Aslına bakarsak Optimum Nutrition’un, Platinum Hydro Builder adlı ürünü kilo aldırıcı ve protein tozu arasında bir ürün ve “meal replacement” klasmanında bir ürün olarak değerlendirilebilir. Bu durum yine de bu ürünün diğer markaların oldukça kaliteli olan protein tozları ile rekabet edemiyor anlamına gelmemeli. Zaten biz de bu üründe çok önemli bazı olumlu özellikler görmemiş olsak, en iyi protein tozu listemizde kendine yer bulamazdı.

Gel gelelim, Optimum Nutrition’un en iyi protein tozu Hydro Builder değil, bu bir gerçek. Bunun sebebini detaylı incelememizi ve yorumumuzu okuyunca zaten anlayacaksınız. Yine de oldukça iyi bir supplement markası olan Optimum Nutrition’un yine oldukça kaliteli bir gıda takviyesi.

Protein Tozu İnceleme

1) İçerik ve Performans

Ürünün bir ölçeğinde (50g)

170 kalori
2 gram yağ
50 mg kolesterol
30 gram protein
7 gram karbonhidrat
200 mg kalsiyum ve 300 mg sodyum
5 gram kreatin monohidrat
2.5 betaine
2 gram amino asit karışımı
ve 200 mg sindirim enzimleri bulunmaktadır.

Genel açıdan baktığımızda, Optimum Nutrition saf içerikte ürünler yaratma çizgisinden bu üründe de fazla uzaklaşmıyor, her ne kadar diğer pek çok ürününden daha kompleks bir içeriğe sahip olsa da Hydro Builder.

Protein karışımı olarak ise hidrolize whey, izole whey, kazein, yumurta proteini ve whey konsentrat karışımı tercih edilmiş, ki herhangi bir sıra dışılığı olmayan bir karışım. Bu aslında iyi bir şey, neticede etkili olduğu kanıtlanmış protein türleri bunlar.

Diğer tarafta ise buna ek olarak, gayet yeterli miktarda kreatin ve bir miktarda destek amino asit içermesi ürünün artı yönlerinden.

Geri kalan değerlerde ise çok anormal bir şey yok fakat 170 kalori içermesi, eğer bu ürünü diyet yaparken kullanacaksanız, sizin için çok kullanışlı olmayacağı gerçeği ortada.

Betaine ise henüz bizim de etkili olup olmadığı konusunda net bir karara varamadığımız, konu hakkındaki araştırmalarımızın sürdüğü bir madde.

2) Lezzet ve Kullanım kolaylığı:

Lezzet olarak, bu konu her ne kadar büyük ölçüde zevk meselesi olsa da, piyasadaki en lezzetli ürün diyemeyeceğimiz bir supplement Hydro Builder protein tozu. Ülkemizde zaten çoğu zaman sadece çikolatalı versiyonunu bulabilecek olmanız, kısa sürede sizi bu protein tozundan soğutabilir, fakat en nihayetinde bu konuda çok net yorum yapmak yanlış çünkü hem elimizde lezzet konusundaki fikrimizi destekleyecek somut istatistiki veri yok hem de söz konusu ağız tadı olunca, fikirler büyük ölçüde değişiklik gösterebiliyor.

Kullanım kolaylığı konusunda ise, klasik Optimum Nutrition kalitesi burada da kendini belli ediyor ve ürün sorun çıkarmadan karışıyor, tortu bırakmıyor. Tabi ki saf bir protein tozu kadar kolay karışmıyor ama yine de shaker sallamaktan ikinci bir kol idmanı yapmak zorunda kalmıyorsunuz.

3) Fiyat / Performans ve Bulunabilirlik:

Bu iki alanda da Optimum Nutrition Platinum Hydro Builder protein tozu sınıfta kalıyor diyebiliriz, sebeplerini de şu şekilde açıklayalım kısaca;

Bulması zor bir ürün. Aynı klasmanda daha uygun fiyata daha iyi ürünler var (en iyiler listemizi incelemediyseniz oradan ulaşabilirsiniz.)

Fiyat olarak ise, çok pahalı değil, özellikle içerdiği kaliteli maddeler ve güzel içerik kompozisyonu göz önünde bulundurulursa, fakat bu iki konuda da çok sıra dışı bir şey sunmuyor ve bu yüzden de nispeten yüksek olan fiyatını bizce pek hak etmiyor.

Genel inceleme özeti:

Optimum Nutrition Platinum Hydro Builder, oldukça kaliteli bir protein tozu, bu konuda bir şikayetimiz yok, fakat protein tozu piyasası oldukça rekabetçi ve supplement sektörü içerisinde belki de firmaların en çok rekabet ettiği alan. Bu yüzden de bu üründen daha iyilerini daha uygun fiyata bulabilecekken bu ürünü tercih etmenizin sadece birkaç sebebi olabilir; değişik şeyler deneme ihtiyacı, Optimum markasına olan bağlılık ya da içerik kompozisyonunun tam size uygun olduğunu düşünmeniz.

Eğer yukarıdaki bu üç maddeden bir tanesini bile yerine getirmiyorsa, bu klasmanda farklı bir ürüne yönelmeniz sonucunda büyük bir kaybınız olmayacak.

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir