Puanlama

85
Hydroxycut Pro, eğer kilo verdirici ürünlere bir giriş yapmak istiyorsanız tavsiye edilebilecek bir ürün diyebiliriz.
Performans: 88%
Fiyat: 83%

Uyarı: Bu ürün ABD’de karaciğer rahatsızlıklarına sebebiyet verdiği gerekçesiyle piyasadan kaldırılmak üzere. Bu olay henüz güncel ve elimize yeni bilgi geldikçe sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Şimdilik daha detaylı bilgi için

 

MuscleTech firmasının en bilinen ürünlerinden biri olan Hydroxycut serisi yıllardır kilo verdirici / yağ yaktırıcı denilince ilk akla gelen supplementlerden.

muscletech-hydroxycut Yıllar içinde pek çok alt çeşidinin piyasaya sürülmüş olması (Advance, 100% Natural, Elite, Hardcore vs. gibi) kafa karışıklığına yol açsa da ülkemizde en çok bulunan çeşidinin Hardcore Pro  çeşidi olması sebebiyle biz de bu ürünü inceleme kararı aldık ve bu doğrultuda sizler için ürünün kullanımı, işe yarayıp yaramadığı ve hakkındaki yorumlarımızı paylaşacağız.

 

Termojenik yağ yakıcı inceleme

1) İçerik ve performans

Ürünün içeriğinde miktarı bilinen Vitamin C (7mg) ve Kalsiyum (50mg) dışında.

Kafein, Leucine, Methionine, Proline ve Kapsikum gibi termojenik nitelikte içerikler bulunmaktadır. Bunların yanı sıra kilo verdirici özelliği olduğu iddia edilen bazı bitkisel içerikler de bulunmaktadır.

Bu noktada şunu belirtmemiz gerekiyor ki, Hydroxycut’ın en son çıkan ve ülkemizde henüz bulunmayan “Elite” serisinin aksine, bu üründe yukarıda sayılan maddelerin miktarları hakkında net bilgi verilmemiş.

Bu durum, ürünün performansı hakkında bazı net çıkarımlar yapmamıza engel oluyor olsa da, zaten pek çok kilo verdirici / yağ yakıcı ürünün performansının doğrudan kullanıcının beslenme programı ile alakalı olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.

Bunun dışında Hydroxycut Hardcore ‘un içeriği hakkında yorum yapmak gerekirse, Kafein ve Kapsikum, kilo verdirici özellikleri olan maddeler olmalarının dışında, aynı zamanda zindelik verme özelliğine de sahiptirler.

Bu durum, söz konusu ürünün antrenman öncesinde kullanıldığında kullanıcının enerji seviyesinde de bir miktar artışa sebebiyet verdiğini doğrulamaktadır.

Tabi bunun dışında, termojenik özelliğe sahip olmasından da ötürü, sadece antrenman öncesinde veya günlerinde değil, normal zamanlarda da kullanıldığında etki etmektedir. Fakat bu etkinin minimumda olacağını tahmin ediyorsanız, yanılmıyorsunuz.

2) Kullanım kolaylığı

Ürünün hap şeklinde olmasından ötürü “Lezzet” ve “Tat” gibi bir değerlendirme yapmamız mümkün değil fakat kullanım kolaylığı açısından bakıldığında, kolay yutulan şekle sahip olmasından ötürü ve bir avuç hap yutmak zorunda olmamanızdan kaynaklanan bir kolaylığa sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Tavsiye edilen kullanım:

  • Bir kutu kullanıldıktan sonra 1-2 hafta ara verilmelidir.
  • Günde toplam 6 kapsülün üzerinde kullanım riskli olabilir
  • Spordan 30 dakika önce veya gün içerisinde kullanılabilir.
  • Bir seferde 2-3 kapsülden fazla kullanılmamalıdır.

 3) Fiyat / Performans ve Bulunabilirlik

Ürünün şu an ülkemizde bulunabilirliği konusunda bir miktar sorun olduğu doğrudur ve bunun yakın zamanda Hydroxycut Elite ürünlerinin Türk piyasasına girmesiyle sona ereceğini tahmin edebiliriz.

Fiyat performans konusunda ise, kilo verdiriciler ve yağ yakıcı, termojenik nitelikte ürünler her zaman tartışmalı nitelikte olmuşlardır. Bu konuda yorum yapmak zor olsa da her halükarda Hydroxycut ‘ın genel anlamda başarılı performansa sahip bir ürün olduğunu söyleyebiliriz.

 

İnceleme yorumu: En nihayetinde, pek çok supplementte olduğu gibi ama belki diğer pek çok supplement grubundan daha fazla olarak, yağ yakıcı ürünlerin tamamında olduğu gibi, bu üründen de fayda görebilmek için öncelikli olarak diyetinize dikkat etmelisiniz.

En etkili yağ yakıcılar bile sizin yağ yakma oranınızı %5-10’dan fazla artıramazlar ve bu durum bir adet kötü beslenilen öğün ile bu etki tamamen boşa gidebilir.

Özetle, Hydroxycut Pro, eğer kilo verdirici ürünlere bir giriş yapmak istiyorsanız tavsiye edilebilecek bir ürün diyebiliriz.

muscletech-hydroxycut

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir