Her besin takviyesinin kullanımında uygulanması gereken önemli bazı kaideler vardır. Bu seferki yazımızda da bir kilo aldırıcı supplementin nasıl kullanılması gerektiği konusu üzerinde duracağız.

Bilindiği üzere kilo aldırıcı ürünler, ağırlıklı olarak sağlıklı karbonhidratlar ve bunlara oranla yine hatırı sayılır bir miktar protein ve çoğu zaman creatine ve çeşitli amino asitler içeren supplementlerdir.

Eğer kilo aldırıcıların ne olduğu konusunda yeterli fikriniz yoksa bu konudaki başlığımızı okuyarak fikir detaylı fikir sahibi olabilirsiniz.

Kilo aldırıcılar istediğiniz fiziğe ulaşmanızda yardımcı olabilirler
Kilo aldırıcı nedir?

Gel gelelim esas konumuza, yani kilo aldırıcı nasıl kullanılır sorusunun cevabına!

 

Kilo aldırıcı nasıl kullanılmalıdır?

Her ne kadar birbirinden farklı ürünler, içeriklerindeki farklar yüzünden kullanımları konusunda hafif farklılıklar gösterseler de, “weight gainer” yani kilo aldırıcı ürünlerin kullanımında ortak noktalar şunlardır.

Kilo aldırıcınızı süt ile kullanın!

Süt önemli bir besin kaynağıdır ve sunduğu çok değerli gıdalara oranla, fiyatı oldukça uygundur. Kilo aldırıcı supplementinizi su yerine süt ile beraber kullanırsanız, kilo alma etkisini de çoğaltırsınız. Bunun sebebi sütte (özellikle tam yağlı sütte) bulunan sağlıklı yağlar ve karbonhidratların olumlu, kilo aldırıcı etkisidir. Günde ne kadar süt içebileceğiniz sizin bünyeniz ve süte karşı olan toleransınızla bağlantılı olarak değişebilir.

Kilo aldırıcı kullanırken günlük kalori ihtiyacınızı iyi hesaplayın!

Kilo aldırıcı kullanmanın sebebi kilo almak (!) ya da mevcut kiloyu korumaktır. Bunu yapabilmek için günlük ne kadar kalori harcadığınızı ve ne kadar kalori tüketmeniz gerektiğini iyi hesaplamanız gerekmektedir. Bunu yapmadığını sürece, weight gainer kullanırken farkında olmadan doğal beslenmenizi boşlayabilirsiniz ki bu da sağılığınız açısından pek de iyi bir durum değildir!

Zenginleştirin!

Kullandığınız ürünün içeriğine ve kendi istek ve ihtiyaçlarınıza göre, tozunuzun içine diğer supplementleri karıştırıp zenginleştirebilirsiniz. Eğer kullandığınız üründe creatine yoksa, bu başlıca bir destek olabilir. Fakat yapabilecekleriniz sadece bununla sınırlı değildir. Eğer bir blender’ınız varsa, shake’inizin içine taze meyveler, yulaf ezmesi ve benzeri gıdalar karıştırabilirsiniz!

 

Görüldüğü üzere, kilo aldırıcı, kullanımı oldukça esnek bir supplementtir ve günün hemen hemen her saatinde doğal beslenmenize ek olarak zenginleştirici bir ürün olarak kullanabilirsiniz!

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir