Puanlama

79
Sonuç olarak: Evet, fiyatı gayet pahalı bir ürün ama son derece saf bir protein tozu kullanmak istiyorum diyorsanız ve fiyat sizin için önemli değilse, kesinlikle denenmesi gereken bir ürün
Fiyat: 60%
Performans: 95%
Lezzet: 83%

Protein tozu incelemelerimize Weider CFM Whey Protein ile devam ediyoruz. Bildiğiniz üzere Weider piyasada çok sayıda ürünü bulunan ve ülkemizde de hayli talep gören bir firma. CFM Whey ise bu firmanın en saf protein tozu olarak lanse ediliyor. Peki gerçekten de böyle mi? CFM teknolojisi nedir ve gerçekten etkili bir supplement olması için yeterli midir? Sizler için bütün bu soruları cevaplamaya çalışacağız.

Weider CFM Protein Tozu İnceleme

1) Fiyat ve Performans Oranı

Her şeyden önce, Weider’in klasik fiyatlandıma politikasının burada da geçerli olduğunu söyleyelim. Rakiplerinden bir hayli pahalı olan bu ürün, 30 servislik 900gramlık ambalajı yaklaşık 200-220 TL arasından piyasada bulunabilmekte.

Ürünün içeriğinde ise bir ölçek (30gram) başına

113 kalori
24,6 gram protein
1,8 gram karbonhidrat
0,9 g yağ (0,6’sı doymuş yağ)
1,3 mg B6 vitamini
165 mg Kalsiyum ve

Ürünün 100 gramında 17-18g BCAA ve bir miktar amino asit bulunmaktadır.

Öncelikle avantajlarından bahsetmek gerekirse, ürünün zengin bir amino asit profiline sahip olduğu ve ıvır zıvır madde içermediği belirtilebilir.

Elbette bir de CFM teknolojisinden söz etmek lazım bu noktada.

Cross Flow Microfiltration olarak bilinen CFM teknolojisi, en saf ve sağlıklı whey protein üretim yöntemi olarak bilinmektedir. Uzun sözün kısası, bu doğrultuda, ion-exchange (iyon değişimi) gibi yöntemlere kıyasla kimyasal kullanımına dayanmadığı için daha etkili ve faydalı bir protein tozu üretim yöntemi olarak bilinmektedir.

Özetle, bu faktör göz önünde bulundurulduğunda, bu ürünün yüksek fiyatını göz ardı etmek için bir sebep olabilir. Bu doğrultuda, ürünün fiyat / performansı yüksek fiyatına rağmen kabul edilebilir düzeydedir.

2) Lezzet ve Kullanım kolaylığı

Saf içerikli ve mikro filtrelenmiş bir ürün olduğu için ürünün karıştırılmasında yani kullanımında herhangi bir problem yok, gayet kolay karışan bir ürün, gerek süt gerek ile suyla kullanımında.

Lezzet olarak da çikolatalısını inceleme şansını bulduğumuz bu ürün gayet başarılı desek yanlış olmaz.

3) Bulunabilirlik ve diğer faktörler

Bulunabilirlik açısından gayet sıkıntısız bir ürün, özellikle de Weider’in ülkemizde gayet yaygın bilinen ve tanınan firma olmasından da kaynaklı olarak.

Sonuç olarak: Evet, fiyatı gayet pahalı bir ürün ama son derece saf bir protein tozu kullanmak istiyorum diyorsanız ve fiyat sizin için önemli değilse, kesinlikle denenmesi gereken bir ürün ve CFM teknolojisiyle üretilmiş olmasından ötürü de bizden yüksek fiyatına rağmen yüksek bir not almayı başarıyor.

weider-cfm-overload

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir