muscletech_essential_series_platinum_100_811_200_tablet_7177

Muscletech 2006’dan beri Amerikada en çok sporcu gıda takviyeleri satan markadır. Muscletech ABD’de 1996 yılında Iovate Health Sciences Inc şirketi tarafından piyasaya sunulmuş bir sporcu gıdaları markasıdır. Muscletech Phil Heath ve Branch Warren gibi vücut geliştirme sporunda önemli isimlere sponsor olmuştur. Bahsettiğimiz bu firmanın supplement pazarına sunduğu “Muscletech Essential Series Platinum %100 8:1:1 200 Tablet” BCAA ürünü elle alacağız bakalım muscletech ürünü incelememizde başarılı olacak mı?

1) İçerik ve Performans

Muscletech Essential Series Platinum %100 8:1:1 içeriğine bakacak olursak çok az gibi gözükebilir ama zaten bu bir BCAA ürünü olduğu için bakmamız gereken asıl şeyler BCAA’nın yapıtaşları olan Lösin, İzolösin, Valinin değerleridir. Öncellikle aşağıdaki tabloya baktığınızda değerler tek bir 1 tablette aittir yani günde 1 tablet şeklinde alacağınız bu üründen aşağıdaki içerikleri almış olacaksınız. Ama yazımızın devamında da kullanım tavsiyesinden bahsedeceğiz oraya baktıktan sonra kaç tablet alıcağınızı öğrenebilirsiniz. Normal bir sporcunun günlük alacağı 5 tablette toplamda ona 5 gr BCAA olarak yansayacaktır bu 5 gr’da günlük ihtiyacının %60- %70’ini karşılayabileceğini söyleyebiliriz tabi bu değerler sporcuda sporcuya değişmektedir. Bu yüzden içerik bakımından diğer ürünlere göre ortalamanın biraz üstünde olduğunu söyleyebiliriz.

 

Muscletech Essential Series Platinum 100 200 içerikTablet

2) Lezzet ve Kullanım Kolaylığı

Ürün kapsül şeklinde tükettildiği için aroması bulunmamaktadır. Bunun yanında daha vucütta alımı daha kolaydır.

 

3) Fiyat ve Bulunabilirlik

Ürünün fiyat durumuna bakacak olursak fazla da pahalı olmadığını söyleyebiliriz özellikle de bu kadar güvenli bir marka olmasına rahmen. Bulunabilirlik bakımından ise tüm supplement mağazalarından ve e-ticaret sitelerinden kolaylıkla tedarik edebilirsiniz.

 

Kullanım Tavsiyesi

Başlangıç SeviyesiGünde 5 tablet kullanınız.

Orta SeviyeGünde 5-10  tablet  kullanınız.

İleri SeviyeGünde 5-10  tablet  kullanınız.

İnceleme Özeti

Bir BCAA incelemesi yaptığımızda fazla uzun anlatacak birşeyler olmuyor genel olarak BCAA miktarına baktığımız Muscletech Essential Series Platinum %100 8:1:1 ürünü bizim incelememizden geçmiş bulunmakta özellikle günlük 5 gr lık bcaa miktarı çoğu sporcunun ihtiyacını karşılamaktadır ama fiyat bakımında iyi gibi gözükse de bu fiyatlarda daha iyi üründe bulmak kolay olduğunuda söylemek isteriz.

 

Puanlama

86
Muscletech Essential Series Platinum %100 8:1:1 özellikle tablet şeklinde kullanılması ve içeriğinde ortalamanın üstünde olması ürünün dikkat çeken özellikleri arasında
Fiyat 85%
İçerik 88%

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir