En iyi protein tozu aslında kavram olarak pek doğru değil çünkü pek çok protein tozu, özel formülasyonları nedeniyle farklı hedeflere sahip sporculara hitab etse de, biz sizler için alışverişinizde kolaylık sağlaması açısından, Türkiye piyasasındaki en iyi protein tozlarını listeledik!

Bu değerlendirmeyi yaparken, fiyat/performans, içerik maddeler ve kullanıcı görüşleri açısından değerlendirmeye çalıştık.

Protein tozu, sporcular için oldukça önemli bir besin desteği ve sizler de bu karşılaştırmayı okumadan protein tozu almayın!

#1 -XPRO WHEY COMPLEX PROTEİN TOZU 

Üretimi Almanya da yapılan Xpro Nutrition ürünleri Avrupa Birliği üretim koşullarına uygun şekilde üretilerek sertifikalandırılan bir üründür ve Yakamoz Sporcu Gıdaları sayesinde ülkemiz yüksek değerlere sahip bu ürüne kavuşmuştur. Xpro Whey Complex protein tozu listemizde 1. sırada yer alıyor.

Neden 1. sırada?

İçeriği ve performansı ile bir çok markadan kat kat iyi olduğunu da söylemem gerekir. Özellikle de servis başına düşen bcaa ve glutamin miktarı daha hızlı kas oluşumuna ve onarımına yardımcı olacaktır. Aromaları ise bağımlılık yapacak şekilde iyi. 1000 ve 2300 gramajları ile fiyatı da bu içeriğe göre oldukça iyi değerdedir.

XPRO WHEY COMPLEX PROTEİN TOZU  DETAYLI İNCELEME

#2 -WEİDER PREMİUM WHEY PROTEİN TOZU

Weider firmasının supplementleri (gıda takviyeleri) ülkemizde en uzun süredir bulunan ürünlerden sayılabilir ve bu yüzden de ülkemizde oldukça olumlu bir tüketici bağlılığına sahiptirler. Bu sebepten ötürü de çoğu zaman kaliteli supplement denilince akla bu markanın ürünleri gelmektedir. Weider Premium Whey en iyi supplementler listemiz de 2. sırada yer alıyor.

Neden 2. sırada?

Fiyat olarak biraz yüksek olsada içerik, tad ve bulunabilirlik açısından gayet iyi bir ürün olmasıyla listemizde 2. sırayı hakeden bir üründür.

WEİDER PREMİUM WHEY PROTEİN TOZU DETAYLI İNCELEME

#3 -ULTİMATE PROSTAR WHEY PROTEİN TOZU

Belkide supplementler piyasasında marka olarak akla ilk gelen isimlerden biri olan Ultimate Nutrition’dır ve onun çıkarmış olduğu Ultimate Prostar Whey Protein Tozu listemizde 3. sırada yer almaktadır.

Neden 3. sırada?

Sizler için detaylı incelemeye aldığımız Ultimate Prostar %100 Whey protein tozu hangi supplement sınavını geçmiş bulunmakta ürün içerik bakımından oldukça iyi içerik kısmında eksik bir yanı yok karışımı kolay ve lezzeti oldukça iyi. Fiyat olarak biraz daha ucuz olmasını temenni ederdik ancak iyi bir kampanyada kesinlikle kaçırılmayacak bir ürün.

ULTİMATE PROSTAR WHEY PROTEİN TOZU DETAYLI İNCELEME

#4 –OPTİMUM GOLD STANDARD WHEY PROTEİN

Optimum Nutrition, yıllardır dünya çapında ve özellikle Amerika’da oldukça iyi tanınan bir supplement üreticisi ve ülkemizde de en bilinen ürünü %100 Gold Standard Whey Protein Tozu listemizde 4. sırada yer alıyor.

Neden 4. sırada?

Optimum Nutrition Gold Standard %100 Whey Protein Tozu dünyanın en iyilerinden iken neden listemizde 4. sırada. Çünkü uzun yıllardır değişmeyen ve gelişmeyen içeriği optimum Gold Standard ı yeni teknoloji ile gelişen ürünlerin arkasında bırakmakta. Uzun yıllardır ülkemizde satışta olan markanın ürünleri ne yazık ki istenilen fiyatlarda pek olamadı, fiyat performans ve içerik bakımından diğer ürünlere göre geride kalmıştır.

OPTİMUM GOLD STANDARD WHEY PROTEİN DETAYLI İNCELEME

#5 –MYPROTEİN IMPACT WHEY PROTEİN

Özellikle avrupa pazarında pek fazla gördüğümüz ve İngilterenin en iyilerinden olan MyProtein ülkemize yeni gelen bu ürünü ilk incelemeye alan tabi ki de biz olmalıydık. Marka hakkında birkaç bilgi vermek gerekirse, yaklaşık 11 yıllık bir deneyime sahip olan  MyProtein özellikle ürünlerinde kaliteyi her zaman bir adım önde tutmuştur ve firma şuan gıda takviyesi pazarında 2020 yılında en iyi supplement firması olma yolunda büyük çalışmalar yapmaktadır.

Neden 5. sırada?

MyProtein Impact Whey Protein ürünü hangisupplement sınavını içerik, fiyat ve tad olarak geçmiş ve listemizde 5. sırada yer almaktadır. 5. sırada olmasının nedeni içeriğindeki veya fiyatındaki handikap değil ülkemizde yeni bir marka olması.

MYPROTEİN IMPACT WHEY PROTEİN DETAYLI İNCELEME

En iyi Protein Tozu listemize giremeyen ama yine de incelemeye değer bulduğumuz bazı diğer protein tozlarına da buradan ulaşabilirsiniz.

2 Yorum

  1. 07/05/2016 at 14:35

    Bilgilendirme için teşekkürler. Oldukça yararlı bir yaz olmuş.

  2. Serkan
    07/11/2016 at 06:48

    Evet guzel hir yazi ama 3 yil once yazilmis,guncellenmesi gerek.