Kilo aldırıcı inceleme

Ülkemizde uzun süredir pek çok kullanıcıyı kilo alma hedeflerine ulaşma konusunda yardımcı olmuş ve ideal kilolarına yaklaştırmış bir ürün Serious Mass. Peki Optimum Nutrition gibi güvenilir bir firmanın hemen hemen her ürünü bu kadar iyi ve gerek bizden gerek üyelerimizden yüksek not alıyorken, neden bu ürüne bir miktar daha düşük puan verdik ve rakiplerinin gerisinde bıraktık? Cevabı işte bu incelememizde gizli.

İçerik ve Performans

Her şeyden önce, evet, Serious Mass işe yarayan bir kilo aldırıcı, bu konuda şüpheniz olmasın fakat yine de bu rakiplerine göre bazı alanlarda geri kalıyor olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Özellikle içerik ve performans olarak neden bunun böyle olduğunu sizlere anlatmak için önce ürünün içeriğini ele alalım:

Bu supplementin her biri 334 gram (iki tam ölçek) olan bir porsiyonunda;OPTİMUM SERİOUS MASS 5450 GR ürün içeriği

1250 kcal Enerji
50 gram Protein (whey)
252 gram Muhtelif karbonhidratlar
4 gram Yağ
1 gram Kreatin
Her biri 500mg Glutamin, Colin, İnositol ve Para Amino Benzoik Asit bulunmaktadır.

Bu listeden yola çıkarak, benzer ürünler olan ve incelediğimiz kilo aldırıcılar arasında en iyiler listesine aldıklarımızla kıyaslayınca dikkatimizi çeken bazı noktalar var:

Öncelikli olarak Serious Mass, protein oranı servis gramajı başına rakiplerinden oldukça geride kalıyor. Keza yine gramı başına düşen kalori miktarı hesaplandığında ürünün bir gramında ortalama 3.75 kcal bulunduğu ortaya çıkıyor ve bu da rakiplerine göre bir miktar düşük bir değer.

Özetle içerik ve performans açısından Serious Mass pek çok diğer Optimum Nutrition supplementinin aksine, piyasada öne çıkmaktansa, geri kalıyor.

Lezzet ve Kullanım Kolaylığı

Bu alanda ise pek bir sıkıntı olduğunu söyleyemeyiz. Klasik optimum lezzetinden şaşmayan, ne çok çok üstün ne de tatsız diyebileceğimiz bir ürün. İçeriğindeki yoğun karbonhidrat miktarı karışımı biraz zorlaştırıyor fakat kullanımı esas zor hale getiren şey, her seferinde (eğer ürünün kendisi tarafından tavsiye edilen tüketim miktarına uyarsanız…) 350 grama yakın tozu en az bir o kadar sıvıya karıştırıp tüketmeniz gerekeceği gerçeği.

Özetle kullanım kolaylığı açısından da tüketimi biraz zor bir kilo aldırıcı Serious Mass.

Fiyat / Performans ve Bulunabilirlik

Ürünü eskiden hemen hemen her yerde bulmak mümkündü fakat şu an daha çok GNC store’larda satışı gerçekleşiyor ve eğer zorlarsanız internetten de bazı yerlerden bulmak mümkün. Yine de ürünün eski günlerdeki popülaritesine sahip olmadığını belirtebiliriz.

Fiyat Performans ise üzerinde konuşulacak bir şey yok, ürünün 2.2 kiloluk ambalajı çoğu diğer kilo aldırıcının en az %10-20 pahalı fiyatına satılıyor (yazının yazıldığı tarihte 130-140 TL civarında) evet ürün etkili fakat hem rakipleri kadar başarılı bir içeriğe sahip değil hem de fiyatı bir çoğuna göre yüksek. Örneğin BSN True Mass bu oran gram başına 4.34 kalori…

optimum serious mass 5450 gr

İnceleme Özeti:

En nihayetinde piyasadaki pek çok diğer kilo aldırıcı gıda takviyesinden geride kalan bir ürün Serious Mass ve bu açıdan Optimum’un şanına yakışmıyor diyebiliriz.

3 Yorum

  1. Hasan
    20/11/2014 at 13:30 — Cevapla

    meraba öncelikle kilo alma sorunum var. Bunun için sizce en verimli gainer hangisi. Hangisini almalıyım

  2. berk olay
    20/02/2015 at 00:42 — Cevapla

    ben optımum serıous mass ve kreatin aldm oda optımum antremandan once ve hemen sonra gaınerı alıyorum acaba kreatını gaınerın ıcıne atıp karıstırsam sorun olurmu spor sonrasına ? karıstırmaya korktum acıkcası

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir