En iyi protein tozu aslında kavram olarak pek doğru değil çünkü pek çok protein tozu, özel formülasyonları nedeniyle farklı hedeflere sahip sporculara hitab etse de, biz sizler için alışverişinizde kolaylık sağlaması açısından, Türkiye piyasasındaki en iyi protein tozlarını listeledik!

Bu değerlendirmeyi yaparken, fiyat/performans, içerik maddeler ve kullanıcı görüşleri açısından değerlendirmeye çalıştık.

Protein tozu, sporcular için oldukça önemli bir besin desteği ve sizler de bu karşılaştırmayı okumadan protein tozu almayın!

#1 – Optimum Nutrition 100% Gold Standard Whey

Yıllardır tüm dünyada en çok satılan ve tüm dünyanın en çok güvendiği protein tozlarından biri olan Optimum Nutrition firmasının, 100% Gold Standard Whey ürünü, sade formülasyonu ile ön plana çıkan, kaliteli bir protein tozu.

Neden 1. sırada?

Optimum Nutrition 100% Gold Standard Whey Protein ‘in en iyi protein tozu listemizde birinci olmasının sebebi hemen hemen her ürünü çok iyi olan bu firmanın, yıllardır tüm dünyada kullanılan ve ülkemizde de resmi distribütörü tarafından satışı mevcut olan, fiyatı da performasına göre uygun sayılabilir bir protein tozu.

Protein supplementinin içerisinde ıvır zıvır madde olsun istemeyen ve en saf halde whey protein arayanların tercihi.

Optimum Nutrition %100 Gold Standard Whey Protein Tozunun detaylı incelemesi için tıklayın!

optimum-protein-tozu

satinal

#2 – MusclePharm Combat

Aslında supplement piyasasında yeni sayılabilecek bir firma olan MusclePharm, hızlı bir çıkış yakalamış ve özellikle ABD başta olmak üzere dünyadaki supplement piyasasında (UFC gibi büyük bir organizasyona da spornsorluk yapıyor olması ve etkili reklamları sayesinde de) iyi bir isim yapmayı başarmıştır.

Neden 2. sırada?

Her ne kadar lezzet açısından piyasadaki pek çok üründen iyi olsa da, MusclePharm Combat’ın, pek çok farklı tipte proteini içeriyor olmasına rağmen, 1 numarada olan Optimum Nutrition 100% Gold Standard Whey ‘i sollaması zor. Sebebi de her ne kadar içerisinde yumurta proteini ve kazein gibi değişik tipte proteinler içerse de, hem fiyat performans hem de protein kalitesi olarak (en azından kullanıcı yorumları açısından bakarsak), Optimum’un gerisinde kalması, az bir farkla olsa da.

MusclePharm Combat Protein Tozu İncelemesi – Detayları okumak için tıklayın!

musclepharm-combat-protein-tozu

satinal

Mansiyon Ödülü

Her ne kadar aynı klasmanda benzer ürünler bulunsa da, MusclePharm Arnold Iron Whey, gerek saf içeriği gerekse çok yüksek fiyat performans oranıyla, bu listede kendine bir onur ödülü almayı başardı.

musclepharm-arnold-iron-whey-inceleme

detayliinceleme

satinal

#3 – Muscletech Nitro-Tech Performance Series

Supplement sektöründe köklü firmalardan biri olan Muscletech, çoğu zaman ürünlerinde çok fazla “filler” kullandığı gerekçesiyle eleştirilir. Buna rağmen Nitro-Tech, Creatine’de içeren etkili formülü sıkça tercih ediliyor.

Neden 3. sırada?

Çoğu uzman tarafından eleştirilse de, Nitro-Tech’in etkili olmasından dolayı, her ne kadar piyasada daha uygun fiyatlı veya daha iyi formülasyonlu protein tozu çeşitleri olsa da, en iyi protein tozu listemizin 3. sırasında yer almayı başarıyor.

MuscleTech Nitro-Tech Detaylı İnceleme

 

muscletech-nitrotech-protein-tozu

satinal

#4 – BSN Syntha – 6

 

BSN firması, daha çok N.O.-Xplode ürünüyle ülkemizde tanınsa da, aslında diğer ürünleri de oldukça kaliteli bir marka. En iyi protein tozu listemize BSN Syntha – 6, 4. sıradan girmeyi başarıyor.

Neden 4. sırada?

Çünkü her ne kadar fiyatı biraz daha uygun olsa da, performans açısından listenin yukarısındaki rakipleri kadar iyi değil. Özellikle lezzetiyle öne çıkıyor olması ve yıllardır piyasada bulunan kaliteli bir protein olması sebebiyle, pek çok diğer protein tozunu geride bırakarak yine de listemizin 4. sırasında yer ediniyor.

BSN – Syntha 6 Protein Tozu Detaylı İnceleme

 

 

bsn-syntha-6-en-iyi-protein-tozu

satinal

#5 – Optimum Nutrition – Platinum Hydrobuilder

 

Optimum Platinum Hydrobuilder, bir proteinden çok yüksek kalite bekleyenlerin kullanmayı arzu edebileceği türden bir ürün. İçerisindeki, bir porsiyon başına düşen 30g protein miktarı oldukça yüksek ve aynı zamanda her bir ölçeğinde 5 gram creatine de içeriyor. İçerisindeki proteinin çok ağırlıklı yüzdeyle Protein Hydrolysate olması, kimileri kullanıcılar için avantaj olarak görülmekte.

Neden 5. sırada?

Bu çok yüksek kalitede protein içeren supplementin, listemizde 5. sırada olmasının sebebi aslında iki farklı etkenden kaynaklanıyor. Birincisi, fiyatının bir çok diğer protein tozuna göre yüksek olması, ikincisi ise hydrolize protein tozlarının ortalama bir kullanıcı için bu fiyat farkının hakkını verecek kadar fiyat/performans artışı sağlamayacak olması. Bunun dışında oldukça kaliteli ve saf bir protein tozu olduğunu belirtmek lazım.

Detaylı inceleme için tıklayın!

 

 

optimum-platinum-en-iyi-protein-tozu

satinal

En iyi Protein Tozu listemize giremeyen ama yine de incelemeye değer bulduğumuz bazı diğer protein tozlarına da buradan ulaşabilirsiniz.

2 Yorum

  1. 07/05/2016 at 14:35 — Cevapla

    Bilgilendirme için teşekkürler. Oldukça yararlı bir yaz olmuş.

  2. Serkan
    07/11/2016 at 06:48 — Cevapla

    Evet guzel hir yazi ama 3 yil once yazilmis,guncellenmesi gerek.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir