Kilo almakta zorlanıyorsanız ve her türlü doğal besini denemenize rağmen, gerek yeterli iştaha sahip olmadığınız gerekse yemenize rağmen hızlı metobalizmanız yüzünden kilo alamıyorsanız, sizin de weight gainer, yani kilo aldırıcı gıda takviyeleri kullanmanız, kilo almanız için faydalı olabilir.

Bu başlıkta kilo aldırıcılar konseptine genel bir bakış atıp, weight gainerların kimler tarafından kullanılabileceğini siz okurlarımıza açıklamaya çalışacağız. Öncelikle tanım olarak başlayalım:

Kilo Aldırıcı – Weight Gainer nedir?

Kişilerin kilo almalarında yardımcı olan her türlü gıda takviyeleri, bu gruba girmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken konu ise şudur;

Kaliteli bir kilo aldırıcı , kullanıcısının sağlıklı bir şekilde kilo almasına yardımcı olmalıdır. Weight gainer kullanarak kilo almanın, günde yarım kilo dondurma ve abur cubur yiyerek kilo almaktan çok büyük farkı vardır.

Nasıl kilo alınır?

Kilo almak ve kilo vermek aslında çok basit bir mantığa dayanır. Bir insan günde harcadığı kaloriden fazlasını alırsa, uzun vadede kilo alır, harcadığı kaloriden azını alırsa, uzun vadede kilo verir.

Kilo aldırıcılar – weight gainer, günlük diyetinizde sizin kilo almanıza engel olan son eksik kalori miktarını tamamlamanıza yardımcı olmaktadır.

karbonhidrat tozu kullanmaModern Kilo aldırıcılar – Weight Gainer

Günümüzdeki modern kilo aldırıcı supplementler, eskideki sırf karbonhidrat içeren tozların aksine, büyük miktarda protein ve bunun üzerine bol miktarda karbonhidrat, zaman zaman bazı ek maddeler de içeren gıda takviyeleridirler.

Kilo aldırıcılar, kaliteleri birbirlerinden oldukça farklı da olsa, çeşitli miktarlarda ve kalite yapılarında karbonhidratlar ve yağlar içerirler.

Bu ürünleri tüketmek, gidip abur cubur yiyerek kilo almaya çalışmaktan çok daha az zararlıdır çünkü, yapıları gereği hem proteinler ile vücudu desteklemektedirler hem de çoğu kaliteli kilo aldırıcı, bünyesinde kompleks karbonhidratlar bulundurur.

Bunların yanı sıra, bazı ürünlerin içerisinde kayda değer miktarda yağ bulunmaktadır ve bu ürünler, çoğu zaman CLA gibi kaliteli yağ türleri kullanarak hem kullanıcının vücudunda kötü kolesterol ve yağ birikimi oluşmasını engeller.

 

Önerdiğimiz Karbonhidrat Tozları

Düzenli beslenir ve bu ürünleri kullanırsanız etkili sonuçlar alabilirsiniz.

xpro maxx karbonhidrat tozu 2500 gr dymatize super mass gainer 5433 gr optimum serious mass 5450 gr olimp gain bolic karbonhidrat tozu 4000 gr

Sonuç

Özetlemek gerekirse, eğer kilo almakta zorlanıyorsanız ve buna sebebiyet verebilecek herhangi bir sağlık sorununuz yoksa, yani genel olarak sağlıklı bir bireyseniz, siz de kilo aldırıcı kullanarak kas kütlesi artırmaya ve kilo almaya çalışabilirsiniz.

Tabi bunu demişken tekrar, öncelikli olarak doğal besin ağırlıklı beslenmeniz gerektiğini ve sadece günde geriye kalan birkaç yüz kaloriyi weight gainerlar ile almanızı hatırlatmamız lazım.

Eğer her şeye rağmen kilo almak için weight gainer kullanmaya karar verirseniz,  en iyi kilo aldırıcılar yazımızı okumanızı tavsiye ederiz!

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir