Bir sporcu olarak eğer gelişim göstermek istiyorsanız en iyi şekilde antrenman yapmalı, en iyi şekilde dinlenmeli, en iyi şekilde beslenmeli ve elbette en iyi supplementleri kullanmalısınız, bu supplemenetlere de kilo aldırıcılar dahildir elbette.

hangisupplement.com olarak, sizlere bu konuda yardım etmek ve gıda takviyeleri arasından en iyileri sizlere tanıtmak için çıktığımız bu yolda, bu sefer de en iyi kilo aldırıcılar incelememizi siz okurlarımızın huzuruna sunuyoruz.

Kilo almak isteyenlerin ama özellikle de doğal yollar ile bunda zorlananların başvurması gereken bir supplement grubu olan kilo aldırıcılar söz konusu olduğunda, kafalarda çokça soru işaretleri mevcut. Daha önceki yazılarımızda bunların büyük bir kısmına açıklık getirdik ve şimdi de Türkiye piyasasında bulunan en iyi kilo aldırıcı ürünleri sizlerle paylaşıyoruz!

En iyiler serimizde diğer yazılarımızı da okumanızı tavsiye ederiz!

En iyi protein tozu hangisi?

En iyi kreatin hangisi?

#1 – Dymatize Elite Mass

Kilo aldırıcılar listemizde şimdilik şüphesiz ki kral tahtında Dymatize Elite Mass adlı ürün bulunuyor! Dymatize, 1994 yılında kurulmuş ve supplementler konusunda oldukça tecrübeli bir firma ve bu ürünü de bu tecrübeyi şüphesiz ki yansıtıyor.

Neden 1. sırada?

Dymatize Elite Mass ‘in en iyi kilo aldırıcı listemizde birinci olmasının sebebi aslında çok basit ve bunu eşsiz fiyat performans oranı olarak özetleyebiliriz. Her ne kadar ülkemizde bu ürünü bulmak zaman zaman zor olabilse de, kesinlikle bulunduğunda kaçırılmaması gereken nitelikte bir kilo aldırıcı.

Kullanacağım kilo aldırıcı hem zengin içerikli hem kaliteli hem de uygun fiyatlı olsun diyorsanız, Dymatize Elite Mass sizin için biçilmiş kaftan. Tek problemi piyasada birazcık zor bulunuyor olması ve…

İncelemenin devamını okumak için tıklayın!

Dymatize Elite Mass Gainer – İnceleme

 

dymatize-elite-mass-kilo-aldirici

satinal

#2 – BSN True Mass

 

BSN , bu firmayı ve dikkat çekici kırmızı supplement kutularını, spor ve supplementler ile ilgili herkes iyi tanıyor. Özellikle protein tozu ve antrenman öncesi ürünleriyle dikkat çeken bu firmanın kilo aldırıcısı da, en az diğer ürünleri kadar başarılı ve en iyi kilo aldırıcılar listemizde 2. sıraya oturuyor.

Neden 2. sırada?

Evet belki BSN True Mass , fiyat olarak en uygun kilo aldırıcı değil, evet belki de içerisinde diğer çoğu firmanın ürününde olduğu gibi creatine barındırmıyor (ki bizce piyasada böyle bir ürün bulunması kullanıcılar için iyi bir seçenek ve artı bir puan) fakat yine fiyat ve performansıyla 2. sırayı hakediyor. Rakiplerine göre daha fazla yağ içeren bir kilo aldırıcı olması, avantaj veya dezavantaj olarak algılanabilir fakat sıradışı bir ürün, bulunması kolay ve lezzetli, fiyatı da performansına göre fena değil! Daha ne olsun!

Devamı için:

BSN True Mass için detaylı incelememiz

bsn-true-mass-kilo-aldirici

satinal


#3 – MuscleTech Mass-Tech Performance Weight Gainer

Doğru, zaman zaman Muscletech ‘i biz de çok eleştiriyoruz fakat bu, firmanın yine de hemen hemen her supplement grubunda zirveye oynayan ürünler çıkardığı gerçeğini değiştirmiyor. Weight gainer söz konusu olduğunda da bu durum yine farklı değil.

Neden 3. sırada?

Çünkü etkili, çünkü içinde bolca creatine ve amino asit var. 3. Sırada çünkü içerik üretici firma olan MuscleTech gerçekten ürünün formülasyonunun arkasında duruyor ve rakiplerine göz dağı vermekten çekinmiyor. Ürünün 3. sırada olmasının başlıca sebebi ise, fiyatının performansına oranla bir miktar düşük olması. Yine de kilo almak isteyen ve kullanacağı üründe bolca creatine olsun isteyenler için ideal olabilecek bir ürün!

Detaylı incelememizi okumadan geçmeyin!

MuscleTech Mass-Tech Performance Series İnceleme

muscletech-mass-tech-kilo-aldirici

#4 – Ultimate Iso Mass Xtreme Gainer

 

Ultimate Nutrition , yılların güvenilir supplement firması ve ülkemiz piyasasına da ilk giren üreticilerden biri. Firmanın genel kalitesi tartışılmaz ve bu kalite, Iso Mass Weight Gainer ürününe de yansıyor.

Peki, neden 4. sırada?

Pahalı, aslında göründüğü kadar pahalı değil, özellikle de gram başına düşen kalori miktarı ve benzeri faktörler göz önüne alınınca, ama yine de pahalı. Ayrıca bulması zor ve her yerde satılmıyor. Aslında ürün içeriği ve içerik profili olarak Dymatize ile hem fiyat performans hem de kafa kafaya madde karşılaştırmasında kapışabilecek belki de tek ürün ama, yukarıda saydığımız faktörlerden ötürü ve genel olarak kullanıcılarının lezzetinden fazla memnun olmamaları sebebiyle, en iyi weight gainer listemizde Ultimate Iso Mass, 4. sıraya yerleşiyor.

Ultimate Iso Mass Xtreme Gainer – Detaylı İnceleme

 

 

ultimate-iso-mass-xtreme-inceleme

#5 – Gaspari Real Mass Weight Gainer

Gaspari Nutrition ‘ın ülkemizde iyi temsil edilmediğini düşünüyoruz çünkü gerçekten kaliteli ürünlere imza atabilen bir firma, aslında bu durum Real Mass ‘ın listemize 5. sıradan da olsa girebilmesini sağlıyor.

Neden 5. sırada?

Aslında bu durum birazcık fiyatından (daha doğrusu fiyatının ürün miktarının oranından kaynaklanıyor) çünkü bunun dışında, ek şeker, gluten ve yapan renklendirici içermemesi, probiyotik olarak zenginleştirilmiş olması vb. ile Gaspari Real Mass gerçekten de kaliteli bir ürün ve uygun fiyata yakalandığında kaçırılmaması gerek.

Gaspari Nutrition Real Mass Pro – Detaylı incelememiz

 

gaspari-real-mass-weight-gainer

10 Yorum

 1. İlker1970
  13/11/2013 at 20:11 — Cevapla

  Bana gore gaspari bu klasmanda hic yer almamali deneyimlerim derki 1 numara weider megamass4000 2 numara prolab nlarge ki benim onerim budur cunku fiyat bakimindan weider turkiyede herkese hitap etmiyor 3 numara dymatize super mass gainer

 2. Umut
  05/01/2014 at 11:00 — Cevapla

  Bence MUTANT MASS GAİNER’de incelenmeli. Hem kilo hemde hacim kazanmak isteyenler için önerilir. 2200 gramında 176gr karbonhidrat ve 52 gr protein mevcut. İçeriği gayet zengin

 3. murat
  24/01/2014 at 04:03 — Cevapla

  Hardline pro gaineri goremedim

 4. Hüseyin
  30/01/2014 at 13:39 — Cevapla

  burda kilo aldırıcı inceleniyor, içerigini doldurup göz boyama ürünlerde var, daha önce olimp gain bolic kullandım ve gayet güzeldi sonra içerik oranlarına aldanıp gain fast ve mass tech ( hala kullanıyorum) aldım ama kullanım süreleri çok az, mass tech 3 kilo kutu 13 serviste bitiyor, MUTANT MASS GAİNER demiş arkadaş 10 serviste bitiyor, weiderin var 125 tl 10 serviste bitiyor, bütçenize ve hedefinize göre ürünler seçin..

 5. Naz
  21/05/2014 at 10:41 — Cevapla

  24 yaşındayım . Bana göre zayıfım ve protein yerine karbonhidratla başlamayı sectim . Profesyonel denilen insanların ısrarla protein demesine rağmen . Cokta iyi yaptım . Ama hangi forumda hangisi en iyisi desem, kem küm… Ya gercekten teşekkür ederim . Açıklayıcı düzgün bi yazı kaleme aldınız icin . Temel çalısmam squat ve benim ihtiyacım var kasa . Karbonhidratlar bu kadar hor görülmesin bence . Benim gibi çok..

 6. Aslı Karaağaç
  02/01/2015 at 19:17 — Cevapla

  Boyum 1.68 kilom 42. Biraz kilo almaya ihtiyacım olduğunu düşünüyorum. Bir arkadaşım sizin sıralamada üçüncülüğü verdiğiniz MuscleTech Mass-Tech Performance Weight Gainer kullanıyor ve çok memnun olduğunu söylüyor.
  Siz ilk sıraya Dymatize Elite Mass yazmışsınız. Kararsız kaldım şu an seçim yaparken. Ama sanırım sizin ilk sıraya yazdığınızı kullanmaya başlayacağım.

 7. Tarık Süzgeç
  13/01/2015 at 23:46 — Cevapla

  Spora ilk başladığımdan beri Gaspari Real Mass Weight Gainer kullanıyorum. En beğendiğim özelliği diğer kıyaslanan kilo aldırıcılara nazaran daha fazla probiyotik olarak zenginleştirilmiş olması. Fiyat konusunda biraz fazla olabilir ama zaman zaman kampanya fiyatları ile satılıyor. O zamanlarda aldığınız takdirde oldukça ekonomik fiyata Gaspari Real Mass Weight Gainer’a sahip oluyorsunuz.

 8. Zeynep Kunduroğlu
  13/01/2015 at 23:57 — Cevapla

  Çevremdeki herkes, ailem dahil bana hep boyuma göre oldukça zayıf olduğumu söylüyorlar. Ne kadar yemek yiyor bile olsam bir türlü kilo alamıyorum. Son çare olarak kilo aldırıcı ürünlerden birini kullanmak istiyorum. Burada kıyaslama yaparak kilo aldırıcı ürünleri sıralamaya koymuşsunuz. Tüm yorumları okuduktan sonra maddi durumlarım nedeniyle biraz daha ekonomik olan Ultimate Iso Mass Xtreme Gainer ürününü kullanmaya karar verdim. Siteniz bana bu konuda çok yardımcı oldu teşekkür etmem gerektiğini düşünüyorum. Çok sağolun.

 9. Yakup
  05/01/2016 at 00:32 — Cevapla

  Dymatize mass gainer,i. Gozunuz kapalı alın ben 2 kutusuyla 55 kg.dan 64 kg.a çıktım…. Herkese de öneririm kilo almak isteyen mutlaka kullanmalı….

 10. Fitness egzersizleri
  26/05/2016 at 23:53 — Cevapla

  Değerli paylaşımınız için çok teşekkürler oldukça işime yaradı

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir