Puanlama

56
Scitec Casein Complex toz formda olan kompleks bir Kazein protein ürünüdür ve içeriğinde Yüksek miktarda Glutamin ve BCAA içeren Casein Complex diğer Kazein ürünlerinden farklı olarak Micellar Kazein'in dışında aynı zamanda Kalsiyum Kazeinat içermektedir.
İçerik 60%
Tad 60%
Fiyat 50%

Scitec Casein Protein - İnceleme

 

 

 

 

Bugün kü yazımızda sizllerinde talepleri doğrusunda bir kazein ürünü incelemeye karar verdik.  Türkiya pazarında pek çok kişinin ismini duymadığı scitec casein proteini incelemeye alacağız. Bilindiği üzere kazein proteinler uzun süre emlim süresi sayesinde günün belirli bir kısmına kadar vücütun protein desteğini sağlamaya yarar. Bakalım Scitecin bu proteini hangisupplementlerin sınavından geçmeyi başarabilecek mi ?

 

 

Kazein Protein Nasıl Kullanılır vs. Bilgiler İçin Tıklaynız.

1) İçerik ve Performans

Scitec Casein Complex toz formda olan kompleks bir Kazein protein ürünüdür ve içeriğinde Yüksek miktarda Glutamin ve BCAA içeren Casein Complex diğer Kazein ürünlerinden farklı olarak Micellar Kazein’in dışında aynı zamanda Kalsiyum Kazeinat içermektedir.

Kalsiyum kazeinat bir süt proteinidir ve süt asitlerle etkileşime girip kalsiyum bağları kırıldığında, kalsiyum kazeinat pıhtılaşmayı sağlamakla görevlidir. Kalsiyum kazeinat, kalsiyum ve fosfor mineralleri açısından zengindir ve bu sayede kulanan kişilerde kemik yapısı ve dayanıklılığı için önem taşır.Diğer içeriklerine bakacak olursak protein bakımından 22 gram içeriğe sahip olan scitec genel olarak biraz az olduğunu söylebiliriz. Onun yanında ise kalori ve yağ değerlerine değerlendirecek olursak optimum düzeyde gözükmektedir.

Scitec Casein Protein - İnceleme

2) Lezzet ve Kullanım Kolaylığı:

Ürünü lezzet konusunda ele aldığımızda ise üretici firma şuanda sadece çikolata aroması olarak ürünü üretiğini söylebiliriz ama her ne kadar da çikolata aroması olsada sanırım içeriğinde kullanıdğı Kalsiyum kazeinat aromayı sütlü çikolata gibi bir tad oluşturmaktadır. Onun yanında saf içeriğinden dolayı tadı biraz kötü gelebilir ama dediğmiz gibi bu saf içerikten kaynaklanmaktadır. Onun yanında bilindiği üzere genel olarak kazein proteinler zor karışmaktadır bunda da öyle birşey var desek yanlış bir bilgi aktarmış oluruz gerçektende karıştırma bakımından gayet kolay çözünürlüğe sahip

Scitec Casein Complex’in dikkat çeken özellikleri:

  • 1 servisinde 23gram Protein
  • 309mg Glutamin amino asit içeriği
  • 4789mg BCAA amino asitleri içeriği
  •  Ek olarak Taurin içeriği
  •  Sindirim enzim içeriği

3) Fiyat ve Bulunabilirlik:

Ülkemizde bu kadar az tanınan bir markanın fiyatının bu kadar yüksek olmasını bizde anlamış değiliz belkide bu ürünün fiyatını döviz kurları etkilemektedir. Onun yanında içerik olarak bile aldığımız bu ürün piyasadaki fiyat diğer kazein ürünlere göre yüksek bulduğumuzu söyleyebiliriz.

Kullanım Tavsiyesi:

Orta Seviye:

Gece yatmadan önce 1 ölçeği 300ml su ya da süt ile karıştırarak alınız.

İleri Seviye:

Gece yatmadan önce 1 ölçeği 300ml su ya da süt ile karıştırarak alınız.

İnceleme Özeti:

Sizler için bir kazein ürünü daha incelememize almış bulunmaktayız yukarıdaki anlattıklarımız gibi ürün protein miktarı bakımından sınıfta kalmış durumda onun yanında aroması, her ne kadar çikolatalı olsada saf içeriği aromayı olumsuz yönde etkilediğini söylebiliriz. Fiyat konusunda ise ürün diğer kazeinler ile karşılaştırdığıımızda içeriği bakımından birazcık yüksek olduğunu söylemeliyiz.

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir