Bütün gün hamur işleri yiyerek, baklavaya böreğe, çikolata ve diğer tatlılara yüklenerek kilo almak mı yoksa bunu başarmanın daha sağlıklı bir yolu var mı? Bu yolda kilo aldırıcılar size ne kadar yardımcı olabilir? İşte bu sorunun cevabını bu yazımızda ele alıyoruz!

Sağlıklı Kilo Almak İçin Ne Yapılmalı?

Sağlıklı kilo almak için öncelikli olarak gerekli olan iki adet faktör vardır.

Bunlar;

– Sağlıklı beslenme

– Sağlıklı yaşamak olarak özetlenebilir

Kilo almak aslında sanıldığı kadar zor değildir ama sağlıklı kilo almak asıl amacınız olmalıdır ve bunu başarmak, maalesef ki, disiplin gerektiren bir süreçtir.

Kilo aldırıcılar, içerdikleri yüksek kalori oranları sayesinde günlük kalori ihtiyacınızın bir kısmını karşılayan protein tozlarından daha iyi bir tercihtirler.

Sağlıklı Kilo Almak İçin Kilo Aldırıcılar Nasıl Kullanılmalıdır?

Bir kilo aldırıcı , öğün aralarında ek öğün olarak veya öğün atlamaya mecbur kaldığınızda kullanılabilir. Ayrıca kilo aldırıcıyı sütle karıştırarak daha fazla kalori almayı başarabilirsiniz.

karbonhidrat tozu kullanmaGünde iki ölçek kilo aldırıcı kullanmak, süt ile beraber tükettiğinizde, günlük kalori alımınızı 500-1000 kalori arası artırabilmektedir ki bu da oldukça yüksek bir rakamdır.

Kilo aldırıcılar ayrıca yüksek performans sporcularının gün içerisinde aşırı derecede yiyecek tüketmek zorunda kalmadan, mevcut kilolarını da korumalarını sağlayabilmektedirler.

Bunun yanı sıra weight gainerların içerisindeki özel yağlar, kilo alırken vücudunuzda fazla yağ tutulmamasına yardımcı olurlar. Özetle, bütün gün baklava –  börek yiyerek kilo almaya çalışmaktan daha düzgün bir kilo alma yöntemi teşkil edebilmektedirler.

Kilo Aldırıcı Kullanmanın Abur Cubur Yemekten Ne Farkı Vardır?

Kilo aldırıcıların içeriği çoğu zaman bir takım supplementler ile zenginleştirilmiştir. Bunlar çoğu zaman Creatine, L-Glutamine ve diğer amino asitler ve benzer maddeler sayesinde özellikle yeni ve acemi sporcuların günlük supplement ihtiyaçlarını karşılamaları bu sayede kolaylaşır.

xpro maxx karbonhidrat tozu 2500 gr

Bu sebeplerden ötürü, weight gainerlar kilo almaya ihtiyacı olan ve bunu sağlıklı olarak yapmak isteyen her sporcu için ve/veya mevcut günlük kalori ihtiyacını sadece doğal besinlerle sağlayamayan ve buna rağmen kilosunu korumak isteyen sporcular tarafından kullanılabilirler.

Tercih edeceğiniz kilo aldırıcının sporculara yönelik ürünlere sahip, iyi bir supplement markası tarafından üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz.

Her türlü supplementte söz konusu olan bazı genel kullanım kuralları, kilo aldırıcılar için de geçerlidir. Bunların arasında her zaman öncelikli olarak sağlıklı beslenmeye önem vermek ve herhangi bir mevcut hastalığınız bulunmaktaysa doktorunuza danışarak supplement tüketmek ilk sıralardadır.

2 Yorum

  1. Irene
    16/03/2018 at 23:19 — Cevapla

    çok güzel olmuş beğendim teşekkürler

  2. Brasma
    18/03/2018 at 11:44 — Cevapla

    Teşekkürler ㅇㅅㅇ 0 0

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir