Uzun bir yılın ardında her sene olduğu gibi tekrardan ramazan ayına girmiş bulunmaktayız. Özellikle spor yapan ve oruç tutmayı hedefleyen bir birey için ilk akla gelen kas kaybı yaşamadan ve sağlıklı bir biçimde oruç tutarak ramazan ayını geçirmek.

2015-ramazan-ne-zaman-başliyor-il-sahura-ne-zaman-kalkilacak

Peki ya bunun için neler yapmalıyız ?

Güzel bir supplement kombinasyonu ile iyi bir şekilde atlatabiliriz. Aşağıdaki bulunan bilgiler ile bir kombinasyon oluşturmanız sizin için fayda sağlayacaktır.
1. Kazein Protein Tozu : Whey proteinin aksine sütten elde edilen Kazein proteini çok daha yavaş bir sindirime sahiptir. Kazein uzun süreli protein ihtiyacı olan ya da belli bir zaman aralığında proteinsiz kalan sporcular için protein kaynağı oluşturabilmektedir. Sahurdan yaklaşık 1 saat önce kazein protein kullanmak yavaş sindirimi sayesinde kaslarınızın aç kaldığı günün belli bölümünde kaslarınızı besleyecektir.
2. BCAA : BCAA kasların inşasını sağlamak için temel aminoasit taşlarıdır. Üç çeşit aminoasitten oluşan aminoasit zinciridir. Bunlar İzölösin, Lösin ve Valin adı verilen aminoasitlerdir.Bu üç aminoasit, vücudumuz tarafından üretilemeyen ve dışardan hazır alınan aminoasitlerdir.


3. Glutamin : Glutamin uzun emilimi sayesinde yıpranmış kasların glutamin ihtiyacını karşılamaya yarar ve uzun emilimi sayesinde oruçlu iken kaslarda oluşan glutamin eksikliğini büyük oradan karşılar
Benim ramazan ayına oluşturduğum kombinasyon aşağıdaki gibidir. Tabi bunları kendim seçtim sizde araştırarak kendiniz için hem fiyat konusunda hemde içerik bakımından uygun markayı bulabilirsiniz.

 

weider_pure_casein_1800_gr_6056_400
1. Weider Pure Casein
Weider Pure Casein’in olumlu özellikleri:
– %21 oranında BCAA
– Üstün ham madde kalitesi
– %78 protein oranı
– %20’nin üzerinde Glutamik Asit içeriği – 0’a yakın yağ oranı
– Düşük karbonhirat içeriği

 

7f0cd8b0-100a-4673-bb34-00ad90d86a94
2. Olimp BCAA Xplode
Olimp BCAA Xplode’ın olumlu özellikleri ;
-Olimp BCAA Xplode toz formda olan kompleks bir BCAA ürünüdür.

-Daha kompleks bir formüle sahip olan BCAA XPLODE -6gram BCAA
-1gram Glutamin
-B6 Vitamini içermektedir.

 

weider_glutamine_400_gr_2560

 

3. Weider Glutamin
Weider Glutamine olumlu özellikleri ;
-Kyowa patentli olan ve üst düzey bir ham madde kalitesine sahip olan Weider Glutamine, amino asit havuzunun %60’ını oluşturduğu için en önemli amino asitlerden biridir.

-Protein 5 gram

-Glutamin 5 gram
Kullanım Şekli ;
Gece sahurdan yaklaşık 1 – 1.30 saat önce;
-1 ölçek Kazein Protein

-Yarım Ölçek BCAA
-1 Tatlı kaşığı glutamin
350ml süt ile karıştırarak alınız.

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir