Supplement dünyasında 20 yılın üstündeki tecrübesi ile öne çıkan bir firma olan olimp piyasaya whey protein tozu olarak sürdüğü olimp whey protein bu yazımızda detaylı bir şekilde alacağız. Belki de supplement piyasasında adını hiç duymadığınız ürün bakalım hangisupplementler sınavını başarılı bir şekilde atlatabilecek mi?

1) İçerik ve Performans

İlk olarak ürünün dikkat çeken özelliklerinde de görecebileceğiniz gibi CFM teknolojisi ile geliştirilen bir protein tozu olması peki ya bu CFM ne demek tam açılımı Cross Flow Microfiltration olan CFM kısaca anlatmak gerekirse en saf ve sağlıklı whey protein üretimi anlamını taşımaktadır. Bunun yanında değer tablosunda da görebileceğiniz gibi ürünün protein miktarı ortalamanın üstünde ayrıca %75’lık bir whey proteine sahip ve yüksek oranda BCAA sahip olması ürünün çoğu üründen önde olmasını sağlamaktadır. Bir diğer yandan servis sayısı biraz daha fazla olabilirdi diye düşünüyoruz.olimp whey protein 2200 gr urun icerigi

 

Olimp Whey Protein’in dikkat çeken özellikleri:

– %75 Whey Protein içeriği

– İzole ve Konsantre Whey Protein içeriği

– CFM teknolojisinin kullanılmış olması

– Ham madde kalitesi

– Düşük yağ ve karbonhidrat oranı

– 5035mg BCAA amino asitleri

– 4470mg Glutamin öncüleri

2) Lezzet ve Kullanım Kolaylığı

Eğer daha önceden de bir olimp ürünü kullanmış kişi iseniz tad konusunda kafanızda soru işareti yoktur. Hiç kullanmadıysanız tad konusunda güvenebileceğiniz bir firma olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle çilek aromasını denemenizi tercih ederiz. Bunun yanında kullanım kolaylığı bakımından belki biraz zayıf çözünebilir ama bunuda fazla kimyasal katılmadığından dolayı düşünmekteyiz.

3) Fiyat ve Bulunabilirlik

Her ne kadar tad ve içeriği hoş olmasına karşılık ürünün fiyatı ortalamanın birazcık üstünde gibi ama burada bizim ilk aklımıza gelen döviz kurlarından dolayı fiyatı biraz yüksek olsada üründe kullanılan ve yukarıda bahsettiğimiz CFM teknolojisininde etkisi fazla saf ve sağlık bir ürünün fiyatıda ortalama üstünde olması gayet normal. Firmanın ülkemizdeki konumu itibaren tüm supplement mağazaları ve e-ticaret sitelerinde tedarik etmeniz gayet kolay ve basit.

olimp whey protein 220 gr

Kullanım Tavsiyesi

Başlangıç Seviyesi

1 ölçeği (35gr) 350ml su ile karıştırarak antrenmandan hemen sonra alınız.

Orta Seviye

1 ölçeği (35gr) 350ml su ile karıştırarak sabah kalktıktan sonra ve antrenmandan hemen sonra alınız.

İleri Seviye

1 ölçeği (35gr) 350ml su ile karıştırarak sabah kalktıktan sonra, antrenmandan 40dk önce ve antrenmandan hemen sonra alınız.

İnceleme Özeti

Her zaman olduğu gibi detaylı bir inceleme ile olim whey protein ele almış bulunmaktayız ürünün eksileri yok denecek kadar az artıları ise yukarıda belirtiğimiz gibi eğer sizde kullandığınız protein tozundan yeteri kadar fayda sağlayamadıysanız denemenizi tavsiye ediyoruz.

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir