Puanlama

91
Spor yapan, kas yapmak ve yağlarından kurtulmak, yağsız şekilde kas yapmak ve kilo almak isteyen kişilerin kullanabileceği türde bir ürün.
Fiyat: 88%
Performans: 90%
Lezzet: 95%

VPX firması, protein tozu yanı sıra pek çok farklı supplementi de bünyesinde barından, oldukça geniş bir ürün spektrumuna sahip olmakla birlikte, gıda takviyesi sektörünün her tarafına el atmış bir firma.

Syngex adını verdikleri ve içeriğindeki SpiroFuse Reverse Osmosis teknolojisiyle üretilmiş Whey Protein Isolate ile öne çıkardıkları ürünleri, firmanın en saf protein tozu olarak ön plana çıkıyor.

Biz de sizler için bu ürünü yorumladık ve detaylı olarak inceledik. İşte VPX Syngex hakkında bilgiler ve nasıl kullanılması gerektiği dahil pek çok bilgi!

VPX Syngex – Protein Tozu Yorum ve İnceleme

1) İçerik ve Performans:

Bir ölçeği 29 gram olan bu üründe, kullanım (servis) başına;

  • 115 kalori
  • 20 gram protein
  • 1.5 gram yağ
  • 260 mg potasyum
  • 60 mg kolesterol
  • 5 gram karbonhidrat ve

Ve

  • 1mg demir
  • 24 mg Magnezyum
  • 100 UI Vitamin A b

Bulunmakta.

Ayrıca içeriğindeki protein miktarının nelerden oluştuğuna bir göz atmak gerekirse, ürün ambalajında proaktif protein karışımı, izole whey, konsantre whey ve Sucralean marka sucralose olduğu belirtiliyor.

Görüldüğü üzere saf whey protein içerikli olan bu supplementte, dikkat çeken konu izole ve konsantre içeriğin hangi oranlarda olduğunun belirtilmemiş olması. Bu her ne kadar çoğu diğer rakip ürün için de böyle olsa da, belirtilmesi VPX firmasına bir avantaj katabilirdi.

Ürünün en çok dikkat çeken yönü ise içeriğindeki isolate whey’in, SRO adını verdikleri SiroFuse Reverse Osmosis, yani ters osmoz yöntemi kullanarak üretilmiş izole whey’den oluşuyor olması

Her ne kadar VPX firması bunun, ürüne rakiplerinin üstünde bir verimlilik sağlıyor olduğu iddiasında olsa da, elimizde net bilimsel veri olmaması bu konunun çok büyük bir avantaj haline gelmesine yetmiyor. Yine de, yeni teknoloji sayılabilecek bir yöntemle üretilmiş bir maddenin kullanılması bu ürünün avantajına diyebiliriz.

Özet geçmek gerekirse, ürünün içeriği oldukça saf ve yüksek kaliteli protein kaynaklarından oluşuyor. Her ne kadar içeriğindeki servis başına düşen protein miktarı biraz daha fazla olsa şikayet etmeyecek olsak da, şu anki içerik profilinin gayet başarılı olduğunu belirtmekte fayda var.

Lezzet ve Kullanım Kolaylığı:

Kullanım kolaylığı olarak hem saf içeriğinden hem de iyi filtrelenmiş protein kaynaklarından oluşmasıyla ortaya çıktığını düşündüğümüz bir sebepten ötürü, VPX Syngex çok çok iyi karışıyor ve hiç tortu bırakmıyor diyebiliriz (çikolata lezzeti için en azından bu böyle).

Lezzet seçeneği olarak ülkemizde 2’den fazla seçeneği barından bir protein tozu olması sebebiyle de ön plana çıkıyor ve tüketiciye en azından seçme şansı veriyor diyebiliriz. Buna ek olarak çikolata tadını sevenler için oldukça iyi bir tat verdiğini de belirtmekte fayda var Syngex ‘in.

Özetle, bu alanda da oldukça iyi ve kaliteli olduğunu gösteriyor bize bu gıda takviyesi.

Fiyat / Performans ve Bulunabilirlik

Ülkemizde pek çok farklı supplement satışı yapan firmada stok dahilinde (en azından şu sıralar) bulunan bu ürünü temin etmekte sorun yaşayacağınızı zannetmiyoruz. Bu sebepten ötürü bizden bu konuda tam puan alıyor(farklı lezzet çeşitlerinin de satın alınabilmesi buna destek olan bir faktör).

Fiyat performansa gelince ise, aslında performansının gayet başarılı bir ürün olduğunu peşinen belirtmekte fayda görsek de, fiyatının bir miktar pahalı olduğunu da buraya eklememiz gerekiyor.

Sonuç ve Yorum

Yine de eğer yenilikçi teknolojiyle üretilmiş ve saf içerikli bir protein tozu satın almak istiyorum diyorsanız, biraz pahalı olan fiyatına rağmen güvenle tercih edebileceğiniz bir ürün VPX Syngex.

 

Kimler kullanabilir? Nasıl kullanılmalı?

Spor yapan, kas yapmak ve yağlarından kurtulmak, yağsız şekilde kas yapmak ve kilo almak isteyen kişilerin kullanabileceği türde bir ürün.

Nasıl kullanılır?

Kullanım önerileri olarak yeni başlayan sporcular için: Spordan hemen sonra 1 ölçek, su veya yağsız süt ile birlikte tüketilmelidir.

Orta ve ileri seviye sporcular; öncelikli olarak spordan sonra 1-2 ölçek su veya süt ile, sabah kalkar kalkmaz su ile ve spordan önce yağsız süt ile, kendileri için uygun gördükleri miktarlarda kullanabilirler.

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir