Puanlama

90
Universal Creatine Powder toz formda olan bir Kreatin ürünüdür. Universal Nutrition Türkiye’ye 1996 yılında ithal edilmeye başlanılmıştır.
Etki/Performans 90%
Fiyat 90%

Animal pak ile yükselişe geçen ve önemli yerlere gelen Universal firmasının dünyanın tek Mikronize Kreatin Monohidrat üreticisi olan Alman firması ALZCHEM ortaklığı ile üretilen Universal Creatine Powder sizler için ele alacağız. Universal Creatine Powder toz formda olan bir Kreatin ürünüdür. Universal Nutrition Türkiye’ye 1996 yılında ithal edilmeye başlanılmıştır. Buda günümüze kadar ülkemizde ne kadar yaygın olarak kullanıldığı anlamına geliyor. Şimdi de sırasıyla çıkardıkları bu creatine ürünü inceleyelim.

İlk olarak creatinler hakkında fazla bilginiz yoksa ise lütfen tıklayınız.

1) İçerik ve Performans
Kreatin ürünlerinde içeriğine bakacak olursak içeriğinde sadece kreatin bulunması gayet normal olarak karşılanmaktadır. Normal tempodaki bir insanın günlük kreatin ihtiyacı 2 gr dır. Bu duruma göre yola çıktığımızda vücut geliştirme ile uğraşan sporcular için günlük ihtiyaç iki katı hatta ve hatta iki katından da fazla olduğu durumlar mevcuttur. Universal creatine powder tek servisinde bulunan 5 gr. Kreatin miktarı sizi gün boyu besleyecek ve antrenmanlarınızda atp’lerin kaslarda daha uzun süre kalmasını sağlayacaktır.

Universal Creatine Powder 300 Gr – İnceleme2

Universal Creatine Powder Dikkat Çeken Özellikleri
• Mikronize formda olan Creapure daha hızlı bir emilime sahiptir.
• Universal Creatine Powder ATP’nin (enerji) kaslarda daha uzun süreli kalmasını yardımcı olabilir.

2) Lezzet ve Kullanım Kolaylığı:
Lezzet konusunda ise universal kreatin powderın içinde hiçbir tatlandırıcı bulunmamaktadır. Bu da ürünün saf bir tadı olduğu anlamına geliyor zaten ürün 1 çay kaşığı 200 ml su ile karıştırıldığında suda fazla bir tad değişikliği yaratmıyor. Kullanım kolaylığı ise her zaman tavsiye edebileceğimiz gibi toz formda olması gayet hoş karşılanıyor. Zaten şuanda kreatinleri hap şeklinde bulmak baya bir zor.
Kullanım Tavsiyesi:
Orta Seviye
1 tatlı kaşığı (5gr) ürünü 200ml su ile karıştırarak tercihen antrenmandan önce ya da sonra alınız.

İleri Seviye
1 tatlı kaşığı (5gr) ürünü 200ml su ile karıştırarak tercihen antrenmandan önce ya da sonra alınız.

3) Fiyat ve Bulunabilirlik:
Şuan piyasada bulunan kreatin ürünler ortalama olarak hepsi birbirine yakın olarak karşımıza çıkmaktadır. Yazımızın ilk kısmında da bahsettiğimiz gibi universal ülkemize giriş tarihi 1996 dır o yüzden de şuanda da tüm supplement mağazalarından uygun fiyata bulabilirsiniz.

İnceleme Özeti:
Günlük kreatin ihtiyacınızı karşılayamadığınızı tespit ettiyseniz tek yapmanız gereken hangisupplementler sınavından başarılı bir şekilde geçmiş olan universal creatine powder ürününü satın almaktadır. Hem kullanım kolaylığı hemde bir servisinde içerdiği 5 gr. Kreatin sizi fazlası ile karşılayacak ve kaslarınızı besleyecektir. Onun yanında eğer birkaç araştırma yaptıysanız zaten kreatin fiyatlarının birbirine yakın olduğunu göreceksiniz. O yüzden fiyat ve servis miktarı bakımında gayet uygun bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir