Puanlama

86
Sonuçta, yüksek fiyata aldırış etmeyen kullanıcılar için tercih edilebilecek bir kazein ürünü
Fiyat: 74%
Lezzet: 94%
Performans: 90%

Bu sefer de casein ağırlıklı bir protein tozu incelemeye karar verdik, özellikle siz okurlarımızdan gelen yoğun istekler üzerine. Tabi ki bu alanda ele alacağımız ilk ürün, Optimum Nutrition markasının Casein ürünü olan, %100 Gold Standard Casein.

Sadece Kazein içeren ürünleri kendi aralarında değerlendirecek olsak, Optimum Nutrition %100 Casein bu klasmanda büyük ihtimalle ilk 3 sırada olurdu ve sadece yüksek fiyatından ötürü puan kırardık.

İşte bu ürünün detaylı incelemesi!

Protein Tozu İnceleme:

1) İçerik ve Performans

100% Casein ürününün bir servisinde (35g)

24 gram protein (kazein)
110 kalori
3 gram karbonhidrat (1 gramı lif)
0.5 gram yağ
10 mg kolesterol
230 mg sodyum

Ve bunların yanı sıra bir miktar kalsiyum ve demir bulunmaktadır.

İçerik listesinden anlayabileceğimiz üzere oldukça saf bir içeriğe sahip bir ürün ve içerisinde hiçbir ıvır zıvır barındırmıyor.

Dolayısıyla 100% Casein ürününün performansı da yüksek, ama kazein nedir diye soruyorsanız ve daha fazla bilgi almak istiyorsanız ilgili yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kazein hakkında bilgiler

Ürünün değerlerini incelemeye devam etmek gerekirse, 24 gram protein 35 gramlık bir servis için oldukça yüksek (ve iyi bir rakam), ayrıca ürünün içerisinde sadece kazein türünde protein bulunması ne içtiğinizi bilmeniz açısından da bir avantaj.

Lezzet ve kullanım kolaylığı:

Kazein proteinleri, whey türündeki protein kaynaklarına göre biraz daha zor karıştırılmaktadırlar, fakat Optimum Nutrition 100% Casein, içerdiği büyük ölçüde Micellar Casein’den oluşan formülasyonu ile bu alanda da avantaj sağlıyor ve nispeten diğer kazeinlere göre daha kolay karıştırılabiliyor.

Bizim inceleme fırsatını bulduğumuz muz aromalı şekli lezzet açısından oldukça tatmin ediciydi ve kıvamı da oldukça güzeldi, ama tabi ki bu konuda biraz kişisel tercihler de önemli.

Ürünün çok fazla lezzet seçeneğinin (en azından ülkemizde) bulunmadığını da belirtmek lazım.

Fiyat / Performans oranı ve bulunabilirlik:

Performansı çok iyi ve yüksek olan ve aslında içeriği de bir o kadar kaliteli olan bu ürünün belki de tek dezavantajından bahsetmeye sıra geldi… Fiyatı.

Kazein proteinleri genelde zaten daha pahalı ürünlerdir, ve Optimum Nutrition Kazein bu konuda bir istisna değil. Ürünün fiyatı, en azından rakip proteinlere göre oldukça pahalı.

Bulunabilirlik konusunda ise herhangi bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyoruz çünkü üretici firma Türkiye’de oldukça iyi temsil ediliyor.

Genel inceleme özeti:

Oldukça kaliteli bir protein tozu ve “saf kazein proteini tüketmek istiyorum” diyenler için alışveriş listesinin üst sıralarında yer alması olası.

Ürünün tek ve belki de en büyük dezavantajı fiyatı ama zaten rakip kazein ürünleri çoğu zaman normal whey proteinlere göre daha pahalı olduklarından bu yine de rakiplerin arasından sıyrılmasına engel olmuyor.

Sonuçta, yüksek fiyata aldırış etmeyen kullanıcılar için tercih edilebilecek bir kazein ürünü.

Untitled 43

 

Diğer incelemelerimizi de okuyun!

En iyi Protein Tozu hangisi?

 

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir