Creatine / Kreatin söz konusu olunca, aslında diğer pek çok supplementte söz konusu olduğu gibi, en iyiyi bulmak pek kolay değildir. Bunun sebebi “ en iyi kreatin hangisidir? “ sorusuna cevap vermenin zor olmasının yanı sıra, etkili bir creatine i neyin iyi yaptığını bulmanın zor olmasıdır.

Bu sayfaya başlamadan önce Kreatin hakkında küçük bir hatırlatma yapmak istiyoruz. Piyasada bulunan kreatinlerin çoğunun iddia ettiğinin aksine, üzerinde en çok bilimsel çalışma yapılmış ve etkili olduğu en büyük ölçüde kanıtlanmış olan kreatin türü, creatine monohydrate dır. Diğer bütün kreatine türleri, kendi çaplarında etkili olmalarına rağmen, hiçbir fiyat performans olarak standart creatine monohydrate ‘ın yerini tutmamaktadırlar.

Bu bilgiyi akılda tutarak, işte sizlere bu doğrultuda hazırladığımız Türkiye piyasasında bulunan en iyi kreatin ürünlerini listeliyoruz!

 

En iyi Creatine / Kreatin hangisi?

#1 -Xpro Kreatin 

Bu ürünün en iyi kreatin listemizde 1. Sırada bulunmasının sebebini çok kısa şekilde şöyle özetleyebiliriz;

Neden 1. Sırada?

Çok iyi fiyat performans oranı! Piyasada çoğu üründen daha uygun fiyatlı olduğu için ve Xpro Nutrition gibi güvenilir bir markadan geldiği için, bu ürünü 1. Sıraya koymaya karar verdik.

Xpro Kreatin Detaylı İnceleme

#2 – Ultimate Kreatin

En iyi kreatin listemizde 1. sırada bulunan üründen pek farkı olmayan bu kreatin tozu, yine çok bilinen ve çok güvenilen bir marka olan Ultimate Nutrition tarafından biz sporculara ulaştırılıyor.

 

Neden 2. Sırada?

Fiyatının diğer ürünlere göre uygun oluşu ve ölçek başına 5gram olması listemizde 2. sırada yer almasını sağlıyor.

Ultimate Kreatin Detaylı İnceleme

#3 – Optimum Kreatin

Listemizin 3. sırasında Optimum Creatine yer almaktadır.

Neden 3. Sırada?

 

Bu ürün diğer ürünlerden biraz pahalı oluşu, gramaj olarak düşük oluşu listemizde 3 sıraya getiriyor.

Optimum Kreatin Detaylı İnceleme

#4 – MyProtein Kreatin

Bu ürünün en iyi kreatin listemizde 4. Sırada My protein Kreatin yer almaktadır.

Neden 4. Sırada?

sunduğu içerik olarak fiyatının biraz yüksek oluşu ve ölçek olarak az oluşu Myproteini listemizde 4. sırada yer almasını sağlıyor.

MyProtein Kreatin Detaylı İnceleme

#5 – Weider Kreatin

Listemizin 5. sırasında Weider Kreatin yer almaktadır.

Neden 5. Sırada?

Weider marka her zamanki gibi kalitesinden ödün vermeden kendi çizgisinde bir ürünle karşımızda ama fiyat noktasında ne yazıkki pahalı bir ürün.

Weider Kreatin Detaylı İnceleme

5 Yorum

 1. hakan
  17/03/2014 at 11:25 — Cevapla

  merhabalar,
  şunu çok merake diyorum.
  En iyi supplement hangisi sıralamalarınız da weider neden yok?Bize hep weider önerilirdi.Sizde alt sıralarda bile olsa neden yok çok merak ediyorum :)
  teşekkürler.

  • 17/03/2014 at 22:58

   Merhabalar Hakan Bey,

   Weider ürünlerinden de yavaş yavaş incelediğimiz ürünler var. Sitemizde Weider şeklinde arama yaparsanız sonuçlara ulaşabilirsiniz. Şu an çok sayıda olmasa da incelediğimiz ürünler git gide artıyor ve bunlara elbette Weider marka ürünler de dahil olacak!

   İlginiz için teşekkürler!

 2. yigit
  30/03/2014 at 15:01 — Cevapla

  Merhaba,
  Ben kilo almak maksadiyla spora basladim ve protein tozu aldim, bunun yaninda bcaa mi onerirsiniz yoksa creatin mi? Az ve oz 1-2 cumlelik cevabiniz da kafi..

 3. samir nusalov
  13/04/2014 at 16:17 — Cevapla

  universal creatin neden yok siyahida??/

 4. Kadir Oltu
  06/01/2015 at 20:58 — Cevapla

  Sizin sıralamada ikinci sırada yer verdiğiniz Optimum Nutrition – Micronized Creatine Powder ürününü uzun zamandır kullanıyorum ve çok memnunum. Bu ürünü kullanmaya başlamadan önce sıralamanızda üçüncülüğü verdiğiniz Dymatize – Creatine Micronized ve Ultimate Nutrition – Creatine Monohydrate ürününü kullanıyordum. Hem verim hem tat konusunda çok bir fark olmamasına rağmen şimdiki kullandığım üründen ekonomik açıdan daha memnun olduğumu söyleyebilirim.

  1. sırada paylaştığınız ürünü de en kısa zamanda deneyerek yorumumu burada paylaşacağım.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir