Puanlama

81
Eğer kompleks olmayan bir whey protein tozu arıyorsanız ve MusclePharm firmasının bu ürününü, içerik olarak benzer özellikler taşıyan Optimum %100 Gold Standard Whey’e tercih edebilirsiniz.
Lezzet: 75%
Performans: 80%
Fiyat: 90%

Beklenen İnceleme, MusclePharm Arnold Series Iron Whey geldi!

Arnold Schwarzenegger şüphesiz ki gelmiş geçmiş en ünlü vücut geliştirme sporcusu ve onlarca yıldır genç yaşlı, spora gönül vermiş pek çok kişiye ilham vermeye devam ediyor. Muscle Pharm firması da bunu gayet iyi biliyor ve “Arnold Schwarzenegger Series” adını verdiği ürün serisiyle, Whey protein başta olmak üzere, bir dizi ürünle karşımıza çıkıyor.

Peki bu seri gerçekten de Arnold’un adını üzerinde taşımayı hak ediyor mu? Bu incelememizdeki amacımız bunu ortaya çıkarmak.

Protein Tozu İnceleme

1) İçerik ve performans:

MP Arnold Iron Whey’in içeriğinde, bir ölçek başına şu maddeler aşağıdaki miktarlarda bulunmaktadır.

Servis ölçeği: 32.4 gram (1 Ölçek)

22 gram protein
120 kalori
1 gram yağ
30 mg kolesterol
6 gram karbonhidrat (2.5 gramı şekerden oluşan)
ve az miktarda Vitamin A, Vitamin C, Kalsiyum ve Demir

Kısa ve öz bu içerik listesinden de anlayacağımız üzere, ürün oldukça saf bir protein tozu niteliği taşıyor. İçindeki protein türleri ağırlıklı olarak konsantre, izole ve hidrolize whey protein bulunmakta. Yani içeriğinde yumurta, süt ve benzeri başka türler (örneğin beef) yok.

Ayrıca içeriğinde miktarı belirtilmeyen ama 3:1:2 oranında olduğu belirtilen BCAA (Leucine, İsoleucine ve Valine) bulunmakta olması da bir başka avantajı.

Ürünün madde değerlerini şöyle bir değerlendirmek gerekirse, 22 gram protein, yüksek değil ama tek tip (whey)’den geldiği için, saf whey isteyen tüketiciler için tercih sebebi olması mümkün. Ayrıca üründe hemen hemen hiçbir şekilde gereksiz madde olmaması ve ne tükettiğinizi bilerek gönül rahatlığıyla içebilmeniz, kesinlikle büyük bir avantaj. Günümüzde çoğu protein tozu etiketi şişirmek amacıyla ne kadar farklı türde madde varsa doluşturuyor ve bu durum çoğu zaman faydadan çok zarar olarak tüketiciye geri dönüyor. Neyse ki Arnold Iron Whey’de bunu görmüyoruz.

Üründe bulunan Glutamin ve BCAA miktarlarının tam olarak belirtilmemesi ise küçük de olsa bir dezavantaj, ama çoğu tüketiciyi satın almaktan vazgeçireceğini zannetmiyoruz.

Özet olarak, saf whey içeriği ile ön plana çıkan bir ürün.

2) Lezzet ve kullanım kolaylığı:

Ülkemizde şu an sadece Çikolata lezzetinde bulunması bu ürünün belki de lezzet açısından baktığımızda en olumsuz yönü diyebiliriz. Piyasada bu kadar çok çikolatalı ürün varken, Arnold Iron Whey belki 1-2 farklı lezzet seçeneği sunarak tüketicilerin beğenisini kazanabilirdi. Çikolata tadında olan çeşidinin lezzeti belki piyasadaki en iyi lezzet değil ama, denettirdiğimiz çoğu kişinin en azından ilk etapta hoşuna gittiğini söylemek mümkün.

Kullanım kolaylığı açısından sıra dışı bir durum yok, kolay karışan, kolay içilen bir ürün.

3) Fiyat Performans ve Bulunabilirlik:

Iron Whey’in Fiyat / Performans oranı oldukça iyi, özellikle de gayet saf bir içeriğe sahip olduğunu düşünürsek, piyasada bu kadar az ama öz ve kaliteli içeriğe sahip bir ürün bulmak zor.

Bulunabilirlik konusunda ise bu protein tozunu satın almak isteyen tüketiciler, fiyatını beğendikleri takdirde MusclePharm markasını satan çoğu işletmede bu ürüne ulaşabilirler.

Genel İnceleme Özeti:

Eğer kompleks olmayan bir whey protein tozu arıyorsanız ve MusclePharm firmasının bu ürününü, içerik olarak benzer özellikler taşıyan Optimum %100 Gold Standard Whey’e tercih edebilirsiniz. Özellikle daha öncesinde diğer ürünü kullandıysanız veya farklı bir şeyler denemek istiyorsanız, aynı kulvarda, aşağı yukarı aynı niteliklere sahip bu ürün tercih edilebilir.

Olumlu yanları: Saf ve kaliteli içerik, Fiyat / Performans
Olumsuz yanları: Tek lezzet seçeneği, Protein miktarı daha fazla olabilirdi

Kullanım önerileri / talimatları:

Yeni başlayanlar için: Spordan hemen sonra 1 ölçek, tercihen su veya yağsız süt ile karıştırarak.

Orta seviye sporcular için:  Sabah kalkar kalkmaz bir ölçek su ile, spordan sonra bir ölçek tercihen su veya süt ile.

İleri / Üst seviye sporcular için: Sabah kalkar kalkmaz, spor öncesi ve sonrasında, ihtiyaç duyulduğu takdirde öğün aralarında.

mp-arnold-iron-whey

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir