Bu yazımızda kas yapmak isteyen kişilerin en çok sorduğu sorulara cevap vereceğiz. Kas yapmak istiyorum? Bu boy, kilo ve yaştayım. bu kadar zamandır spor yapıyorum. Fit bir kas kütlem olsun, hem kilo alırken hemde kas yapmak istiyorum, hem iri bir görünümüm olsun hemde kasım olsun gibi bir çok soru ile karşılaşıyoruz. Bu yazımızda bu soruların cevaplarını vermeye çalışacağız.

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum hayalinizdeki vücuda ulaşmak için  sabırlı olmayı, sürekliliği ve düzenli antrenman yapmayı unutmamalı beslenmenize dikkat etmelisiniz.  Takviye gıdaları önerilen miktarda kullanmalısınız.

Hem kilo almak hemde kas yapmak istiyorum

Eğer kilo almak istiyorsanız karbonhidrat tozları spor yapmadan da kullanılan suplementlerdir. Beslenmenize takviye olarak karbonhidrat tozlarını düzenli bir şekilde kullanırsanız kilo alımınız hızlanacaktır.

En çok sorulan sorulardan biri bu ürünleri kullanırsam kaç kilo alırım. Ne kadar kilo alacağınız sizin metabolizma hızınız, gün içindeki aktiviteleriniz, yapmış olduğunuz iş vb. birçok etken metabolizma hızınızı etkileyen faktörlerdir. Bu sebeple kilo alımı kişiye göre değişkenlik göstermektedir.

Hem kilo almak hemde kas yapmak istiyorsanız kilo almanıza yardımcı olacak karbonhidrat tozunun yanında protein tozu kullanmalısınız. Protein tozları yıkılan kasları besler ve kas hacminizin artmasına yardımcı olur. Protein tozunu kullanırken düzenli antrenman yapmanız gerekecektir.  Düzenli antrenman ile birlikte kullanırsanız etkili sonuçlar alabilirsiniz. Spor yapmadığınız zamanlarda protein tozu kullanarak günlük protein ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ancak önerimiz spor yapmadığınız günlerde protein ağırlıklı beslenmeye devam etmeniz yönündedir.

Önerdiğimiz Karbonhidrat Tozları
Düzenli beslenir ve bu ürünleri kullanırsanız etkili sonuçlar alabilirsiniz.

xpro maxx karbonhidrat tozu 2500 gr dymatize super mass gainer 5433 gr optimum serious mass 5450 gr olimp gain bolic karbonhidrat tozu 4000 gr

Önerdiğimiz Protein Tozları

Düzenli antrenman yapıp protein tozlarını da kullanırsanız etkili sonuçlar alabilirsiniz.

xpro whey complex protein tozu 2280 gr weider premium whey protein tozu 2300 gr ultimate prostar whey protein tozu 2390 gr optimum gold standard whey protein tozu 2273 gr

 

Önerdiğimiz Kreatinler

Kreatinler kasların su depolamasını sağlayarak kas hacmini arttırır ve daha iri bir görünüm sağlar.

xpro creatine monohydrate 500 gr weider pure creatine 600 gr ultimate creatine monohydrate 300 gr optimum creatine powder 317 gr

 

Bulk dönemin – Supplement Kombinasyonu yazımız için tıklayınız

2 Yorum

 1. Wannelle
  22/05/2018 at 09:21 — Cevapla

  Yaşım 36. 1.87 boyunda 68 kiloyum. Çok zayıfim. Spor yapmaya vaktim olmuyor. 85 kilo olmak istiyorum. Neyapmaliyim.hangi ürünleri kullanmalıyız. Birazda kas olsun istiyorum

  • 29/05/2018 at 12:10

   Merhabalar,
   Kilo almanıza karbonhidrat tozu yardımcı olur. Düzenli beslenme ile birlikte ek olarak karbonhidrat tozu kullandığınızda ürün içerisinde bulunan yüksek miktardaki karbonhidrat sayesinde kilo almanıza alımı sağlarsınız. Protein tozları düzenli antrenman ile birlikte kas gelişimine yardımcı olur.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir