Evet malesef bu yine yurt dışı piyasasını kapsayan bir haber ama Scivation firmasının çok sevilen (ve bizim de en iyi bcaa’lar listesine alacak kadar sevdiğimiz) ürünü Xtend intra-workout bcaa ürününün yeni bir türü nihayet piyasaya sürüldü.

Xtend bildiğiniz üzere toz şeklinde olan ver suyla karıştırılıp içilen bir ürün ama bu yeni Xtend, “ready to drink” yani tüketime hazır, doğrudan şişeden içilebilecek şekliyle kullanım kolaylığı açısından büyük verim sağlayacaktır tüketicilere. Elbette her zamanki Scivation kalitesi de bu ürünü merakla beklemek için büyük bir faktör.

Gel gelelim bu tür ürünlerde genelde fiyatların, toz veya karıştırılmamış ürünlere göre daha yüksek olduğu gerçeğine. Bu durumun ülkemize bu ürün (şayet girerse) nasıl etki edeceği ve ürünün ne şekilde fiyatlandırılacağı merak konusu.

Bu süre zarfında yapabileceğimiz tek şey ürünün yabancı fiyatından bir hesap çıkartmak olabilir, 12 adet 500ml’lik ürünün yaklaşık 30 dolar civarında piyasaya sürüldüğünden yola çıkarsak, buradaki fiyatı da çok uygun olmayacaktır (en az 2 ile çarpabilirsiniz Türkiye satış fiyatını) Yani şişe başına 10 TL gibi bir rakam hiç de şaşırtıcı olmaz şu durumda.

İçeriği ise pek şaşırtıcı veya yenilikçi değil ama olsun, 7 gram BCAA ve 0 şeker, 0 karbonhidrat ve 0 kalori oldukça tatmin edici olacaktır sadece Bcaa arayanlar için.

Bu süre zarfında klasik Xtend sizlere benzer performansı daha uygun fiyata sunabilir.

Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum bölümünden bizlerle paylaşın!

1 Yorum

  1. 13/01/2015 at 08:55 — Cevapla

    Gelişmelerden anlaşılıyorki yakında bütün supplementler şişeye, protein tozları da damacanaya girecek

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir