Puanlama

80
Kolay bulunamaması, kullanımının nispeten zor olması ve piyasada daha iyi ve daha uygun fiyatlı ve içerikli rakiplerinin bulunmasından ötürü çok iyi oy veremediğimiz bir ürün oldu MusclePharm Armor V
Lezzet: 70%
Fiyat: 90%
Performans: 82%

Armor V, MP firmasının en bilinen ürünü olmasa da, multivitamin piyasasında ülkemizde aranan bir ürün olmayı başarmıştır.

Peki Armor V kimler tarafından kullanılabilir, kullananlar bu ürün hakkında neler diyor ve bu vitamin supplementi gerçekten de satın almaya değer bir ürün mü? İşte bütün bu soruların cevabını sizler için cevaplıyoruz!

Armor V Multivitamin Nasıl?

İşte incelememiz!

1) Fiyat / Performans

Ürünün ambalajı üzerinde yazan değerlere ulaşmanız için kullanmanız gereken kapsül miktarının servis başına 6 olduğunu hesaba katarsak, ve ürünün 180 kapsül içerdiğini göz önünde bulundurursak, 30 gün / kullanım yetecek miktarda vitamin hapı olduğunu görebiliyoruz.

Ürün fiyatının 80-95 TL arasında değiştiğini göz önünde bulundurursak, bir servis başına maliyetin aşağı yukarı 2,8-3 TL civarında olduğunu görüyoruz. Bu durumda çok da ucuz maliyetli bir vitamin olmadığını hesap anlayabiliyoruz.

Armor V’nin içeriğinde bir servis başına:

  • 6250IU A Vitamini
  • 235 mg C Vitamini
  • 400 IU D Vitamini
  • 19 IU E Vitamini
  • 16 mg Riboflavin
  • 20 mg Niacin
  • 16 mg B6
  • 130 mcg B12
  • 300 mcg Biotin

ve Bakır, Krom, Magnezyum, Çinko, Boron, Folik Asit ve toplamda 1 gram’a yakın doğal içerik (Yosun, Chlorella, Otlak Ayrığı konsantresi, Esmer Su Yosunu tozu, Sarımsak Özü, Brokoli tozu, Ispanık tozu, Taşkesen Otu suyu konsantresi, Mavi Yeşil Yosun, Ekinezya özü, Kırmızı Deniz otu, Havuç tozu, Yeşil Çay özü, Enginar, Limon Bioflavonoidleri, Nar (40% Punicosides), Kırmızı Kuş Üzümü tozu, Karpuz tozu, Kan Portakalı tozu, Kızılcık konsantresi, Böğürtlen tozu, Çilek tozu, Vişne Özü tozu, Ahududu tozu, Mango tozu, Elma özü.) gibi maddeler bulunmaktadır.

Görünen o ki, aslında Armor V oldukça zengin içeriklidir fakat dikkatle değerlendirilmesi gereken bir başka husus da var ki, o da özellikle bu ürünün pazarlanmasında ön planda tutulan “Sebze içeriğinin” aslında elbette bu sebze ve meyveleri doğal yollardan almanın yanında çok da önemsenmeyecek miktarda az fayda içereceğidir. Bu hiç yoktan iyidir fakat yine de sizin performansınıza doğrudan etki etmesi çok da abartılacak bir etken değildir.

Yine de özetle Armor V’nin içeriği oldukça zengin ve doludur ve bu yüzden de fiyatının oldukça pahalı olmasından ötürü bizden olumlu not alıyor olsa da, bazı vitamin rakiplerinin gerisinde kalıyor dersek yanlış olmaz. Fakat hatırlatalım, servisi başına 3 TL’ye yakın bir ücreti olan bir multivitamin, olsa da Armor V çok zengin içerik arayanlar için tercih edilebilir. Benzer bir ürün olarak ise Animal Pak denenebilir.

2) Kullanım kolaylığı ve Lezzet

Her defasında 6 hap yutmak çoğu kişiye kolay gelmeyecektir ve buna bir de dışı çok da kaygan olmayan bir malzemeden olan hapların boğazdan geçmekte zaman zaman zorluk yarattığını hesaba katarsak, kullanımının çok da kolay olduğunu söyleyemeyeceğiz Armor V vitamininin.

3) Bulunabilirlik ve diğer faktörler

Ürünün piyasada bulunmasında çoğu zaman zorluk olduğunu hesaba katarsak, bulunabilirlik konusunda düşük not vermek zorundayız. Bunun yanı sıra üründe olumlu olumsuz denilebilecek çok fazla bir şey yok.

 

Özet ve sonuç: Kolay bulunamaması, kullanımının nispeten zor olması ve piyasada daha iyi ve daha uygun fiyatlı ve içerikli rakiplerinin bulunmasından ötürü çok iyi oy veremediğimiz bir ürün oldu MusclePharm Armor V

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir