Puanlama

89
Fiyat ve performans açısından ele alındığında ise piyasada benzer rakiplerinden çok ayrılmaması bizce yerli bir ürün olmasından ötürü biraz üzücü çünkü daha uygun fiyata satın alınabilse çok daha yaygın kullanıma ve yüksek satış miktarlarına sahip olacağı şüphesiz.
Performans: 78%
Tad: 92%
Fiyat: 99%

Hardline ürünleri ülkemizde git gide daha fazla dikkat çekmeye başladılar ve Whey 3 Matrix de bu supplementlerden bir tanesi. Bu incelememizde her zaman olduğu gibi Whey 3 Matrix’i de ne olduğundan tutun da, nasıl kullanılabileceğine kadar pek çok açıdan ele alıp, gerek fiyat performansını gerekse lezzetine kadar inceleyeceğiz.

Ama her şeyden önce şu sorunun cevabını vermemiz lazım

Hardline Whey 3 Matrix nedir ve kimler kullanabilir?

Whey Protein içerikli bir protein tozu ürünüdür. Spor yapan, kas yapmak isteyen, kas gelişiminde beslenmesinin yetersiz kaldığını düşünüp diyetini daha fazla protein ile desteklemek isteyen kadın veya erkek sağlıklı her birey tarafından kullanılabilecek bir üründür.

Bu soruyu aradan çıkardıktan sonra, gel gelelim bu gıda takviyesinin detaylı incelemesine.

Hardline Whey 3 Matrix – İnceleme ve Kullanıcı yorumları

1) İçerik ve Fiyat / Performans oranı

Whey 3 Matrix, tanıtımlarında özellikle konsantre, izole ve hidrolizat türünde whey proteinler içerdiği ile ön plana çıkarılmaktadır.

Ürünün özelliklerini ve içeriğini incelediğimizde ortaya şöyle bir tablo çıkmaktadır.

Bu protein tozunun bir servisinde (1 porsiyon = ölçek, toplamda 44 gram)

 • 2,4g Yağ
 • 2,6g Karbonhidrat
 • 35,3g Protein
 • 3 gram Kreatin Monohidrat
 • 4454mg Alanin
 • 2939mg Arjinin
 • 11330mg Aspartik Asit
 • 2107mg Sistin
 • 14241mg Glutamik Asit
 • 1848mg Glisin
 • 2218mg Histidin
 • 5924mg İzolösin (BCAA)
 • 10720mg Lösin (BCAA)
 • 9048mg Lisin
 • 2172mg Metiyonin
 • 3290mg Fenilalanin
 • 5804mg Prolin
 • 5767mg Serin
 • 7800mg Treonin
 • 1663mg Triptofan
 • 3013mg Trosin
 • 5628mg Valin (BCAA)

 


 

Görüldüğü üzere ürünün içeriği gayet zengin fakat eleştirilebilecek bazı noktaları da yok değil. Örneğin 44 gramlık bir serviste 35 gramlık protein miktarı aslında çok iyi gibi görünse de, piyasada benzer yüksek oranda proteine sahip ürünler bolca var. Yine de ürünün amino asit ve BCAA miktarları da hiç fena değil, bunu da belirtmekte fayda var.

2,6 gram karbonhidrat ve 2,4 gram yağ ise hiç ufak olsa da yine de çoğu sporcunun hesaba katmak isteyebileceği bir miktar. Toplamda 8 grama yaklaşan BCAA miktarı ise gerçekten gayet iyi.

Elbette bir de üreticinin açıklamalarında geçen ve kimyasal analiz yapmadan çok da anlayamayacağımız noktalar var, örneğin ürünün laktoz içermiyor ve aspartam kullanılmamış olduğu söyleniyor ve bunlar da gerçekten olumlu noktalar.

Ürünün içeriğinde 3 gram kreatin olması yeni başlayan sporcuların kullanımında daha hızlı etki görmelerini sağlayacağını düşünüyoruz ama daha ileri seviyedeki sporcular günlük kreatin tüketimlerini kendileri belirlemek isteyecekleri için bu onlar açısından biraz dezavantaj olarak görülebilir.

İçeriğinin kalitesi söz konusu olunca, bu noktada (tüm gıda takviyeleri göz önünde bulundurulduğunda) herkes kendi ürünü için “çok kaliteli” imasında bulunduğundan net bir yorum yapmak zor ama Hardline firmasına güvenip güvenmemeniz karar verme aşamanızda oldukça önemli bir yer tutacaktır eminiz ki.

2) Lezzet ve Kullanım kolaylığı

Kullanım kolaylığı olarak çok zor karışan bir ürün olmasa da birkaç rakibinin gerisinde kalıyor. Lezzet açısından ele alırsak gayet başarılı olduğunu söyleyebiliriz (en azından bizim denediğimiz çilek aromalısının)

3) Bulunabilirlik ve diğer faktörler

Bulunabilirlik açısından Hardline firmasının Türkiye menşeili olmasından ötürü bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyor zaten hali hazırda online pek çok yerde satışını bulmak mümkün.

İnceleme Özeti ve son değerlendirme

Ülkemizde üretimi yapılan Türk malı bir protein tozu olan Hardline Whey 3 Matrix, zengin içeriği ve iyi formülasyonu ile göze çarpıyor. Eğer protein kullanımınızda whey içerikli, kreatin de içeren farklı bir ürün denemek istiyorsanız deneyebilirsiniz.

Fiyat ve performans açısından ele alındığında ise piyasada benzer rakiplerinden çok ayrılmaması bizce yerli bir ürün olmasından ötürü biraz üzücü çünkü daha uygun fiyata satın alınabilse çok daha yaygın kullanıma ve yüksek satış miktarlarına sahip olacağı şüphesiz.

hardline-3matrix

5 Yorum

 1. 16/10/2014 at 09:30 — Cevapla

  Türk markası olduğu için faydamız olsun amacıyla almıştım fazla bir etki beklemiyordum. Ürünü kullandığımda sindirim problemi yaşadım. Haddinden fazla tuvalete çıkma ihtiyacı duyuyordum. İçeriğinde creatin olması başlagıç seviyesindekiler için iyi fakat ayrı creatine kullananlar için gereksiz. Ayrıca İçeriğinde filler olduğunu düşünüyorum. Optimumda hiç bir problem yok. Umarım ON’nın PRO gainer ürününü de kısa zamanda tedarik edebiliriz.

 2. 13/12/2014 at 22:25 — Cevapla

  Lezzet olarak harika. İçerik bakımından zengin ancak içeriğin içinde kreatinin olması ürünün olumsuz yanlarından biri olarak gösterilebilir. Fiyat çok daha uygun olabilirdi. 2 kutu bitirdim ancak pek bir etkisini gördüğümü söyleyemem. Türkiye menşei olması olumlu.

 3. şenol özcan
  07/03/2015 at 23:30 — Cevapla

  ben hiç bir faydasını göremedim ama daha önce optimum whey kullanmıştım çikolatalı o çok güzel etki etmişti tadı ve içimide çok güzeldi

 4. tolga
  05/03/2016 at 01:26 — Cevapla

  biraz araştırma yaptım bu ürün yaptığım araştırmaya göre söylüyorum yaklaşık 5 aya kadar spor yapanlar kullanabilir çok güzel değerleri var fiyatı ve performansı olarak çok iyi fakat 5 aydan sonra devam edicem diyorsanız yada ben yarışmalara katılcam derseniz yağ ve karbonhidrat değerleri daha düşük ürünlere yönelmenizi ve amino asit değerleri daha yüksek veya ekstra olarak aminoasit tüketmeniz gerekmekte anladığım bu yanlışsam kusura bakmayın ama onun haricinde bu fiyatta bu değerlere sahip başka ürün bulamadım

 5. Hakimbey
  02/11/2016 at 20:31 — Cevapla

  Ürünü ben de aldım. Boyum 1.80 kilom 76, yağ oranımdan memnun değilim. Spor yapıyorum (fitness). Spordan önce nutrade l-carnitine sonra ise bu bir porsiyon whey 3matrix kullanmaya başladım. Eğer ben bu işten anlıyorum işe yarar veya yaramaz diyebilecek olanınız varsa gözünüzü seveyim söylesin. Ona göre başka bir şeye yönelebilirim

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir