Nutrex Hemo Rage (Ultra Concentrate) aslında adını pek de duymadığımız bir firmada tarafından üretilmiş olan ve ülkemizde de yeni yeni adını duyurmaya başlayan bir antrenman öncesi performans artışı ürünüdür.

Her ne kadar Nutrex, aslında 10 yıllık bir firma da olsa, seslerini duyurmaları 2010’lu yılların başına denk geliyor ve Hemo Rage ‘de, firmanın en çok bilinen ve kullanılan ürünleri arasında. Biz de bu doğrultuda bu antrenman öncesi enerji verici ürünü sizler için elimizden geldiğince iyi şekilde incelemeye çalıştık

Pre-Workout / Antrenman öncesi performans artırıcı inceleme:

1) İçerik ve performans:

Bir ölçeği 9.8 gram olan ürünün bir servisinde,

48mg klor
132mg sodyum

Ve Hemo-Rage Black Ultra-Concentrate Proprietary Blend adı altında 6.8 gram

Kreatin monohidrat, L-Arginine (Ketoglutarate), Beta Alanine, Taurine, Kafein, 1.3 Dimethylamylamine ve Huperzine A bulundurmaktadır.

Görüldüğü üzere oldukça sadece ve saf bir içeriğe sahip bu ürün, fazla ıvır zıvır madde bulundurmuyor ve sadece 8 gramlık servis ölçeğinden anlaşılacağı üzere oldukça konsantre bir ürün.

Maalesef bu supplementte de içeriğin büyük miktarı, “özel karışım” adı altında toplanmış ve hangi maddeden ne kadar var tam olarak bilemiyoruz.

Ürünü esas enteresan yapan şey ise içeriğindeki 1.3 Dimethylamylamine ve Huperzine A maddeleri.

Özellikle 1.3 Dimethylamylamine maddesi, daha önceleri USPLabs ‘in Jack3d adlı ürününde de bulunan fakat sonra formülasyonundan çıkarılmış bir madde. Oldukça etkili olduğu bilinen bu madde hakkında enerji / güç vermesi ve dikkat seviyesini artırması dışında bilmeniz gereken en önemli şey, WADA (World Anti Doping Agency) tarafından 2010 yılı itibariyle yasaklı madde listesine alınmış olması ve bundan da daha önemlisi, idrar tahlillerinde metamfetamin maddesi gibi gözükerek pozitif sonuç çıkartabileceği. Bazı ülkelerde ise satışının yasaklı / kısıtlı olduğunu belirtmekte fayda var.

Huperzine hakkında ise her ne kadar yeterli bilimsel araştırma (henüz) elimizde bulunmasa da, etkili bir nöro-uyarıcı olduğu konusunda bilgiler olduğunu belirtmekte fayda var.

Özetle, içerik olarak oldukça etkili olabilecek bir kompozisyona sahip olduğunu söyleyebiliriz bu ürünün.

2) Lezzet ve Kullanım Kolaylığı:

Kullanım kolaylığı açısından Nutrex Hemo Rage ‘e bulunacak bir kusur yok diyebiliriz, kullanımı gayet kolay ve özellikle konsantre olmasından ötürü, fazla suya karıştırmak da gerekmiyor.

Lezzet çok göreceli bir kavram ama yine de genellikle tat konusunda sıkıntı çıkartan pre-workout ürünler arasında çok da fena bir tada sahip olmadığını söyleyebiliriz bu ürünün.

3) Fiyat / Performans oranı ve Bulunabilirlik:

Fiyat olarak çok ucuz bir ürün değil ama, içeriğinin diğer pek çok rekabetçi firmanın ürününde bulunmayan niteliklere sahip olmasından ötürü, bu konuda büyük bir eksi olduğunu söyleyemezi, netekim performasına oranıyla fiyatı anormal pahalı değil.

Bulunabilirliği konusunda ise fazla oturmuş bir tüketici kitlesine sahip bir ürün olmadığı için, zaman zaman sıkıntı yaşatabilen bir ürün Hemo Rage.

İnceleme Özeti:

İçerdiği 1.3 Dimethylamylamine sebebiyle dikkatle yaklaşılması gereken bir ürün ama bu, yüksek bir performansa sahip olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

1 Yorum

  1. Ali Fidan
    20/04/2014 at 00:33 — Cevapla

    2010 yılından itibaren ürün içeriğinden 1-3, dymethylamylamine kaldırılmıştır. Zaten şu an supplement’lere konulması yasak olan bir madde.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir