Hemen hemen her erkeğin kafasındaki ideal vücut imajında yassı, sıkı ve kaslı bir karın olmazsa olmazdır. Six pack, baklava vb. isimlerle anılan ve esas adı abdominal kas grubu olan bu kasların belirigin hale gelmesi için yapmanız gerekenleri, yalan dolan olmadan tüm gerçekliğiyle açıklıyoruz. Boş vaatler yerine, zor ama gerçek yoldan sizi six pack sahibi olmaya götürüyoruz. Anlayacağınız üzere bu haftanın konusu, six pack nasıl yapılır?

 Karın kası nasıl yapılır? Six Pack sahibi olmanın altın kuralları

Aslında belirgin karın kaslarına sahip olmanın iki adet altın kuralı var ve kulağa çok basit gelse de, uygulaması ve gerçekleştirilmesi zor iki ideal.

Karın kaslarınızın belirgin olması için;

1) Az miktarda vücut yağına sahip olmanız

2) Karın kaslarınızın kuvvetli ve şekilli olması

Gerekmektedir.

Bu iki kombinasyonu yerine getirdiğiniz takdirde, siz de karın kası sahibi olabilirsiniz. İşin enteresan tarafı, belirgin karın kasları için yukarıdaki ana iki kural herkes için geçerli olsa da, genetik yapınıza bağlı olarak göstermeniz gereken efor başkalarına göre büyük ölçüde değişiklik gösterecektir.

Vücudunuzun kas yapmaya ne kadar meyilli olduğu, mevcut yağ oranınız, yağ oranının (yine genetik sebeplerle) vücudunuzdaki dağılımı, mevcut beslenme alışkanlıklarınız, mevcut kondisyonunuz ve gücünüz gibi pek çok etken, bu sürece başlangıçta sizin belli sonuçlara ne kadar çabuk ulaşacağınızı doğrudan etkileyecektir.

Şimdi sırası gelmişken six pack sahibi olmanız için sizi bazı gerçeklerle yüzleştirelim:

  • karın kası yapmanın bilinen basit bir yolu yoktur,
  • yağ yakıcılar veya size kısa yoldan karın kası yapmayı vadeden cihazların istisnasız hepsi yalanlara dayalıdır.
  • Karın kası yapmak, aslında vücut geliştirmeye dair bütün her şey gibi, spor salonun dışında gerçekleşen bir şeydir. Unutmayın, günün 1-2 saatini spor salonunda, geri kalan tüm saatleri ise vücudunuzu besleyerek, dinlendirerek ve doğrudan kas yapmasına etki ederek geçirmektesiniz.
  • Karın kası yapması en zor kas grubu değildir, karın kası görünür hale getirilmesi en zor kas grubudur çünkü her insanın vücudu, sahip olduğu fazla yağın büyük bölümünü karın ve bel civarında depolar
  • Karın kaslarını görünür bir hale getirmekten daha zor bir şey varsa o da görünür hale gelmiş karın kaslarınızı bu halde tutmaktır.

Evet, kulağa çok zor geliyor değil mi? Aslında yalan sayılmaz çünkü çevrenizde ne kadar az insanın gerçek manada güzel karın kasına sahip olduğunu düşünürseniz, gerçeğin aslında tam da böyle olduğunu anlarsınız.

Ama merak etmeyin, biz sizin için karın kası yapmanıza yarayacak her türlü bilgiyi bugünden başlayarak burada sunmaya devam edeceğiz.

Bizi takip etmeye devam edin!

Bölüm 2 için tıklayın -> Karın kası ve beslenme faktörü – Karın Kası Bölüm 2

Bölüm 3 için tıklayın -> Karın kası için doğru egzersizler  – Karın Kası Bölüm 3

Bu konu da ilginizi çekebilir => Kilo verdiriciler yazı dizisi

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir