Kilo almak veya kilo vermenin sırrı, doğru beslenmedir.

Daha önceki yazılarımızda bahsetmiş olduğumuz gibi, kilo almak veya kilo vermek istiyorsanız, öncelikle doğru beslenmelisiniz. Bunu yaparken de doğru miktarda kalori tüketmeniz oldukça önemlidir. Ayrıca, bu kalori miktarına ulaşırken sağlıklı beslenmeyi de ihmal etmemelisiniz. Sağlık bir beslenme, gerek kilo almak gerek ise kilo vermek amaçlı olsun, doğru miktarda karbonhidrat, protein ve yağ tüketmeyi gerektirir. Önemli olan bu gıdaların büyük bölümünü doğal yollardan ve işlenmemiş gıdalardan temin etmenizdir. Geriye kalan miktarlar için ise supplementler kullanabilirsiniz.

Günlük kalori ihtiyacınızın ne kadar olduğunu aşağıdaki hesap makinasını kullanarak belirleyebilirsiniz.

[CP_CALCULATED_FIELDS id=”6″]

Yukarıdaki formdan elde edeceğiniz değer, günlük ortalama kalori ihtiyacınızı temsil etmektedir. Bu değerin altında kalori tüketirseniz, uzun vadede kilo vermeniz, üstünde kalori tükertirseniz ise, kilo almanız doğal sonuç olacaktır.

Kilo vermek için: Ayda 2 kilo vermek için, günlük kalori tüketiminizi aşağı yukarı 500 kalori azaltmalısınız.

Eğer kilo vermekte zorlanıyorsanız, zayıflatıcı supplementler hakkındaki yazılarımızı okumanızı tavsiye ederiz!

Kilo almak için: Ayda 2 kilo almak için, günlük kalori tüketiminizi aşağı yukarı 500 kalori artırmalısınız.

Kilo almakta zorlananlar için özellikle süte karşı duyarlılığınız yoksa, GOMAD yöntemi, eğer daha kolay bir yöntem arıyorsanız ise, kilo aldırıcı supplementler hakkındaki yazılarımızı okumanızı tavsiye ederiz!

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir