nutrabolics_isobolic

Nutrabolics serimize  Nutrabolics Isobolic Isolate Protein ile devam edeceğiz. Daha önce firmanın birkaç ürününü incelemeye almış ve firma hakkında bilgi vermiştik her zaman olduğu gibi bu yazımızda da firma hakkında konuşmak gerekirse Ülkemize 2013 yılının Ekim aylarında giriş yapan Nutrabolics firması hem en iyi içerik hemde yenilikçi vizyonu ile ürünleri formüle eden bir firma olduğunu söyleyebiliriz. Firma şuan  50’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştirerek global bir marka olduğunu teyit etmiştir. Son olarak firma ürettiği bütün ürünlerini kalite, performans ve saflık açısından ayrı ayrı testlere tabi tutmuştur.

Ürün kompleks bir protein tozudur yani içerisinde Whey, Yumurta Proteini ve Kazein’den oluşan bir izole içeriğe sahiptir. Bu sayede yüksek protein ve amino asit içermektedir. İçerisinde bulunan Whey protein’de CFM teknolojisi kullanılmıştır yani yüksek teknoloji ile proteinlerini değerinin kaybolması en aza indirilmiş ve kimyasal işlemden geçirilmemiştir.

 

 

1) İçerik Ve PerformansNutrabolics Isobolic Isolate Protein 2270 Gr içerik

Bir kutuda tamı tamına 73 servis içermektedir. Bu da orta seviye de bir sporcu için 2-3 ay kullanım süresi anlamına gelir. Makro değerlerine bakacak olursak protein miktarı 25 gram olarak karşımıza çıkıyor buda genel ortalamanın neredeyse aynı değeri hatta biraz üstünde olduğunu da söyleyebiliriz ama ne yazık ki üretici firma ürünün içerisindeki amino asitler hakkında bilgi vermemiş belkide hiç bulunmadığı için belkide çok az olduğu için böyle bir seçim yapmış olabilir. Bunu bizlerle paylaşmaması ürünün içindeki bcaa oranını bilmememize de neden oluyor bir protein tozunun kalitesini birinci özelliği protein miktarı belirliyorsa ikinci özelliği de bcaa miktarıdır ama bu üründe bcaa miktarı kendini sır gibi saklıyor. :) Son olarak dikkatinizi belki çekmiş olabilir ürün toplamda 1 gram şeker içermektedir buda özellikle definasyon dönemi sporcular ve kilolu sporcular için çok önemli bir değer olduğunu belirtebilirim.

 

Nutrabolics Isobolic’in dikkat çeken özellikleri:

– CFM ile geliştirilmiş İzole Whey protein içeriği

– Gluten içermiyor

– Düşük yağ, şeker ve karbonhidrat oranı

– 1 servisinde 25gram protein

2) Lezzet Ve Kullanım Kolaylığı

Ürünün şuan çikolata aroması bulunmaktadır ve tadı oldukça iyidir içerik kısmında da belirtiğimiz gibi her ne kadar çikolatalı olsa da şeker oranı oldukça düşüktür.Kullanım kolaylığı ise çoğu protein ürünü olduğu gibi toz formdadır.

3) Fiyat Ve Bulunabilirliknutrabolics_isobolic11

Güvenli ve Hızlı teslimatı sayesinde ülkemizde supplement tedariğinde bir numara olan Protein7.com dan gönül rahatlığı ile satın alabilir veya en uygun fiyatını öğrenebilirsiniz.

Kullanım Tavsiyesi

Başlangıç SeviyesiSpordan 45dk önce veya spordan sonra 300 ml su ile karıştırarak 1 ölçek alınız. Günde 2 defadan fazla kullanmayınız.

Orta SeviyeSpordan 45dk önce 1 ölçek ve spordan sonra 1 ölçeği 300ml su ile karıştırarak alınız.

İleri SeviyeSpordan 45dk önce 1 ölçek ve spordan sonra 1 ölçeği 300ml su ile karıştırarak alınız. Ek olarak gece yatmadan ya da sabah kalktıktan sonra 1 ölçek daha alınız.

İnceleme Özeti

İzole bir protein için her ne kadar iyi olsa da bizim kafamıza tek takılan soru ürünün içerisindeki amino asit miktarları özellikle de bcaa miktarı ama bunlarında her ne kadar belirtilmemiş olsa da ürün gayet kaliteli ve özellikle de içerisindeki minimum şeker miktarı ile aroması gayet hoş.

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir