Protein tozu incelemelerimize Weider CFM Whey Protein ile devam ediyoruz. Bildiğiniz üzere Weider piyasada çok sayıda ürünü bulunan ve ülkemizde de hayli talep gören bir firma. CFM Whey ise bu firmanın en saf protein tozu olarak lanse ediliyor. Peki gerçekten de böyle mi? CFM teknolojisi nedir ve gerçekten etkili bir supplement olması için yeterli midir? Sizler için bütün bu soruları cevaplamaya çalışacağız.

Weider CFM Protein Tozu İnceleme

1) Fiyat ve Performans Oranı

Her şeyden önce, Weider’in klasik fiyatlandırma politikasının burada da geçerli olduğunu söyleyelim. Rakiplerinden bir hayli pahalı olan bu ürün, www.protein7.com ayrıcalığı ile yine en uygun fiyatlara sunulmakta.

Ürünün içeriğinde ise bir ölçek (30gram) başınaweider cfm whey protein 908 gr

112 kalori
26 gram protein
1 gram karbonhidrat
0,3 g yağ
1,3 mg B6 vitamini

Ürünün 100 gramında 25g BCAA ve zengin amino asit profili bulunmaktadır.

Öncelikle avantajlarından bahsetmek gerekirse, ürünün zengin bir amino asit profiline sahip olduğu ve ıvır zıvır madde içermediği belirtilebilir.

Elbette bir de CFM teknolojisinden söz etmek lazım bu noktada.

Cross Flow Microfiltration olarak bilinen CFM teknolojisi, en saf ve sağlıklı whey protein üretim yöntemi olarak bilinmektedir. Uzun sözün kısası, bu doğrultuda, ion-exchange (iyon değişimi) gibi yöntemlere kıyasla kimyasal kullanımına dayanmadığı için daha etkili ve faydalı bir protein tozu üretim yöntemi olarak bilinmektedir.

Özetle, bu faktör göz önünde bulundurulduğunda, bu ürünün yüksek fiyatını göz ardı etmek için bir sebep olabilir. Bu doğrultuda, ürünün fiyat / performansı yüksek fiyatına rağmen kabul edilebilir düzeydedir.

weider cfm whey protein 908 gr

2) Lezzet ve Kullanım kolaylığı

Saf içerikli ve mikro filtrelenmiş bir ürün olduğu için ürünün karıştırılmasında yani kullanımında herhangi bir problem yok, gayet kolay karışan bir ürün, gerek süt gerek ile suyla kullanımında.

3) Bulunabilirlik ve diğer faktörler

Güvenli ve Hızlı teslimatı sayesinde ülkemizde supplement tedariğinde bir numara olan Protein7.com dan gönül rahatlığı ile satın alabilir veya en uygun fiyatını öğrenebilirsiniz.

Sonuç olarak: Son derece saf bir protein tozu kullanmak istiyorum diyorsanız, kesinlikle denenmesi gereken bir ürün ve CFM teknolojisiyle üretilmiş olmasından ötürü de bizden yüksek fiyatına rağmen yüksek bir not almayı başarıyor.

 

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir