MusclePharm Assault, pre-workout supplementler deyince ülkemizde de ilk akla ürünlerden bir tanesi. Ülkemiz piyasasında çok uzun zamandır bulunmasa da, gösterdiği performans ile MusclePharm firmasının en bilinen ürünlerinden biri olmayı kısa sürede başarmıştır.

En kaliteli pre-workout supplementlerden biri olan MusclePharm Assault ‘u bu yazımızda sizler için detaylı olarak ele alacağız ve kullanımı, lezzeti, etkisi ve fiyat/performans açısından detaylı şekilde değerlendireceğiz.

Eğer pre-workout, yani antrenman öncesi performans artırıcı ürünler sizin için doğru tercih mi diye merak ediyorsanız, bu konu hakkındaki yazılarımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Gel gelelim, en iyi pre-workout ürünler listemizde üst sıralarda olan MusclePharm Assault ‘un incelemesine

 Pre-Workout / Antrenman öncesi performans artırıcı inceleme:

İçerik ve performans:

Yeni formülünde bir ölçeği 14.5 gram olan bu ürünün, bir servisinde:

10 kalori
2g Karbonhidrat (tamamı şekerden oluşan)
500 mg Vitamin C
0.2 mg Vitamin E
60mg Niacin
15 mg Vitamin B6 ve 90mcg Vitamin B12
207 g Kalsiyum, 50 mg Sodyum, 40mg Potasyummusclepharm assault sport urun iceriği

3500mg “ATP Aplifier” adı altında, Beta Alanine ve Aspartik Asit içeren karışım
2952 mg “Cellular Transport & Insulin Activator” adı altında, Dextrose ve Cinnulin PF içeren karışım
2000 mg “Athlete Performance Blend” adı altında Kreatin ve Arginine ve BCAA içeren karışım
1750 mg “Energy & Neuro Igniter” adı altında PurEnergyTM, Choline Bitartrate içeren uyarıcı karışım.
1200 mg “Hydration System” adı altında, Taurine, Hindistan Cevizi Suyu tozu, L-GLutamine içeren karışım.

İçermektedir.

Bunlar MusclePharm ürünün içeriğindeki tüm maddeler değildir! Listenin tamamı için, ürünün orijinal bilgi etiketini inceleyiniz.

Pre-Workout yani antrenman öncesi performans artırıcı ürünlerin, içeriğini ve buna bağlı olarak performanslarını değerlendirmek çok zordur. Bunun iki sebebi var, birincisi içeriklerin çok kompleksolması ve onlarca madde içermesi, ikincisi de, çoğu firmanın “özel karışım” adı altında pek çok ürünün ne kadar bulunduğunu tam olarak etiketlerde belirtmemesi.

Yine de elimizden geldiğince MusclePharm Assault’u incelersek, dikkat çeken faktörler şunlar:

Bu ürün, antrenman öncesi kullandığınızda size bir miktar BCAA, Kreatin, B6 ve B12 vitaminleri, bir miktar Beta Alanine ve Arginine gibi, antrenman esnasında gerçekten etkisini hissedebileceğiniz madde sağlamaktadır. Buna ek olarak bu ürünü ilginç kılan, içeriğinde standart kafein yerine, PurEnergy adı altında, patentli bir özel formülasyon kafein türevi bulundurmasıdır. Yapılan araştırmaların (ki muhtemelen bu maddeye patent alan kuruluş tarafından yaptırıldığı için, tarafsızlığı konusunda fikrimiz yok…) ışığında, bu maddenin standart caffeine göre hem kana daha yüksek oranda karışıyor hem de vücutta daha uzun süre etki gösteriyor, ve kafeine göre herhangi bilinmeyen bir yan etkisi bulunmuyor. Dediğimiz gibi, yapılan incelemeye güvenirsek tabi…
En nihayetinde bu madde, Assault’da standart caffeine’den başka bir şey arayışı içinde olanlar için tercih sebebi olabilir.

Gösterdiği performans açısından ise, Assault (büyük olasılıkla içerdiği bu kafein türevi ve Beta Alanine/Arginine ve BCAA karışımından ötürü) hissedilir derecede zindelik ve enerji artışı veriyor. Bu açıdan bakıldığında, her ne kadar kendi klasmanında rekor kıracak seviyede olmasa da, bekleneni verebilen bir ürün olduğunu söylemek mümkün.

Lezzet ve Kullanım Kolaylığı:

Lezzet olarak gerçekten piyasadaki pek çok ürüne göre oldukça üstün bir tadı var (en azından bizim denem şansı bulduğumuz Fruit Punch çeşidi bu şekildeydi). Kolay kolay bıktırmayan ve çok da tatlı olmayan bir aromaya sahip bu ürün, muhtemelen çoğu kullanıcısına lezzet açısından sorun yaşatmıyordur.

Kullanım kolaylığı konusunda diyecek hiçbir şey yok, karıştırılması gerçekten çok kolay (kaşıkla karıştırılabilecek kadar) bir ürün, MusclePharm firmasının Assault ‘u.

Fiyat / Performans oranı ve Bulunabilirlik:

Bulunabilirlik konusunda ülkemizde fazla sorun yaşayacağınız bir ürün değil Assault, zira ülkemizdeki pre-workout / antrenman öncesi performans artırıcı ürünler arasında en sık kullanılanlardan birisi ve bu sebepten ötürü de supplement satışı yapan firmalar, stoklarında genellikle bulundurmayı ihmal etmiyorlar.

Fiyat performans oranına gelince, bu konuda yorum yapmak zor, neticede her kişinin bünyesi bu tür ürünlerdeki uyarıcı maddelere karşı farklı tepki gösteriyor ama açıkçası biz bu ürünün verdiği performanstan, özellikle zindelik, antrenmana konsantre olma ve enerji artışı açısından memnun kaldık.

musclepharm assault sport 360 gr

İnceleme özeti:

Pre-Workout ürünlerde tavsiyede bulunmak oldukça zor, çünkü hem etkileri kişiden kişiye oldukça değişebiliyor, hem yan etkileri herkeste az-çok veya farklı olabiliyor. Bütün bunlara ek olarak, üretici firmalar çoğu zaman içeriklerdeki maddelerin hangisinden ne kadar var tam belirtmiyorlar.

Buna rağmen, eğer kaliteli bir pre-workout supplement arıyorsanız, MusclePharm Assault sizin için tavsiye edebileceğimiz bir ürün!

 

1 Yorum

  1. Erdem
    23/05/2014 at 00:45 — Cevapla

    Oncellikle bilgi vermek amacli cok guzel bir site yapmissiniz, tesekkur ederim. Daha once hicbir preworkout denememis birisi olarak aradigim urunde ozellikle uzun sureli dayaniklilik ve mental fokusta artis istiyorum. Vucut calismanin disinda, futbol/antreman yaparken dayaniklik ozellikle. Mental olarak ise bildigimiz universite sinavlari sirasinda bu tarz preworkoutlarin etkisi olur mu? Bazi yerlerde bu tarz yazilarla karsilastim ve hakikaten bilmek isterim. Ozellikle beta-alanine icerigi ve genel olarak positif yorumlar aldigi icin bu urun uzerinde karar kildim ama tavsiyede bulunursaniz da sevinirim :)

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir