Hardline firmasının tablet formundaki amino asit ürünü olan Amino Full 300’ü sizler için detaylı olarak inceliyoruz.

Hardline firması ülkemizdeki sayılı supplement üreticilerinden birisi ve bu yüzden sizlerden de oldukça büyük ilgi görüyor. Geçmişte yaptığımız Hardline incelemelerimizde bazı ürünlerinin nispeten uygun fiyatlı olmasıyla dikkatimizi çeken bu marka bakalım Amino Full 300 ile piyasadaki amino asit alanındaki rakiplerine kafa tutabilecek mi…

Not: Bu ürün en iyi amino asitler listemizdedir!

hardline-amino-full

İçerik listesi

hardline-amino-full-300-icerik

Amino Asit İnceleme ve Yorum

İçerik ve Performans

Ürünün içeriğinde bir amino asit takviyesinden bekleyeceğiniz her şeyi bulmak mümkün.

Bir servisinde (3 tablet);

  • 10 Kalori
  • 2,34 gram protein
  • 30 mg b6 vitamini
  • 525 mg kreatin
  • 270 mg Taurin
  • Ve 25 gramdan az olduğu belirtilen kafein bulunuyor.

Ürünün amino asit profili ise ürün ambalajında 100 gram olarak belirtilmiş, bu durum bazı kullanıcılarda kafa karışıklığına sebebiyet verebilir o yüzden biz de servis başına düşen amino asit miktarlarını hesaplamaya giriştik

Not: Çok yakında buraya bu konudaki hesaplamayı getireceği.

Ambalajdaki içerik bilgisine 100 gramlık protein değerlerini girmek pek çok üreticinin yaptığı bir şey ve piyasada aşağı yukarı (amino ürünlerinde) bir standart olduğunu söyleyebiliriz ama ne kadar doğru bir yaklaşım olduğu tartışılır çünkü olaya çok hakim olmayan bir kullanıcı ürüne bakıp 100 gramdaki değerleri bir serviste ediniyormuş izlenimine kapılabilir.

İşin aslı ise yukarıdaki basit hesapla ortaya çıkıyor ve görüldüğü üzere 3 tabletlik bir servisindeki amino asit miktarları, her ne kadar amino zenginliği ve çeşitliliği açısından gayet iyi olsa da, biraz daha iyi olabilirdi izlenimi yaratıyor.

Performans konusunda amino ürünlerinin aslında birbirleriyle kıyaslanması kadar protein tozu ürünleriyle birlikte kardeş gibi değerlendirmeleri lazım en nihayetinde özellikle whey protein gibi kaynaklardan temin edilmiş proteinler içeren ürünlerde de benzer şekilde bol amino asit (dolaylı yoldan) temin edilmiş olunuyor.

İçeriğindeki etken madde miktarı açısından Xpro Amino gibi benzer fiyatı olan bir üründen geride kalıyor olsa da bir miktar kreatin ve taurin içermesiyle bazı kullanıcıların ilgisini çekebilir gibi gözüküyor.

Kullanım kolaylığı ve lezzet

Kullanım açısından yutma kolaylığı göze alındığında klasik amino asit ürünleri gibi biraz büyük tabletleriyle dikkat çekse de diğer bazı rakiplerine göre tüketimi daha kolay gibi geldi bize. Lezzet olarak ise denilebilecek çok bir şey yok çünkü ürün aromasız bir tablet şeklinde ve yutarken (çiğnemek gibi bir hata yapmadığınız sürece) ağızda herhangi bir tat bırakımyor.

Bulunabilrilik ve diğer faktörler

Ülkemizde Hardline güvencesi ile üretilen (gerçi üretim Türkiye’de mi gerçekleşiyor ondan emin değiliz ama Hardline’ın web sitesinde verilen bilgi böyle bir izlenim bırakıyor) ve Türkiye meşeili bir firmanın supplementi olduğu için ürünü temin etmenizde herhangi bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyoruz.

İnceleme özeti:

Tüm faktörler göz önünde bulundurulduğunda Hardline Amino Full 300 Tablet her ne kadar fiyatı ilk etapta gayet uygun gibi gelse de etken madde miktarının biraz diğer ürünlerin gerisinde olmasıyla bir miktar puan kaybediyor fakat bu kaybettiği puanları 300 tablete sahip olması ile biraz dengeliyor diyebiliriz.

hardline-amino-full

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir