Ronnie Coleman, dünyanın belki de gelmiş geçmiş en başarılı body building sporcusu ve biz de bu yazımızda kendisinin Pro Antium protein tozunu inceleyeceğiz. Ronnie Coleman, tam 8 kez dünyanın en prestijli vücut geliştirme yarışmasında Mr. Olympia ünvanını kazanmış olan 1964 Amerika Birleşik Devletleri doğumlu. Sporcu, aktif olarak vücut geliştirme sporunu bıraktıktan sonra da kendi adını taşıyan çeşitli supplementlerle hala gündemde.

Ronnie Coleman Signature Series adını taşıyan ürün grubu ile başta Whey protein tozu olmak üzere, pre-workout ve testosteron artışı sağladığı iddia edilen non-steroid (yani steroid olmayan) ürünüyle supplement piyasasında nispeten yeni bir marka olarak faaliyet gösteriyor.

Sıra geldi Ronnie Coleman Pro Antium Protein tozu ürününün incelemesine

Not: Bu ürün dünyada ve ülkemizde henüz çok yeni olduğu için en iyi protein tozu listemizde henüz bir yer vermedik fakat ilerleyen günlerde ürünün fiyatı ve buna bağlı olarak fiyat performansı değişirse, bu durum da değişebilir.

Protein Tozu İnceleme

1) İçerik ve Performans:

Bir ölçeği 44 gram olan bu üründe ölçek başına

29 gram protein
192 kalori
4 gram yağ
21 mg kolesterol
10 gram karbonhidrat
110 mg sodyum ve
150 mg potasyum bulunmaktadır.

 

 

Dünyanın protein tozunu da içseniz, çok şanslı genetik altyapı, yılların emeği ve tabi ki steroidler olmadan böyle olamazsınız.
Dünyanın protein tozunu da içseniz, çok şanslı genetik altyapı, yılların emeği ve tabi ki steroidler olmadan böyle olamazsınız.

Protein tozu formülasyonu olarak ağırlıklı şekilde Whey Protein konsentrat ve süt proteini izolatı bulundurmaktadır. Bunun yanı sıra Whey izolat, hydrolizat, casein, yumurta proteini de ihtiva etmektedir Ronnie Coleman Pro Antium.

Genel bir bakışta, günümüzdeki pek çok kompleks formülasyona sahip protein tozu ile aşağı yukarı benzer bir profil çizmekte olan bu ürün, diğerlerinden bir miktar daha fazla süt proteini içermesiyle fark yaratıyor olabilir. Bu da protein tozunda biraz daha fazla yavaş sindirilen protein bulunsun isteyenler için arzu edilir bir durum olabilir.

Ürünün 1 ölçeğinde 29 gram protein bulunması, ölçeğin kendisinin 44 gram olduğu göz önünde bulundurulursa çok da ideal bir rakam değil (yüzdeye vurursak %66 protein diyebiliriz), ama burada dikkat edilmesi gereken bir başka husus var. Pro Antium içeriğinde dikkat çeken bir başka konu ise, bir ölçekte 5 gram creatine monohidrat içermesi. Bu rakam, pek çok sporcu için ideal bir değer ve içeriğinde herhangi bir kreatin türü değil, monohidrat bulunması, etkililiği konusunda akıllarda şüphe bırakmıyor. Şunu belirtmek lazım ki, bu ürünü düzenli kullanırsanız, kreatinden kaynaklı olan bir miktar hacim artışı görmeniz olası.

Çoğu üründe olmayan bir madde daha var Ronnie Coleman Pro Antium ‘da, o da Betaine. Betaine supplement camiasında yeni yeni tanınmaya başlayan ve üzerinde bilimsel araştırmaların sayısı henüz çok fazla olmasa da, yavaş yavaş dikkat çekmeye başlayan bir madde. Bu maddenin creatine benzeri performans artırıcı etkileri olduğu ve aynı zamanda kolesterolü düşürüp karaciğer sağlığına da faydalı olduğu konusunda tek yönlü bazı bilimsel çalışmalar mevcut. Şimdilik Betaine ne kadar etkili ondan çok emin olmasak da, bu üründe ölçek başına 2.5 gram bulunduğunu belirtmeden geçmemek lazım.

Son olarak belirtmemiz gereken bir başka husus, üründe bir miktar ekstra amino asit de bulunuyor olması. Bunlar doğrudan kendi başlarına gözle görülür bir etki yaratmayacak düzeyde olsalar da, yine de bulunmaları bir avantaj olabilir.

Özet: Oldukça kompleks bir protein kaynağı, yavaş sindirilen proteinlerin yüzdesi oldukça fazla, bu yüzden de hem gece yatmadan önce hem de meal replacement olarak kullanıma uygun. Ayrıca Creatine ve Betaine içeriyor.

 

Lezzet ve Kullanım Kolaylığı

Ürün diğer pek çok benzer ürün gibi gerek suda gerek ise sütte oldukça kolay karışıyor. Bundan on yıl önceki protein tozu kalite standartı düşünülecek olursa, bu alanda tüm sektör çapında büyük gelişme var.

Lezzet olarak ise, ürünün ülkemizde bulunan Cookie flavor türü konusunda söylenebilecek şey, çok az rakibi olduğu. Tat ve kıvam olarak piyasadaki en iyi protein tozlarından biri olduğu şüphesiz.

 

Fiyat / Performans oranı ve Bulunulabilirlik

Performasına oranla Pro Antium ‘un fiyatı, birazcık yüksek kalabilir, gerçi bu yorumu yaparken, ürünün çok kompleks bir formüle ve nispeten zengin yan içeriklere (Kreatin, Betaine ve amino asitler) sahip olduğunu ve bu sebeple, bu tür bir ürün arayan tüketicilerin ilgisini çekebileceğini hatırlatmak lazım.

Bulunulabilirlik olarak ise, ürün şu an Türk supplement piyasasında henüz çok yeni ve diğer pek çok rakibine oranla daha az bulunulabiliyor. Zamanla bu durum değiştikçe fiyatların da uygunlaşması söz konusu olabilir.

Genel inceleme özeti:

Supplementler söz konusu olduğunda, dünya çapında genel bir trend var, o da bir supplement içerisinde pek çok supplementin görevini yapacak madde bulundurulması. Bu şekilde az sayıda ürün kullanmanın rahatlığıyla çok fayda sağlanması umuluyor. Bu gerçekte ne kadar böyle tartışma konusu fakat bu gözden bakıldığında, Ronnie Coleman Signature Series Pro Antium protein tozu, zengin içeriği sayesinde kullanıcılarına bir miktar avantaj sunuyor.

Fiyat performans olarak ise rakiplerinin bir miktar gerisinde kalan bu ürünü, eğer creatine ve betaine ile zenginleştirilmiş, ağırlıklı olarak yavaş sindirilen bir protein tozu arayışı içinde iseniz, tercih edebilirsiniz.

 

 

3 Yorum

 1. ozgur
  11/04/2014 at 07:51 — Cevapla

  Gaspari gerek fiyat gerek tat ve icerik olarak en iyilerden sayfanizda yer ayirmamissiniz

 2. Halil Sünter
  13/04/2015 at 01:38 — Cevapla

  ben kullandım ve çok memnun kaldım piyasada isim yapmış bir çok üründen daha iyi, hatta daha yüksek fiyata bilinmiş bir marka almaya gitmiştim satıcının tavsiyesiyle biraz tereddüt etsemde kampanyada olması cazip geldi ve aldım çok ağır calışmadığım halde kollarım bir buçuk ayda 4 cm hacim kazandı

  • sinan
   02/06/2017 at 11:37

   6 haftada 4 cm gelişme yohhh :D

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir