MusclePharm, son yıllarda çok büyük çıkış yakalamış bir firma ve özellikle UFC’ye verdiği sponsorluk desteği ile dikkatleri üzerine toplamayı başarmış durumda. Amerika asıllı bu firma; 2006 yılında kurulmuş olup, pek çok başarılı takviye besin ürününe sahiptir.

MusclePharm ‘ın bu başlıkta inceleyeceğimiz Combat ürünü, ülkemiz piyasasına 2012 yılının başında girmiş olup, kısa sürede yüksek satış rakamlarına ulaşmıştır. Bunun sebebi hem ülkemizdeki tekdüze supplement piyasasına yeni bir rüzgar getirmiş olması ve iyi pazarlanması ama bir yandan da gerçekten kaliteli bir ürün olması.

Zaten yurt dışında da ne kadar tutulduğu gözönünde bulundurulduğunda, ürünün kalitesi konusunda bize fikir vermekte.

En iyi protein tozlarını incelediğimiz listemizde şu an 2. Sırada bulunmakta olan MusclePharm ‘ı biz de boş yere bu sırada bu konuma yerleştirmedik, işte Combat ‘ın özellikleri;

MusclePharm Combat Protein Tozu İnceleme:

Bir ölçeği 35 gram olan MusclePharm Combat ‘ta kullanım başına;

140 kalori
24 gram protein
2,5 gram yağ
90 mg kolesterol
4 gram karbonhidrat
150 mg sodyum bulunmaktadır.

Combat protein tozunun özelliği, zaman salınımlı olup, vücuda alındığında tamamının hemen sindirilmemesidir. Bunu sağlamak için üründeki protein formülasyonunun içinde üç çeşit whey protein türü (konsentrat, hidrolizat, izolat) bulunmasının yanısıra, kazein ve yumurta beyazı proteini de bulunmaktadır. Bu kompleks içerikli formülü sayesinde Combat, tüketildikten sonra içindeki hızlı sindirilen protein türleri sayesinde vücudun protein ihtiyacının bir miktarını derhal karşılar ve uzun sürede sindirilen casein gibi protein türü sayesinde de, 8 saate kadar vücudun protein tozu ihtiyacını gidermeye devam eder.

Bunun, avantajları olduğu gibi dezavantajları da vardır. Örneğin, spordan sonra hemen tüketmek için MusclePharm Combat çok da ideal olmayabilir, bunun sebebi içerdiği 35g proteinin sadece bir kısmının derhal tüketilecek olup, spor sonrası vücudun ihtiyacı olan miktarda proteinin karşılamak için yeterli olmayabileceğidir. Burada problem şu ki, pek çok diğer supplementte olduğu gibi, Combat ‘ta da MusclePharm firması, protein formülasyonunun içinde, hangi protein türünden ne kadar miktarda bulunduğunu belirtmemesidir. Bu doğrultuda, ürünün bir ölçeğinde içerdiği 24 gram proteinin ne kadarının hangi türde protein olduğunu bilme ihtimalimiz yoktur ama, büyük çoğunluğunun whey protein olduğundan yola çıkarak, MusclePharm Combat orta-yavaş arası bir yerde sindirildiği kanaatine varabiliriz. Beslenmemizi planlarken bunu göz önünde bulundurmakta fayda var.

Ayrıca ürünün içerisinde bir miktar BCAA, ekstra bir miktar Glutamine ve bir miktar sindirimi destekleyici enzim bulunmaktadır. (miktarların ne kadar olduğu konusunda bilgi bulunmamaktadır)

Özet: MusclePharm Combat ,İçerdiği protein profilinde pek çok türde protein bulunması özünde bir avantaj gibi gözükse de, beslenmenin buna göre planlanması gerekmektedir.

Lezzet ve kullanım kolaylığı:

Lezzet olarak, ülkemizde bu ürünün (bizim elimize ulaşan) 2 türü bulunmaktadır, çikolatalı ve muzlu. Hiç şaşırmadınız değil mi? Evet biz de. Çikolatalı türü, piyasadaki diğer ürünlerin tadına göre biraz daha kremalı bir tat ve kıvam sunmaktadır. Bunun dışında tat olarak değişik bir özellik taşımamaktadır.

Kullanım kolaylığı olarak, karıştırılması oldukça kolay bir ürün olduğunu belirtmekte fayda vardır. Casein türündeki proteinin genelde kısmen daha zor karışması, bu ürünün içerisinde çok da fazla Casein bulunmadığına işaret ediyor olabilir.

Fiyat / Performans ve Bulunulabilirlik

Fiyat performans oranı gayet iyi olan bu ürünün ne  yazık ki her yerde bulunması mümkün olmasa da, bazı büyük spor mağazaları ile yapılan Türk distribütör anlaşması sayesinde, hiç tahmin etmeyeceğiniz büyük spor mağazalarında karşınıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra küçük satıcılarda da artık git gide daha fazla bulunmaya başlaması, bir avantajdır.

 

Genel inceleme özeti:

MusclePharm Combat , içerdiği kompleks türde protein formülasyonu sayesinde, hem hızlı hem de yavaş sindirilen proteinleri bünyesinde bulundurmasıyla, bu türde protein tozu arayan kullanıcıları memnun eden bir profil çizmektedir ve bu konuda, gereksiz ıvır zıvır madde içermemesiyle neredeyse rakipsizdir.

Yurt dışında da oldukça sevilen bir markanın gayet iyi bilinen bir ürünü olmasından ötürü, Türkiye’de de çokça tercih edilmektedir.

 

 

2 Yorum

  1. 13/12/2014 at 22:19 — Cevapla

    Öncelikle biz sporcular için böyle bir site hazırladığınız için sonsuz teşekkürler. Çok yararlı ve harika bir site hazırlamışsınız. Suplementer almadan önce mutlaka bu siteye göz atarım ve genel olarak sizin verdiğiniz öneriler doğrultusunda suplementer alıyorum. Musclepharm’ı da bu sayede aldım. Ürün bulunabilirlik açısından sıkıntılı. Şu an piyasada sadece kurabiye aroması mevcut. Ve bu aroma insanın midesini bulandırıyor maalesef. Tadını beğenmedim ama ürün içerik bakımından çok sağlam ve komplex bir protein tozu için idealin de ötesinde.

  2. Baris obuz
    02/03/2015 at 01:34 — Cevapla

    Okuduğuma göre güzel bir ürün spora yeni başladım yaşım 15 hoşuma gitti yazdıklarınız bu gün aldım yurt dışında oturuyorum yaşıma göre bir antreman programı hazırlayacak Abi’m varsa face linkim https://m.facebook.com/Baris.353?ref=bookmark Şunu belirtmek isterim İsveç’te yaşıyorum burada fiyatları çok uygun İsveç sitelerinden almanızı tavsiye ederim ben elden aldım ama sitelerinde tavsiye ederim saygılarımla herkeze hayırlı günler.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir