Puanlama

85
Yeni başlayanlar kadar ileri seviye sporcular tarafından da tercih edilebilecek bir protein tozu, özellikle de fiyatı size uygun geliyorsa kesinlikle denenmeye değer.
Fiyat: 80%
Tad: 90%
Performans 85%

Gaspari firmasının ülkemize giriş yaptığı ilk ürünlerinden biri olan Myofusion protein tozu, oldukça beğenilen ve sevilen bir ürün olmasına rağmen uzun süredir raflarda bulunmasında zorluk yaşanan bir üründü.

Son günlerde tekrar raflara geri dönen bu ürünün incelemesini yapmak da yine bize düştü.

Gaspari Nutrition – Myofusion Elite Protein Series – İnceleme

1) Fiyat / Performans

Gaspari Myofusion Elite Series ‘in bir ölçeğinde (37 gram)

 • 150 kalori
 • 25 gram protein
 • 5 gram karbonhidrat
 • 3 gram yağ
 • 45 mg kolesterol
  ve Kalsiyum, Demir ve bir miktar sodyum bulunmaktadır.

Ayrıca ürün zengin amino asit profiliyle de dikkat çekmektedir.

Her şeyden önce fiyatının 150-170 TL arasında değiştiğini göz önünde bulundurursak (1.8 kiloluk ambalajı için) servis başına 3-3,5 TL gibi bir fiyata denk geldiğini görebiliyoruz ürünün kullanım maliyetinin.

Bu oran, Myofusion’u rakiplerinin arasında orta-üst maliyetli bir konuma yerleştiriyor.

Ürünün içeriğinde bulunan ve kazein de içeren whey protein karışımı zengin ve kompleks içeriğe işaret ediyor fakat 5 gram karbonhidrat bulunması çok da avantajlı değil.

Ürünün ön plana çıkan diğer özellikleri Gluten içermiyor oluşu ve sindirimini kolaylaştıran ve destekleyen probiyotik madde içeriğine sahip olması.

Özetle fiyat performans olarak çok üst seviye olmayan bu ürün, nitelikleri ile müşterilerinin dikkatini çekmeye çalışıyor.

2) Kullanım Kolaylığı ve Lezzet

Ürün pek çok rakibine göre çok daha kolay karışıyor ve karışırken fazla köpürmüyor, lezzet olarak ise bizim denediğimiz çikolata aromalı modeli hayalkırıklığı yaşatmadı, ülkemizde ayrıca çilek aromalısını da bulmak mümkün.

3) Bulunabilirlik ve diğer faktörler

Ülkemizde çoğu zaman ve çoğu satıcıda bulunmayan bir ürün olması belki de en büyük dezavantajı Gaspari Myofusion Elite Series ‘in. Bazı kullanıcılarının kesinlikle kendisinden vazgeçemediğini göz önünde bulundurursak, oldukça büyük tüketici potansiyeline sahip bu ürünün daha yaygın olarak raflarda görülmesi hoşumuza giderdi açıkçası

İnceleme sonucu ve yorum: Yeni başlayanlar kadar ileri seviye sporcular tarafından da tercih edilebilecek bir protein tozu, özellikle de fiyatı size uygun geliyorsa kesinlikle denenmeye değer.

 

1 Yorum

 1. osman neçare
  23/02/2015 at 14:43 — Cevapla

  ben vücut geliştirme sporuna yeni başladım bana kampanyalı ürünlerinizin zamn zamn bilgisini verirseniz sevinirim.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir