Puanlama

79
İçerik kalitesi ve bulunabilirlik açısından iyi bir ürün olsa da, naNO Vapor, hem fiyat performans oranının düşük olması hem de çoğu kullanıcının bir ölçekten fazlasını kullanmak zorunda kalacak olması yüzünden puan kaybediyor.
Fiyat: 74%
Performans: 85%
Lezzet: 80%

MuscleTech firmasının naNo Vapor adlı ürünü, firmanın performans artırıcı / pre-workout ürünler segmentindeki güçlü bir temsilcisi. Biz de bu yazımızda sizler için bu ürünü inceleyip performansını yorumlayacağız.

MuscleTech ‘in Performance Series kategorisinde bir ürün olan naNo Vapor, ülkemizde henüz yeni yeni duyulmaya başlıyor desek yanlış olmaz herhalde.

Bakalım bu ürün en iyi performans artırıcılar listemize girebilecek mi?

 

Pre-Workout / Antrenman öncesi performans artıcı inceleme:

1) İçerik ve Performans:

Formülasyonunda, ölçek başına (12g):

40 kalori
3g karbonhidrat
45 mg Vitamin C
0.39 mg Vitamin B6
1 mcg Vitamin B12
200 mg Kalsiyum

Ve ayrıca

Citrulline Malate, Beta alanine ve Quercetin içeren, Pump ve Performance Complex adı altında, karışım (toplamda ~3700mg).

MuscleTech NANO VAPOR ürünündeki tüm maddelerin listesini görmek için tıklayın
MuscleTech NANO VAPOR ürünündeki tüm maddelerin listesini görmek için tıklayın

Creatine Monohydrate, Taurine ve Aspartic Acid içeren Cell Volumization and Growt Matrix adı altında karışım (toplamda ~3700mg).

Kafein ve L-Theanine içeren, Energy ve Focus Complex karışım (toplamda  ~180mg).

İçermektedir.

Pre-Workout ürünlerin içeriklerinin değerlendirilmesinin zor olduğunu MusclePharm Assault yazımızda da dile getirmiştik. Bunun sebebi, hem karmaşık içeriğe sahip olmaları hem de “özel karışımlar” adı altında bu içeriğin ne kadarının hangi maddenin oluşturduğunu bilmememiz.

Fakat bu konuda MuscleTech firması çok güzel bir örnek oluyor rakiplerine ve karışımların içerisindeki madde miktarını tam olarak açığa sunuyor.

Bu yüzden de daha iyi bir değerlendirme yapabiliyoruz.

Ürünün içeriğindeki ölçek başına düşen miktarlar ilk başta az bir miktar gibi gözükmekte fakat ürünün tavsiye edilen kullanım şekli 3 ölçeğe kadar olabileceği için, bunu değerlendirmenizde fayda vardır.

Kreatin miktarı, 1.6 gram, az bir miktar, ama günlük total kreatin alımınıza faydası olabilir. Ayrıca yüksek miktarda olmaması, diğer yollardan kreatin almak istiyorsanız size bu olanağı aşırı doz kullanmak zorunda kalmadan sunmaktadır.

130 mg kafein, çok büyük miktar değil, eğer bir fincan kahvede 90-100 mg kafein bulunduğunu göz önünde bulundurursak. Bu da yine bir avantaj olarak görülebilir eğer kafein ve getirdiği uyarıcı etkilerinden fazla hazzetmiyorsanız veya kafein toleransınız yüksek değilse.

Yine ürünün içinde bulunan Beta Alanine ve Citrulline Malate miktarları, gerçek etkilerini gösterebilmeleri için 1 ölçekte bulunan miktarları ile pek yeterli gözükmemekte. Yine kendiniz deneyip daha fazla tüketime ihtiyacınız var mı, ölçümlemelisiniz.

Genel olarak bakıldığında, naNo Vapor içeriği, kullanıcının bu ürünü eninde sonunda servis başına 1’den fazla ölçek kullanacak olduğu düşünülerek oluşturulmuş gibi gözüküyor.

Bu, bir açıdan avantaj olsa da, ürünün fiyat / performans oranına olumsuz şekilde etki ediyor.

Bu noktada, yine de MuscleTech ‘e bir açıdan övülmeyi hak ediyor. Bunun sebebi de ürün içeriğindeki tüm maddelerin gerçek miktarlarını etiket üzerinde kullanıcılara sunmuş olmaları.

Lezzet ve Kullanım Kolaylığı:

Lezzet konusunda her ne kadar bizim deneyimlerimiz olumlu yönde de olsa, kullanıcılarımızdan gelen tepkiler pek de bu görüşümüzü paylaşmadıkları yönünde.

Bu yüzden lezzet açısından naNO Vapor’a düşük bir not veriyoruz. Kullanım kolaylığı konusunda ise çok fazla şikayet edilecek bir şey yok.

Fiyat / Performans ve Bulunabilirlik:

Bulunabilirlik söz konusu olduğunda MuscleTech naNO Vapor, sizi fazla uğraştırmayacak bir ürün. İlerleyen günlerde de yaygınlığının artmasını bekliyoruz. Fiyat performans söz konusu olduğunda ise aynı derecede optimist olamayacağız maalesef.

Ürünün en büyük dezavantajı, içeriğindeki maddelerin etkin dozajlarına ulaşabilmek için çoğu zaman 1 ölçekten fazla kullanılması gerekli oluşu. Bu da fiyat performans oranının düşmesine sebebiyet veriyor çünkü 2-3 ölçek kullandığınızda ürün, hızla bitiyor.

Tabi bu konuda kendi tolerans seviyelerinizi değerlendirmeniz de önemli, herkeste farklı etkiler farklı kullanım seviyelerinde gerçekleşebilir ama biz genele yönelik bir yorum yapıyoruz.

 

İnceleme özeti:

İçerik kalitesi ve bulunabilirlik açısından iyi bir ürün olsa da, naNO Vapor, hem fiyat performans oranının düşük olması hem de çoğu kullanıcının bir ölçekten fazlasını kullanmak zorunda kalacak olması yüzünden puan kaybediyor.

Yine de ürünün en büyük avantajı MuscleTech firmasının ürün içeriğinde ne var ne yok tam olarak dürüstçe belirtmiş olması. Bu da eğer kullandığınız supplementin içinde ne var tam olarak merak ediyorsanız, sizin için tercih sebebi olabilir.

vapor

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir