa öncelikli olarak bunları okuyarak işe başlayabilirsiniz.

Kilo aldırıcılar hakkında tüm yazılarımız

Eğer sadece “en iyi kilo aldırıcıları görmek bana yeter” diyorsanız, sizler için ince eleyip sık dokuyup ortaya çıkardığımız liste de burada!

Titizlikle inceledik ve sizler için yorumladık, işte en iyi kilo aldııcılar
Titizlikle inceledik ve sizler için yorumladık, işte en iyi kilo aldııcılar

En iyi BCAA ‘lar

BCAA ‘lar özellikle kullanıcılarına antrenman esnasında güç vermeleri ve hissedilen yorgunluk seviyesini aşağıya çekmeleri ama bunun yanı sıra da, vücudun kendini iyileştirme hızının yükseltilmesi açısından oldukça faydalı gıda takviyeleridir.

Özellikle günümüzde antrenman esnasında kullanımı yaygın olan bu supplement türünün en iyi örneklerini sizler için hangisupplement.com sayfalarında inceledik.

Her ne kadar ülkemizde bu klasmanda yurt dışındaki kadar seçenek bulunmasa da, bazı çok kaliteli ürünlere erişmek mümkün Türk tüketiciler için. İşte o ürünlerin listesi!

Piyasadaki en iyiler bu listede
Piyasadaki en iyiler bu listede

En iyi Kreatin ‘ler

Kreatin aslında oldukça faydalı ve üzerinde çok fazla bilimsel deney yapılmış ve insan sağlığı açısından büyük bir risk oluşturmadığı tespit edilmiş olsa da gerek ülkemizde gerek dünyada tam olarak anlaşılmamış bir supplement. Bu sebepten ötürü çoğu insan kreatin kullanmaktan yana tedirgin oluyorlar. Eğer konu hakkında sizin de tereddütleriniz varsa Kreatin bölümümüze yol alarak oradaki yazılardan faydalanabilirsiniz.

Gel gelelim Kreatin içeren supplementler arasında en iyi olanlara. Bu konuda bir ayrım yapmak gerekiyor; bazı kilo aldırıcılar-protein tozları ve antrenman öncesi ürünlerin de içeriklerinde kreatin bulunabiliyor ama biz bu klasmanda (ya da daha doğrusu bu listede) sadece saf olarak ya da ağırlıklı olarak kreatin içeren supplementleri inceliyoruz ve aralarından en iyi supplementleri seçip sizler için listeliyoruz.

İşte en iyi kreatin supplementleri!

İşte en iyi kreatin supplementleri
İşte en iyi kreatin supplementleri

 

En iyi Antrenman Öncesi Ürünler (Pre-Workout Supplementleri)

Doğru kullanıldıkları takdirde antrenman öncesi ürünler, yani pre-workout olarak da adlandırılan supplementler, özellikle yüksek düzey sporcular için vazgeçilmez supplementler haline gelebilirler. Oldukça hassas ve değerlendirmesi de bir o kadar zor bir supplement grubu olan bu besin takviyeleri için çalışmalarımız devam ediyor ve çok yakında sizlere bu sayfalar aracılığı ile en iyi pre-workout supplementlerini de ulaştıracağız!

İnce eledik sık dokuduk, en iyi antrenman öncesi ürünleri seçtik!
İnce eledik sık dokuduk, en iyi antrenman öncesi ürünleri seçtik!

En iyi kilo verdirici / yağ yaktırıcı supplementler

Kilo vermek dünyada fitness hedefi olarak akla gelen ilklerden biri ve malesef ki bir çok insan için gerçekleştirilmesi çok zor bir hedef. Üstüne üstlük kaslarınızın belirgin olmasını istiyorsanız ve fit bir görünüme sahip olmak için, yağsız bir vücuda sahip olmanız şart! Bu durumda en iyi şekilde yağ yakıcı ürünler kullanmak size bir miktar avantaj sağlayacaktır. Biz de bu doğrultuda sizler için en iyi termojenik yağ yakıcıları inceledik!

Tercih yaparken zorlanmayın diye sizler için inceledik...
Hızlı kilo vermek ve yağ yakmak için en iyi ürünlerin listesi

En iyi Multivitamin supplementleri

en-iyi-multivitaminler

 

 

Vitaminlerin ve multivitamin supplementlerinin kimler tarafından nasıl kullanılması gerektiği ve bunların hangi dozajlarda olmasının en etkili sonuçları vereceği konusunda bilimsel camiada da büyük fikir ayrılıkları mevcut. Buna ek olarak da bir kişinin beslenme yoluyla ne kadar vitamin ve minerali doğal yollardan edindiğini anlamasının güç olması ve çoğu zaman mineral ve vitamin eksikliklerinin vücutta kendilerini hemen göstermemesi sebebiyle, bu supplement grubu değerlendirmesi ve yorumlaması oldukça güç bir segment.

 

 

 

 

 

3 Yorum

 1. 07/05/2014 at 11:46 — Cevapla

  en iyi glutamin takviyesinide paylaşırsanız çok iyi olur kolay gelsın

  • 07/05/2014 at 13:32

   Yakın zamanda değineceğimiz bir ürün grubu, ilginiz için teşekkürler!

 2. 07/05/2014 at 20:30 — Cevapla

  en iyi ürün mhp up my mass bence ve muclemeds carnivor gerisi hikaye

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir