Puanlama

86
Eğer kolay karıştırılabilir ve lezzetli bir amino asit ürünü arıyorsanız ve Xtend’den sıkıldıysanız, Optimum Essential Amino Energy tercihiniz olabilir.
Performans: 96%
Tad: 85%
Fiyat: 79%

Not: Bu ürün en iyi amino asitler listemizdedir!

Amino Asit İnceleme ve Yorum

İçerik ve Performans

Amino Energy’nin içeriğine baktığımızda şu değerleri görüyoruz

Bir servisinde (2 ölçek olarak belirtilen standart servis):

  • 10 kalori
  • 2 gram karbonhidrat ve

Toplamda 5 gramdan oluşan esansiyel amino asit profili (BCAA’lar, Taurine, Arjinine, Beta Alanine ve dahası) bulunmakta.

Buna ek olarak Energy Blend adı altındaki bir özel karışımla da toplamda 160 mg Yeşil Çay’dan elde edlien kafein, Yeşil Çay özütü ve yeşil kahve özütü bulunmakta.

Bu içerik aslında amino asit kalitesi açısından değerlendirildiğinde oldukça başarılı gibi gözükse de performansının büyük bölümünü içeriğindeki kafein ve kreatin’e borçlu diyebiliriz.

Gel gelelim ki bu alanda da içerik olarak aslında çok da yeterli miktarda bu maddelerden temin etmeyi başaramıyor. Ortalama bir fincan kahvede veya yeşil çayda 200-350 mg arası kafein bulunduğu göz önünde bulundurulursa, bu üründeki <160mg madde yetersiz gibi gözüküyor.

Lezzet ve Kullanım Kolaylığı

Bizim deneme şansı bulduğumuz karışık meyve aromalı versiyonu (ki ülkemizde başka tadını bulmak mümkün değil şimdilik) bir hayli lezzetliydi, karıştırılmasının da kolay olduğu göz önünde bulundurulursa bu açıdan bizden tam not alması şaşırtıcı değil.

Bulunabilirlik ve Fiyat / Performans oranı

Her yerde olmasa da Optimum Nutrition yetkili satıcılarından rahatlıkla temin edilebilecek bir ürün. Bu yüzden ürünü bulup kullanmakta pek zorlanmayacaksınız diye tahmin ediyoruz.

Fiyat – performans olarak ise bir miktar hayal kırıklığı yaratan bir ürün Essential Amino çünkü servis başına fiyatının bir hayli fazla olmasının yanı sıra içerik olarak da beklediğimiz kadar yüksek performans sağlayamıyor.

İnceleme Özeti: Eğer kolay karıştırılabilir ve lezzetli bir amino asit ürünü arıyorsanız ve Xtend’den sıkıldıysanız, Optimum Essential Amino Energy tercihiniz olabilir.

optimum-amino-energy-urun

satinal

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir