Supplementler diyince en başta aklan gelen isimlerden birisidir Ultimate Nutrition (en azından ABD’de). Ülkemiz piyasasında da iyi bilinen bu marka, maalesef ki pek iyi temsil edilmiyor ve çoğu ürününü bulmak oldukça zor.

Kilo aldırıcı söz konusu olduğunda ise, Ultimate ‘in adından söz ettirmeye değer ürünü, Iso Mass Xtreme Gainer.

İşte Iso Mass ‘ın detaylı incelemesi ve neden en iyi kilo aldırıcı listemizde 4. Sırada olduğunun cevabı!

 

Kilo Aldırıcı – İnceleme ve Yorumlar

1) İçerik ve performans:

Ultimate Iso Mass Xtreme Gainer ürününün, bir servisinde (153g)

600 kalori (60’ı yağdan)
7g yağ
80 gram karbonhidrat
65 gram protein
30 mg kolesterol

ve toplamda 7 gram kreatin karışımı, 6.6 gram omega yağ karışımı, 500mg nitrik oksit (pre-workout) karışımı, 550mg BCAA karışımı, 2.2g glutamin türevleri

bulunmaktadır.

Görüldüğü üzere oldukça zengin bir içeriğe sahip bu ürünün, belki de en güçlü yanı da bu.

Kilo almak ve kilo alırken kas yapmak isteyen herkesin istediği her şeyi bulabileceği bir ürün profili çiziyor Iso Mass Xtreme. Bunu yaparken de içerdiği sağlıklı yağlar ve BCAA-Glutamine karışımları ile kullanıcısına fayda sağlamayı amaçlıyor.

Dikkat çeken bir başka husus ise tabi ki içerdiği 7g kreatin. Kullandığım kilo aldırıcı aynı zamanda iyi bir creatine deposu olsun diyenler için faydalı olacaktır.

 

Lezzet ve kullanım kolaylığı:

Ultimate Iso Mass XTreme ‘in sınıfta kaldığı iki alan, en önemli iki alan olmasa da, lezzet ve kullanım kolaylığı konusu.

Çoğu kullanıcısının bu ürünün lezzetini sevmediği bir gerçek ve pek çok diğer kilo aldırıcı gibi, biraz zor karışıyor, hatta belki piyasadaki rakiplerinin büyük kısmından daha zor karıştırılıyor diyebiliriz.

Bunu daha çok zengin içeriğine bağlıyoruz ama her ne kadar “benim için farketmez zor karışması/tadının kötü olması” dese de pek çok kullanıcı, kullanırken “lanet olsun böyle kilo aldırıcıya” diye bileklerini zorluyor shaker içinde karıştırırken. Bu yüzden blender kullanmanızı bile tavsiye edebiliriz. Her neyse, özetle bu konuya önem veriyorsanız, bu ürüne dikkatle yaklaşmalısınız.

 

Fiyat / Performans ve Bulunabilirlik:

Aslında Iso Mass Xtreme çok da kötü bir fiyat performans oranına sahip değil ama bunun başlıca sebebi, performansının yüksek olması, fiyatının uygun olması değil. Hatta şu bir gerçek ki, piyasadaki en pahalı kilo aldırıcı ( yazının yazıldığı tarih itibariyle) ve bulunması da bir o kadar zor.

Fakat bu gerçeği piyasadaki en kaliteli içerik profiline sahip kilo aldırıcı, hatta supplementlerden biri olduğu gerçeğiyle örtebilir, tabi ki kullanıcının supplementlerine ne kadar bütçe ayırmayı planladığıyla doğrudan bağlantılı olarak!

 

Genel inceleme özeti:

Evet, Ultimate Iso Mass Xtreme Gainer oldukça pahalı bir ürün, ama gerek içeriği gerek ise oldukça güvenilir bir firma tarafından üretiliyor olmasıyla en iyi kilo aldırıcı listemizde ilk 5’e girmeyi başarıyor.

Eğer siz de supplement kullanırsam en üst seviyede olanı kullanmak isterim, parası önemli değil diyorsanız, bu ürünü tercih edebilirsiniz.
Diğer kilo aldırıcı incelemelerimizi de okumadan geçmeyin!

Titizlikle inceledik ve sizler için yorumladık, işte en iyi kilo aldııcılar
Titizlikle inceledik ve sizler için yorumladık, işte en iyi kilo aldııcılar

 

 

 

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir