Puanlama

75
Kötü bir ürün olmamasına rağmen, yine de piyasadaki çoğu üründen tek farkı içeriğinde bir miktar Ginseng içermesi.
Fiyat: 50%
Performans: 85%
Tad: 90%

Ginseng başta olmak üzere çok önemi vitaminler ve minerallar içeren bir multivitamin olan Pharmaton gerçekten iyi mi ve kullanmaya değer mi gibi sorulara bu incelememizde cevap arayacağız.pharmaton

Her şeyden önce belirtmemiz gereken konulardan biri, Pharmaton’un en büyük rakiplerinden biri olan bir başka üründen ise neden ve nasıl farklı olduğudur: Öncelikle aralarında ciddi bir fiyat farkı bulunduğunu hatırlatmak lazım, buna ek olarak Pharmaton’un içerisinde hatırı sayılır miktarda ginseng olduğunu hatırlatmakta fayda var. Bu ürünün en büyük rakibi bir başka üründe ise q-enzim q10 bulunduğunu belirtmekte fayda var.

Bunun dışında iki ürün arasında vitamin profilleri incelendiğinde birbirlerinden farklı olsalar da, çok uzak olduklarını söyleyemeyiz. Yani özetle en büyük fark, neredeyse 2 kat pahalı olan Pharmaton’un fiyatında…

Multivitamin İnceleme: Pharmaton

1) Fiyat / Performans:

30 tablet için fiyatı 35-47 TL arasında değişebilen fiyatlara sahip olan bu multivitamin, içeriğinde 1 servis başına

2660 IU Vitamin A
215mg Vitamin B türevleri (aşağı yukarı)
150 mcg Biyotin
10 mg Folik Asit
40 mg Ginseng
ve bunların yanı sıra

Vitamin C, D, E, Bakır, Selenyum, Demir, Çinko, Kalsiyum, Lesitin vb. maddeler içermektedir.

Ürünün performansına oranla fiyatını değerlendirmek gerekirse, benzer fiyatlara sahip vitamin ürünlerinin benzer veya daha iyi içerik profillerine sahip olabildiğini de göz önünde bulundurarak biraz düşük puan vermek zorundayız.

Ayrıca bu ürünü içeriğindeki Ginseng için tüketmeyi düşünüyorsanız, sadece bu maddeyi içeren bi gıda takviyesi kullanmayı tercih edebilirsiniz.

2) Lezzet ve Kullanım Kolaylığı

Kapsül formunda olan bu üründen çok lezzet anlamında bir şey bahsetmek mümkün olmasa da piyasadaki çoğu multivitamin gibi PHarmatonda da bazı kullanıcıları rahatsız edebilecek bir koku bulunduğunu söyleyebiliriz. Bu durum aç karnına tüketilmemesi gereken multivitaminlerin bazen mideden koku gelmesine de sebebiyet verebilmektedir ama bu çoğu benzeri üründe mevcut bir durum olduğu için bunu bir eksi olarak değerlendirmemiz mümkün değil.

Hap ebatları da rekabet içinde bulunduğu çoğu üründen bir miktar daha büyük ki bu da belirtilmesinde fayda olan bir konu, özellikle Pharmaton kullananların en büyük şikayeti olarak hapları yutma zorluğu bulunduğu göz önünde bulundurulursa.

 

3) Bulunabilirlik ve diğer faktörler

Hemen hemen her eczanede satılan bir ürün olduğu için Pharmaton satın almakta zorluk yaşayacağınızı düşünmüyoruz.

 

Özetle:

Bir sporcu ürünü olmamasına rağmen neredeyse bu klasmanda rekabet eden ürünler kadar fiyata sahip olmasıyla satın alma konusunda iki kere düşünmeniz gereken bir ürün Pharmaton ki özellikle ülkemizde eczanelerin ve eczacıların, ürünün yüksek kar marjından ötürü çoğunlukla bu ürünü tavsiye ettiğini düşünüyor.

Kötü bir ürün olmamasına rağmen, yine de piyasadaki çoğu üründen tek farkı içeriğinde bir miktar Ginseng içermesi.

1 Yorum

  1. ibrahim
    11/11/2015 at 08:34 — Cevapla

    pharmaton un içeriğindeki gınseng bitkisi kore mi yoksa çin ürünümü? teşekkür.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir